МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна почала розробку найбільшого в Європі уранового родовища(\)

07/08/2011 | stryjko_bojko
До 2015 року на шахті в Кіровоградській області планують видобувати 2500 тонн чистого урану і повністю відмовитися від імпорту ядерного палива з Росії та США.
http://tsn.ua/ukrayina/ukrayina-pochala-rozrobku-naybilshogo-v-yevropi-uranovogo-rodovischa.html


Україна збирається повністю перейти на свій уран
На Кіровоградщині почали розробку найбільшого в Європі уранового родовища. Промисловий видобуток уранової руди покликаний зменшити залежність України від імпортного ядерного палива.

Зараз шахта працює лише на 20-ту частину своєї потужності, однак, за підрахунками експертів, у майбутньому може повністю забезпечити Україну рідкісним металом.

"Цього року ми плануємо підняти 75 тисяч тон уранової руди і видобути з неї 99 тон чистого урану", - поділився планами директор держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Олександр Сорокін.

До 2015 року на шахті планують видобувати уже 2500 тонн чистого урану і повністю забезпечити потреби України, яка поки що закуповує дві третини необхідного металу у Росії та США.

Попри стереотип - "радіація скрізь" - із радіаційним тлом на шахті жодних проблем: незбагачений уран не створює підвищеного фону. Інша річ, що сам метал "фонить" у сто разів вище норми, але якщо його не торкатися, шкоди не буде. Шкідливий хіба що урановий пил, але з ним борються підвищеною вологістю.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua