МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Форум Європейський клуб запрошує

05/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Форум Європейський клуб запрошує усіх для обговорення проекту об'єднаної Європи та місця України у цьому проекті. Європейська інтеграція – це не тільки входження до спільного європейського ринку, але й долучення до нової ментальної єдності. На вістрі проблеми – наше входження до простору спільних європейських ідей. Маємо на меті сприяти формуванню в Україні цілісної публічної сфери, яка б забезпечила постійний обмін думками, проблемами та конкретними результатами, пов’язаними з європейським виміром української політики.

Ідеї європейської єдності потребують громадського осмислення – саме так підходять до цієї проблеми в Євросоюзі, створивши спеціальний План дій для поліпшення якості комунікації між європейськими інституціями та громадянами ЄС (Action Plan to Improve Communicating Europe by the European Commission), прийнятий 20 липня 2005 р. Європейська комунікація це більше, ніж просто інформація про об’єднану Європу – комунікація встановлює зв’язки і ініціює діалог з громадянами, і стає безпосередньою складовою політичного процесу.

Дискусії щодо євроінтеграції в Україні мають нарешті вийти за межі вузького кола експертів і перейти від фахових тем до ширших і водночас конкретніших питань, зокрема про те, яким чином інтеграція до ЄС позначиться на нашому повсякденному житті. Для того, щоб Україна відбулася як повноцінна європейська нація, недостатньо вертикального інформування суспільства згори – тобто з боку влади, до чого звикли всі в пострадянському культурному контексті. Необхідно створити дещо нове - ефективну систему взаємозв’язків між громадськістю, владою і ЗМІ і водночас сформувати якомога більшу кількість нових каналів зв’язку з зовнішнім світом – насамперед тією Європою, до якої ми прагнемо.

Тому до участі в цьому форумі ми залучатимемо також тих громадян ЄС, які власне роблять реальний внесок в формування його обличчя – інтелектуалів, громадських активістів, вчених, експертів з питань політики та державного управління, а також політиків і бюрократів.

Відповіді

  • 2006.05.19 | sat

    Re: Форум Європейський клуб запрошує усіх!

    а де ви є??
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.19 | nobody

      Re: Форум Європейський клуб запрошує усіх!

      ось туточки і є:-) кажіть
  • 2006.05.21 | maryana

    Re: Форум Європейський клуб запрошує

    а про що питати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.22 | stefan

      Re: Форум Європейський клуб запрошує

      питати можна і треба все: що таке ЄС і НАТО, що це дасть Україні,
      "+" і "-", якщо Україна стане їхнім членом.
      ***
      нмд, непогано було би зробити опитування типу:

      Україна і ЄС та НАТО

      ЄС НАТО
      + - + -
      Вихід екпорту продукції
      по недемпінгових
      цінах.

      Прикриття
      Виробництва
      родукції яка неконкуренто-
      здатна в ЄС,
      або там такої
      продукції достатньо

      Колективний захист від
      Усіх агресорів
      Додаткові
      Витрати держбюджету
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.22 | Олег

        Re: Форум Європейський клуб запрошує

        Можливо, варто в якості додатку-розділу на сайті зробити тематичний перелік (хоча б за запропонованою у попередньому дописі схемою) джерел у мережі про досвід із цих питань країн Східної Європи, що відносно недавно приєднались до ЄС та НАТО, чи приєднуються (Болгарія, Румунія). Корочше кажучи, користувачі, які мають подібні матеріали чи знають про лінки, скидають їх у таке розділене за тематикою-питаннями озеро, звідки інші користувачі для себе можуть надибати предмет для роздумів, аби прийти до висновку, наскільки це чи інше може бути для України добре-погано... Ну, і звісно ділитись цими висновками, враженнями на форумі. Тут би особливо корисною могла бути допомога українців, що живуть чи працють у цих країнах (у тій же Чехії). В чому нюанс: ніхто не заперечує, що Україна має десь унікальну ситуацію, і аналогії можуть здаватися не дуже актуальними, варіанти її подальшого проєвропейського ровзитку не дуже передбачуваними. А з іншого боку, багато закономірностей, поетапностей все ж спостерігається; при чому, чим більше досліджуєш джерел, матеріалів, про які я згадав на початку, тим більше з*являється такий собі системоутворюючий світогляд на питання євроінтеграції... відповідно і далі видно потенційні горизонти на цьому шляху і для України, попри навіть унікальність її ситуації. Всі країни унікальні, однак комусь вдалося краще зберегти ідентичність, комусь менше. Це не менш важливе питання...
        Резюмую: основна ідея цього допису, ініціювати створення простору, куди б потрапляла систематизована інфа про досвід віднедавна інтегрованих країн, чи які ще в процесі, однак випереджають Україну.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.22 | alex

