МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

25 лютого/перформанс Курбас.Реконструкція

02/14/2009 | Ganzya
Національний Центр Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса
Асоціація Актуального Танцю
TanzLaboratorium

презентують
25 лютого 20:00
в день народження українського режисера Леся Курбаса

перформанс
КУРБАС. РЕКОНСТРУКЦІЯ
Перформанс присвячений 70-річчю розстрілу українського режисера Леся Курбаса, побував на декількох європейських фестивалях і тепер повернувся до Києва. Київський глядач має унікальну можливість побачити перформанс.
-------------------------------------------------------------------------------
Його актори вивчали Шпенглера, Штайнера і Платона. Робили етюди по законам Ньютона. Ним захоплювався Всеволод Мейерхольд, називав його найвидатнішим режисером Радянської Республіки. Його вважав своїм учнем Олександр Довженко. Практично всі відомі українські актори 1920-1960-х років були або вихованцями Курбаса, або зазнали його сильного впливу.
Леся Курбаса було розстріляно 3 листопада 1937 року в урочищі Сандормах, Карелія. Саме там з 27 жовтня по 4 листопада було розстріляно 1111 політв'язнів – «в честь подготовки к празднованию ХХ – летия Великой Октябрьской Социалистической Революции»
-------------------------------------------------------------------------------
З людини знімають одяг, позбавляючи її, таким чином, культурної оболонки. Вона намагається вижити у обставинах, що змінилися. У відчайдушних спробах відшукати нову ідентичність, людина втрачає грунт. Процес роз-одягання повторюється знову й знову, доводячи людську істоту до чистої екзистенції.
У перформансі використано звук старих платівок. Це грамзаписи танцювальної музики 30-40-х років, а також фрагменти композицій авангардного музиканта Томаса Брінкмана (Thomas Brinkmann).
“ТанцЛабораторіум” не використовує тіло танцівника як професійний інструмент, натомість звертається до того, що найглибше сховано у тілі – пра-людське, те що є у всьому живому і взагалі сущому – до «тіла-пам’яті».


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".