МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Світ пам'ятає - Крим не визнає? (/)

11/14/2008 | MV
#46 за 14.11.2008
СВІТ ПАМ’ЯТАЄ - КРИМ НЕ ВИЗНАЄ?

В Україні стартував заключний етап Міжнародної акції «Незгасима свічка». Урочисті заходи розпочалися у селі Іванків Бориспільського району на Київщині з проведення молебню та запалення від факела Незгасимої Свічі, що передавався як естафета 32 країнами світу, символічної Свічі на спомин Голодомору, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
До України свічу-факел привезла делегація на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом України в Грузії Миколою Списом.
«Ми сподіваємося, що, як і Голокост, геноцид українського народу - Голодомор 1932-1933 років - буде визнаний у всьому світі. Це є наша генетична пам’ять. Ми повинні пам’ятати про страшну трагедію української нації і сподіваємося, що з нами розділятимуть цю історичну пам’ять усі народи світу», - зазначив під час заходу начальник управління з питань закордонного українства МЗС України Василь Боєчко.
Міжнародна естафета «Незгасима свічка» проходить під гаслом «Україна пам’ятає - світ визнає» протягом 2008 року під егідою Світового Конгресу Українців та за підтримки МЗС України, Секретаріату Президента та Української всесвітньої координаційної ради. Символічна свіча-факел подорожувала країнами світу. Упродовж жовтня-листопада вона разом із Свічею на спомин Голодомору побуває у 25 областях України. Виготовлена з ініціативи Всеукраїнської організації «Братство бджолярів України» 200-кілограмова свіча є унікальним скульптурним витвором. Вона відлита з натурального воску, наданого всіма регіонами нашої держави. В її верхній частині розміщено 33 бавовняні гноти. Зовні на бічну поверхню свічі намотано у вигляді кільця кілька витків колючого дроту.
Акція завершиться 22 листопада в Києві - на відкритті Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років. Після цього Свічу буде передано до музею Голодомору, який відкриють у рамках Меморіалу біля стін Києво-Печерської лаври.
Єпископ Сімферопольський і Кримський Климент зауважив, що жодних протиправних дій ні церква, ні її прихожани у Сімферополі не роблять. Та й чи можуть робити? Віруючі з чистим серцем та душею прийшли на службу Божу, аби вшанувати тих, хто не пережив ті голодні чорні роки. Це духовний, моральний та громадянський обов’язок кожного.
На думку Владики, стверджувати, що Голодомор не стосується Криму, неможливо, він стосується усіх. «Ми повинні пам’ятати. Ми молилися, молимося і будемо молитися за тих, кого нема з нами, і за живих, щоб такого лиха більше не сталося. А ще будемо наполягати, щоб у Сімферополі поставили пам’ятник жертвам Голодомору, адже загиблі є не тільки в Україні, а й в Росії та інших колишніх союзних республіках. Ця трагедія повинна не роз’єднувати, а об’єднувати людей! Ми усі діти одного Бога і мусимо звернутися до Нього у молитві, щоб Він простив кожного з нас, а жертви були у багатьох народів...».
Від Незгасимої Свічі у соборі планували засвітити лампаду, яка повинна була горіти до 22 листопада, а уже від неї мали засвітитися вогники під час жалобної панахиди та під час загальноукраїнського вшанування пам’яті жертв Голодомору.
На жаль, цим планам не судилося здійснитися...
Разом з прихожанами наш кореспондент до пізнього вечора чекав, поки привезуть Свічу, але комуністи з компанією всупереч усім писаним і неписаним - моральним законам, і відповідного указу Президента, як і на свято Покрови Пресвятої Богородиці, заблокували вхід до української церкви.
На думку Владики Климента, дальший агресивний розвиток подій міг би загрожувати навіть життю прихожан, тому акцію скасували. «Працівники міліції знову нас захистили, - сказав Владика. - Та що б не робили комуністи, скільком би нашим молитвам не намагалися завадити, вони не в силах знищити пам’ять! Хоча з огляду на ці та усі попередні дії комуністів, думаю, що варто ставити питання про заборону діяльності цієї партії. За протиправні та аморальні дії вони мають бути покарані за законом. Цією організацією мусять займатися СБУ, прокуратура, міліція. Далі так продовжуватися не може!».
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Як повідомляє УНІАН, у Криму програмою заходів у рамках міжнародної естафети «Незгасима свічка» передбачалося відкриття в селі Цілинному Джанкойського району меморіального знаку пам’яті жертв Голодомору і проведення мітингу-реквієму.
У повідомленні Кримського республіканського комітету Компартії України стверджується, що на мітинг-реквієм зібралася невелика кількість селян і представників влади, проте «низьку масовість штучного чиновницького заходу владі якоюсь мірою вдалося підвищити за рахунок могутньої міліцейської тусовки». Комуністи заявили, що «помаранчевий режим» спотворює події 30-х років минулого століття, зазначивши, що «стихійне лихо» спіткало «однаковою мірою регіони РРСФР і УРСР». Організаторів акції комуністи зустріли «скандуванням гнівних гасел» і «градом звинувачень».
Меморіальний знак пам’яті жертв Голодомору в кримському селі все ж таки було відкрито. За даними джанкойської влади, зіткнень вдалося уникнути лише завдяки присутності правоохоронців.
* * *
Комуністи Криму закликали запорізьких соратників по партії протестами зустріти акцію «Незгасима свічка», яка проводиться на згадку про загиблих під час голоду 1932-1933 років. Про це повідомили у прес-службі Кримського республіканського комітету Комуністичної партії України.
Комуністи у середу в Криму (у Джанкойському районі автономії, а також в Євпаторії та Сімферополі) зустрічали 200-кілограмову свічку акціями протесту і закликали комуністів Запоріжжя наслідувати їхній приклад. Лідер комуністів Криму, народний депутат України Леонід Грач з цього приводу переговорив з першим секретарем Запорізького обкому КПУ, нардепом Олексієм Бабуріним. «Сподіватимемося, що як їх (учасників акції - УНІАН) зустріли в Криму, так зустрінуть і в Запоріжжі», - сказав Л. Грач.

На фото: Комуністи зустрічали Свічу Голодомору акціями протесту.

http://svitlytsia.crimea.ua/index.php?section=article&artID=6529


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".