          досвід країн які щойно приєдналися

          як один з ініціаторів проекту повністю підтримую цю пропозицію - першою спробою в цьому напрямку було інтерв'ю з біркавсом - див. в правій колонці. нам зокрема обіцяли Ландсбергіса.
          будуть і деякі чехі згодом - є домовленості, а найближчим часом спробуємо організувати поляків - тут приїхав Качинський , мабуть домовимося з кимось їз його оточення - а може з і з ним самим? але цього не гарантуємо - в чинних президентів як правило надто мало часу

          пропонуємо формулювати пул найбільш цікавих питань на майбутнє - будемо їх реалізовувати в процесі подальших он-лайнів
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.22 | Олег

            Re: досвід країн які щойно приєдналися

            Що одразу спадає на думку з приводу систематизації пулу...
            По-перше, систематизація, поділ за розділами основних питань (воно ж і сфери життєдіяльності) нароблено декількома неурядовими та (між-)урядовими організаціями вже не перший рік. Можна звідти пошукати, подумати.
            По-друге, можна орієнтуватися на базові (нерідко установчі) документи, договори тих інституцій, до яких здійснюється інтеграція (угода про заснування ЄС). Там, як правило, по розділам йдеться про предмет регулювання і інтересів інтегрованих країн, власне про те, що потенційно зазнаватиме змін, якщо порівнюватип до і після інтеграції. Теж саме стосується спільних документів між організацією і країною, що має намір до організації інтегруватися, наприклад, довго очікуваний План дій Україна-НАТО і т.п.
            По-третє, є два шляхи накопичення тем для обговрення: від конкретних проблем, таких як "Вихід екпорту продукції по недемпінгових цінах" до систематизації якихось загальних категорій, і навпаки - одразу накреслити основні напрямки (папки), які будуть наповнюватися темами (підкаталогами), що цікавлять наше населення, або темами, які виникали у процесі інтеграції східноєвропейських країн- нині членів ЄС, НАТО (тобто Папка/розділ "ЕКОНОМІКА", куди вноситья те, що було вже перелічено на форумі:"Прикриття Виробництва родукції яка неконкуренто- здатна в ЄС,або там такої продукції достатньо", "Вихід екпорту продукції по недемпінгових цінах." або папка/розділ "Безпека", що наповнюється такими підкаталогами/темами як "конверсія армії", "професіоналізація армії", "Колективний захист від Усіх агресорів" і т.д. Такі речі як, наприклад, "Додаткові
            Витрати держбюджету", не виключено, що доцільно дублювати і в розділі "Безпека України", так і в "Економіку України" (одразу ж бачимо, що тут заховані і "+", і "-")...
            Варто, при цьому у кожному розділі завести папку "офіційні документи", повязані з питаннями того чи іншого розділу, щоб люди знали, де про це сказано, зафіксовано...

            Основні розділи- доцільно, мабуть, виділити:
            БЕЗПЕКА
            ЕКОНОМІКА
            СОЦІАЛЬНА СФЕРА
            НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ (точніше, її збереження в умовах інтеграції)
            ІНФОРМАЦІЯ
            ПРАВА ЛЮДИНИ
            і т.п.

