МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Святослав Вакарчук ініціює проект «Книга творить Людину»

02/20/2007 | Олександра Кулій
«Patriae decori civibus educandis»

Реноме українців, як найосвіченішої нації вже давно в минулому. Серед юного покоління, яке стане майбутнім країни, наразі спостерігається шокуюча байдужість до книги. Прийшов час визнати, що низький рівень зацікавлення молоді у читанні – це проблема.

Як мінімум, потрібно говорити про цю проблему,
як максимум – спробувати змінити ситуацію.

Потребу у читанні слід розвивати, прищеплювати. Бажання читати має стати таким самим необхідним і природним, як дихати, відчувати тощо.

«Читати» мусить стати синонімом таких понять, як мислити і жити.

Адже, як сказав хтось з великих, ми є тим, що читаємо.

Відчуття реальності цієї проблеми і нагальності дій щодо її зміни спонукали Святослава Вакарчука до ініціювання соціального проекту «Книга творить Людину», спрямованого саме на заохочення громадськості до читання. У рамках проекту заплановані зустрічі зі школярами та студентством, а також придбання книг для дитячих будинків і шкіл України.


Святослав Вакарчук:

«Ідея цього проекту – звернути увагу і молодих людей, і старшого покоління на Книгу. Книга, яка робить наше життя цікавішим, різноманітнішим і врешті-решт успішнішим. Інтелектуальний рівень нації прямо-пропорційний до щастя і добробуту цієї нації. Деколи мені стає просто страшно від того, як мало ми знаємо, а головне – хочемо знати.
Любов до читання – перший крок, щоб змінити це.
Людина, яка мало знає приречена на залежність. Неграмотна нація – залежна нація. Сподіваюся, ми разом зробимо так, щоб ці слова ніколи не говорили про Україну.»

Висловлюємо подяку усім, хто підтримав це добре починання Святослава Вакарчука і посприяв у його реалізації.
Вдячні особисто Олександру Корєшкову (режисер відео), Даркові Скульському та Олі Яковлевій (“Radioaktivefilm”), Олександрі Коваль (Форум видавців), Олександру Афоніну (Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів), Наталії Похилько, Сергію Созановському, Наталії Джунь, Юрію Морозову, Генадію Кондаурову, Івану Адамчуку, Юрію Стецю, Сергію Затулі, Олександру Богуцькому, працівникам компанії «EURO RSCG Kiev», Юлії Фалюш.


Коли в твоїх руках цілий світ образів,
і перед очима розгортаються найнеймовірніші історії,
коли твої пальці гортають чужі долі,
коли дихаєш і мрієш разом з героями книг,
хочеться самому творити і дарувати світу те, що допомагає жити.
Реліз нового альбому групи «Океан Ельзи» чекайте у квітні цього року.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua