МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО ДОПОМОЖЕ УКРАЇНІ ЗНИЩУВАТИ БОЄПРИПАСИ

03/28/2008 | КАМІНЬ
В ХОДІ ОБГОВОРЕННЯ ТЕМИ ЗАГРОЗ МЕШКАНЦЯМ СЕВАСТОПОЛЯ ВІД АРСЕНАЛІВ ЗАСТАРІЛОГО БОЄЗАПАСУ, ПЕРШ ЗА ВСЕ ЧФ,ДИСКУТУВАЛОСЬ ПИТАННЯ ЧИ МОЖЕ ГРОМАДСЬКІСТЬ ВПЛИНУТИ НА ЗНИЖЕННЯ ЦІЄЇ ЗАГРОЗИ.
Наводились приклади ліквідації під тиском мешканців подібних баз у межах КИЄВА (Коцюбинське, ЛЬВОВА (Брюховичі), тій же НОВОБОГДАНІВЦІ, в інших місцях.
На жаль, якщо смертоносні залежі, що належать ЗС України хоч і зі скрипом, але знищуються, то проблема флотського боєзапасу НЕ ПІДНІМАЄТЬСЯ (чому, не знаю.
Але ж з кожним роком цей боєзапас стає все більш НЕТРАНСПОРТАБЕЛЬНИМ.

ЯКЩО НЕ БИТИ НА СПОЛОХ ЗАРАЗ, НЕ ЗАСТАВИТИ ВЛАДУ ПЕРЕЙНЯТИСЬ ЦІЄЮ ПРОБЛЕМОЮ, ТО КОЛИ ДО НЕЇ ДІЙДУТЬ РУКИ, КРІМ ПІДРИВАТИ БОЄЗАПАС НА МІСЦІ,ІНШОГО НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ.
ЗАКЛИКАЮ НЕБАЙДУЖИХ, ЩО МЕШКАЮТЬ В ОКОЛИЦЯХ ТАКИХ АРСЕНАЛІВ, ПОДУМАТИ ПРО БЕЗПЕКУ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ !
Нижче, один з можливих шляхів:
Протягом 12 років в Україні за сприяння НАТО буде ліквідована 133 тисяч тонн застарілих і надлишкових боєприпасів, повідомляє Інформбюро НАТО в Москві.

"Розрахований на 12 років проект з передбачуваними витратами в 25 млн євро - найбільша окрема ініціатива такого роду у світі. Це допоможе Україні забезпечити знищення 133 тисяч тонн застарілих або надлишкових боєприпасів, 1,5 млн одиниць стрілецької зброї й легкого озброєння й 1000 переносних зенітних ракетних комплексів", - говориться в повідомленні Інформбюро, присвяченому майбутньому саміті НАТО в Бухаресті.
У повідомленні зазначається, що в рамках попереднього проекту в Україні було успішно знищено 400 тисяч протипіхотних мін.
У документі повідомляється, що "НАТО й Україна створили модель діалогу й співробітництва в широкому діапазоні областей".
Нагадаємо, НАТО й Україна підписали Хартію про особливе партнерство в 1997 році. План дій НАТО- Україна був прийнятий в 2002 році.
І в 2005 році розпочали Інтенсифікований діалог про прагнення України вступити в НАТО й допомогу у проведенні відповідних реформ.
Серед іншого, в жовтні 2005 року держави-члени НАТО й Україна почали ініціативу в підтримку нової програми професійної підготовки для цивільних фахівців, що працюють в інститутах безпеки й оборони України, говориться в документі. НАТО й Україна також співпрацюють в області боротьби з тероризмом.
Україна надала керованим НАТО силам в Афганістані право прольоту через свій повітряний простір, а також надала свої військово-транспортні літаки для перекидання сил НАТО.
З лютого 2005 року Україна також виділяє офіцерів до складу Місії НАТО по навчальній підготовці в Іраку.
Крім того, ВМС України беруть участь в операції НАТО Actіve Endeavour у Середземному морі.

