МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Чорноморський регіон - складова Євроатлантичного простору..."

12/06/2002 | Микола В.
Борис ТАРАСЮК:
"Чорноморський регіон - невід'ємна складова Євроатлантичного простору..."

"Круглий стіл" за темою: "Україна у євроатлантичному просторі: досягнення і перспективи" пройшов 2 грудня у Севастопольському культурно-інформаційному центрі. Організатор заходу - Інститут євроатлантичного співробітництва (ІЄАС). Співорганізатор - Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні.
Відкрив "круглий стіл" директор Інституту євроатлантичного співробітництва, голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк. У заході взяли участь директор Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Манфред Ломанн, радник-посланник Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Ганс-Йоген Шмідт, старший радник Посольства Росії в Україні Володимир Музиченко, українські експерти, представники військової еліти та журналісти.
Як відмітив у своїй доповіді Борис Тарасюк, Чорноморський регіон - невід'ємна складова євроатлантичного простору, однак повною мірою увійде до нього лише тоді, коли всі країни регіону, що прагнуть вступити до НАТО, стануть його членами, а ті, які не прагнуть, - підтримуватимуть з Альянсом партнерські відносини. Таким чином, зі збільшенням євроатлантичного простору за рахунок Чорноморського регіону може збільшитися зона безпеки, стабільності та добробуту у Європі і світі в цілому.
У той час, як Україна, що перебуває з Альянсом у статусі особливого партнерства, нарешті виявила бажання стати членом НАТО, Болгарія та Румунія вже зараз отримали запрошення на вступ. Україні ж, попри кращі макроекономічні показники, пропонують підтягнутися до європейських стандартів: зміцнити інститут демократії, реформувати Збройні сили, вирівняти політичну ситуацію в країні. Неоднозначну роль у цій ситуації відіграє Росія, яка довгий час дуже негативно сприймала будь-які стосунки України з Альянсом. Сьогодні Росія сама посідає одне з ключових місць у стосунках з НАТО.
У виступі заступника голови Cевастопольської держадміністрації щодо вступу України до Альянсу прозвучало таке: "Мы - независимое государство, но вместе с Россией - лучше". Олександр Кузьмук, депутат ВР, також не бачить перешкоди для вступу до НАТО у тому, що ЧФ РФ перебуває на території нашої держави.
Поки українська сторона засвідчувала симпатії до північного сусіда та бажання тільки разом рухатися в бік НАТО, настала черга виступу старшого радника Посольства Росії в Україні, котрий оприлюднив позицію Росії: "Мы считаем расширение НАТО на Восток нецелесообразным, бесполезным и даже контрпродуктивным. И наше отношение к этому остается достаточно сдержанным, если не негативным. А сотрудничество с НАТО сегодня в том, что к голосу России сейчас в НАТО прислушиваются, в том числе и при принятии решений приема новых членов НАТО".
Остання репліка пана Музиченка викликала негайну реакцію пана Ганса-Йогена Шмідта, котрий нагадав, що Альянс при прийомі нових членів порадами Росії не послуговується.
Дискусія навколо питання взаємодії двох флотів у період інтеграції України до НАТО розпочалася з доповіді заступника командувача ВМС ЗС України Ореста Марущака: "...Сьогодні існують проблемні питання, що можуть негативно вплинути на процес євроатлантичної інтеграції:
1. Приведення діяльності ЧФ РФ у відповідність до вимог Закону України про порядок допуску та умови перебування підрозділів Збройних сил інших держав на території України.
2. Не визначений порядок бойового застосування сил ЧФ РФ та механізм заміни озброєнь.
3. Не відпрацьований порядок здійснення міжнародних інспекцій у місцях дислокації ЧФ РФ.
4. Юридично не оформлена оренда РФ об'єктів, земельних ділянок, акваторій та бухт, переданих у користування ЧФ РФ.
5. Не завершена передача українській стороні навігаційно-гідрографічного обладнання.
6. Не відпрацьований механізм реалізації розпорядження Кабміну від 3.12 2001 р. "Про здійснення контролю за діяльністю ЧФ РФ, що тимчасово перебуває на території України".
7. Існує низка спірних питань щодо розподілу майна ЧФ.
З питання громадської думки в Україні щодо НАТО та ролі українських експертів і журналістів у її формуванні на "круглому столі" виступив тележурналіст ТРК "Студія 1+1" Євген Глібовицький, котрий відмітив, що, прагнучи євроінтеграції, треба підтягуватися до євростандартів, перетворюючи засоби масової інформації (однобокого висвітлення, що охоплює маси) на мас-медіа, що являються посередником між суспільством і владою, перехрестям думок і вражень. "Якщо ми не будемо встигати за своїм часом, ми програємо".
У "круглому столі" взяли участь голови громадських організацій та місцевих осередків політичних партій.
Лідія Степко, власкор "КС".
м. Севастополь.

Кримська Світлиця


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".