            Але тут важливо дотриматися балансу між спробами надто ускладненості для сприйняття будь-якого "малого" чи "великого" українця і спробами надмірно спростити питання. Однозначно критерієм мають стати нащі уже насущні проблеми, мовляв, давайте собі уявимо, що завтра ми вступаємо до тої ж СОТ і що нас (НАВІТЬ ПІДСВІДОМО)починає турбувати чи приваблювати? Власне, в чому при цьому мають полягати (бути сформованими) наші національні інтереси?

            Я не зовсім обізнаний у деталях, як технічно може це бути оформлено на сайті; відчуваю, що така систематизація матеріалу, навіть його накопичення, питання не одного дня. Воно, як і будь-який форум, має розростатися природньо... З іншого боку, дещо навіть здивований, чому на Майдані ідея цього форуму(клубу) не пропонувалася так цілеспрямовано раніше. Потреба його очевидна, як очевидне і те, що сама держава інформування населення з інтеграціних питань не потягне. Громадскість сама має розібратися, що до чого. Ну, це вже так в ідеалі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.23 | galina

              Re: досвід країн які щойно приєдналися

              Олег пише:
              > Що одразу спадає на думку з приводу систематизації пулу...
              >
              > Основні розділи- доцільно, мабуть, виділити:
              > БЕЗПЕКА
              > ЕКОНОМІКА
              > СОЦІАЛЬНА СФЕРА
              > НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ (точніше, її збереження в умовах інтеграції)
              > ІНФОРМАЦІЯ
              > ПРАВА ЛЮДИНИ
              > і т.п.
              >
              Ппропоную міркування для розділу НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ та її збереження. Здається, що в Європі нині йдеться в однаковій мірі і про збереження національної ідентичності (історико-культурної, пов'язаної зі спадщиною - мова, історія, культура) і про формування нової спільної європейської ідентичності, спроектованої в МАЙБУТНЄ. Для громадян ЄС це відчуття - нові - пов'язані з відсутністю кордонів, можливістю легально працювати в інших країнах ЄС, безумовність дотримування громадянських прав і свобод, захищеність (передбачуваність), гарантована європейськими стандартами, тощо. Як казала одна польська екскурсоводка, тепер, возячи туристів Польщею, вона знає, що їй не доведеться червоніти за туалети чи готелі - бо стандарт гарантує відповідний рівень якості по всій країні. А нНаціональна ідентичність підтримується та зберігається, вона не заважає спільній європейській ідентичності бо базується на ІНШИХ ЗАСАДАХ. Головне, щоб ми вже зараз приєднувалися до цього процесу формування спільноєвропейської ідентичності - щоб він не був нам чужим.
  • 2006.05.23 | sat

    Re: Форум Європейський клуб запрошує

    і чи маєте ви бібліотеку з даної проблематики?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.23 | alex

      cтосовно бібліотеки - питання від sat

      бібліотеки ми не маємо - якщо не враховувати ті статті та інтерв'ю та польське дослідження про потенціал євроінтеграції України які ви бачите тут з правого боку.
      але ми можемо створити зокрема й "бібліотеку" ось тут, або краще сказати таку собі інформаційну базу
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.23 | sat

        Re: cтосовно бібліотеки - питання від sat

        да було би добре..тільки будь-ласка,часу не так багато:)
  • 2006.05.23 | sat

    Re: Форум Європейський клуб запрошує

    допоможіть з написанням дипломної: "Російський фактор у відносинах країн Заходу з Україною".1.в галузі безпеки(нато...)-тут бажано історію підписаних документів.2.в галузі економіки(енергетика...).допоможе будь-яка інформація-лінки,статті..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.23 | nobody

      Re: Форум Європейський клуб запрошує

      соррі поки що можу тільки порадити пошукати далі по гуглу - згодом мабуть і тут буде достатньо інформації для подібних завдань бажаю академічних успіхів :-)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".