Відповіді

  • 2008.03.28 | Tatarchuk

    Re: НАТО ДОПОМОЖЕ УКРАЇНІ ЗНИЩУВАТИ БОЄПРИПАСИ

    Най конкретнішим проектом має бути побудова та запуск спеціалізованого сміттєпереробного заводу поблизу Севастополя. В якому до половини ліній має зайняти обладнання та персонал з знешкодження, переробки та утілізації саме смеціфічних військових відходів. А "друга лінія" має працювати як традиційна переробка побутових відбросів, яких в Севастополі звісно немало (а з огляду на майбутню курортну спрямованість міста та регіону - їхній обсяг зростатиме, а вимоги до чистоти теж).
    Наскількі відомо переробка будь-яких відходів вже зараз є прибутковим бізнесом, настільки що в Криму вже кільканадцять західних та російських фірм прямо виборюють цей ринок. А в НАТО є гарна перевага - некомерційні інвестиції (мотивовані не вилученням якнайшвидше максимального прибутку), а стратегічні інвестиції (які потім нададуть більше прибутку, але не тільки фінансового, а насамперед політичного).
    Чим більше в місті буде створено "НАТОвських" робочих місць, чим більше працівників ходитиме в формі служб НАТО, тим краще.
  • 2008.03.28 | Теж з Криму

    ДОТИЧНІ МАТЕРІАЛИ

    http://maidan.org.ua/static/krymmai/1200306887.html

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1203592692&first=&last=

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1204108854&first=&last=


    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1204887248&first=&last=

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1205747069&first=&last=

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1205750578&first=&last=

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&key=1206100357&first=&last=&pattern=

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_krym&trs=-1&key=1205943063&first=&last
  • 2008.04.01 | Петро

    ЦЕ ВЕЛИКА ПРОБЛЕМА

    Вибухи в Артемівську, а особливо в Новобогданівці, висвітили проблему
    утилізації з новою, небувалою силою.

    Стосовно утилізації окремих видів боєприпасів, таких як авіаційні керовані ракети, торпеди і т.п., у нас відсутні не лише серйозні наробітки за технологіями, але немає навіть необхідної "літератури" -технічної документації.
  • 2008.04.01 | !!!БЛОНДИНКА!!!

    А ЩО ЦЕ, КЛУБ БЛОНДИНОК, ЩО ВСІ ПИШУТЬ КАПСЛОКОМ??? А???!!!!!!!

  • 2008.04.02 | перехожий

    ЦІНА ПИТАННЯ

    У 2003 році утилізація 1 тонни боєприпасів обходилась військовому відомству в 1,5 тис. грн., в 2006-му — майже у 5 тисяч.
  • 2008.04.04 | Petro

    СКАЗАВ ЄХАНУРОВ

    Лише минулого року за підтримки НАТО було знищено більше ста тисяч одиниць легкого озброєння, а у 2008 році Міністерство оборони планує утилізувати до 15 тис. тонн боєприпасів.
  • 2008.04.04 | @-->->- ТОЖЭ БЛОДНИНКА -<-<--@

    ОЙ А КАК ТУТ СДЕЛАТЬ ШОБ БУКВЫ БЫЛИ РОЗОВЫИ?? А???!!!!!!!!!!!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.04 | !!!БЛОНДИНКА!!!

      НИКАГ. Я ПОНЯЛА ТУТ ПАЦАНЫ РОЗВЛЕКАЮТЦСЯ, НОЛЬ ВНЕМАНИЯ

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.04 | Гуливер

        Как услышали про НАТО, так все блондинки Севастополя собрались

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.04 | !!!БЛОНДИНКА!!!

          ОЙ ДЕВОЧЬКИ НАС ТРОЕ!! А ЧЕ ТЫ ПИШЕШ МАЛЕНЬКИМИ БУКОФКАМИ А??!!!

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.04 | Гуливер

            Re: Потому что не блондинка и мне такую рекламу делать не надо

          • 2008.04.04 | Tatarchuk

            не "че", а "как"

      • 2008.04.07 | Petro

        Думаю, блондинки про це теж не знають

        Так звані “зони ризику” охоплюють територію з населенням у кілька тисяч мешканців Севастополя.
        Артилерійські боєприпаси, ракети, міни, бомби, пальне та токсичні речовини є потенційними джерелами небезпеки для життя мирних людей.

        Особливу небезпеку складає підземний арсенал в Сухарній балці, прямо над яким знаходиться ядерний реактор і торпедний арсенал в Троїцькій білці, над яким розташований цілий житловий мікрорайон.

        На бойових суднах, які дислокуються в Південній і Севастопольській бухтах, знаходиться певна кількість ракетних, артилерійських боєприпасів, мін, бомб та інших вибухонебезпечних елементів.

        Враховуючи те, що самі судна були побудовані ще у минулому сторіччі (1960-70рр.) і, звичайно, морально і фізично застаріли, як застаріли і умови зберігання боєприпасів, вони являють потенційну небезпеку”.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.07 | НЕРУСЬ

          НАТО им не надо.

          Тут своей взрывчатки хватит для значительного расширения и углубления Севастопольских бухт и выравнивания рельефа.
  • 2008.04.10 | Перехожий

    ПОЗИЦІЯ ПАТРІОТІВ

    Голові Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони пану А. С. ГРИЦЕНКУ
    Голові Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи пану А. І. СЕМИНОЗІ
    Голові Комітету Верховної Ради з питань економічної політики пану О. М. ТКАЧЕНКУ
    Голові Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції пану Б.І ТАРАСЮКУ
    Голові Комітету Верховної Ради у закордонних справах пану О. Г. БІЛОРУСУ

    Високоповажні державники!

    На околицях міста Херсонесу (V ст. до н. е.) ще древні греки почали добувати камінь-вапняк. Впродовж ж століть на місці цих кар’єрів утворилися численні печери. У минулому столітті їх було декілька десятків і їх почали використовувати для військових потреб - розмістивши там склади з боєприпасами для частин Червоної армії, що дислокувалися на Кримському півострові, і Чорноморського флоту. Завантаженість їх особливо зросла у перші дні війни, коли військове командування, як згадують очевидці, перемістило сюди тисячі тонн боєприпасів.
    Така практика зберігалась і в повоєнні часи. Тепер вже накопичувались боєзапаси на десятиліття можливих воєн із усім світом. За деякими даними, лише у підземних шахтах під Севастополем лежать десятки тисяч тонн вибухонебезпечних предметів. Зокрема, у бухті Голандія розташовано близько 80 підземних казематів, де зберігають неймовірну кількість боєзапасів. Просто нафаршировані ними підземний арсенал в Сухарній балці, торпедний арсенал в Троїцькій балці, над яким розташований цілий житловий мікрорайон. Є дані, що застарілі боєприпаси на території деяких складів (як, наприклад – у районі Феодосії) просто засипались землею, і на їх місці уже споруджені житлові квартали.
    Збільшує загрозу і те, що ці смертоносні „скарби” знаходяться ще й у сейсмічно нестійкому районі.
    На бойових суднах ЧФ РФ, які дислокуються в Південній і Севастопольській бухтах, знаходиться певна кількість ракетних і артилерійських боєприпасів, мін, бомб та інших вибухонебезпечних предметів. Враховуючи те, що самі судна були побудовані ще у минулому сторіччі і, звичайно, морально і фізично застаріли, як і умови зберігання боєприпасів, вони теж являють потенційну небезпеку.
    Небезпідставними, мабуть, є чутки про затоплення в бухтах Севастополя Чорноморським флотом, під час розподілу, бойових отруйних речовин та застарілих боєприпасів.
    Так, за свідченням вчених Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості на дні Чорного моря затоплено 1150 суден, більша частина яких знаходиться на континентальному шельфі прибережної зони. Фахівці стверджують, що орієнтовна сумарна вага боєзапасу на всіх затонулих човнах та суднах перевищує 20 тис. т. На більшості затонулих суден в цистернах, відсіках та повітряних подушках збереглися залишки рідкого палива, орієнтовна кількість якого складає 100 тис. тон. Існує реальна загроза витікання цього палива внаслідок корозії металу.
    Звалища хімічних відходів утворювались протягом довгого часу переважно від діяльності Чорноморського Флоту на прибережному шельфі – на захід від Севастополя (на “Херсонеському звалищі”) й в інших місцях (в акваторії селища Чорноморське їх нараховано 49 одиниць, в Керченській протоці – 11, Феодосійській затоці - 1, на узберіжжі Алупки – 66, Ялти, район «Ластівчиного Гнізда» – 60, Алушти – 70, Балаклави – 80, мису Лукулл – 65 контейнерів).
    Скільки їх насправді знають достеменно російські військовики, але документації на них не передають бо кажуть, що вона ще в них ще не розтаємничена.
    Нам зрозуміла позиція російських зверхників, що до цього часу не вжили заходів, щоб застарілі й надлишкові арсенали були вивезені або ж знищені: вони знаходяться за тисячі кілометрів від штолень, і ні їм, ні їхнім дітям це лихо не загрожує.
    Але складається враження, що і в Україні, на державному і місцевому рівні вирішенням цієї глобальної проблеми по суті ніхто не переймається і за можливі наслідки не відповідає. Так, за нашими даними ліквідація кримських арсеналів навіть не включена до Державної програми.

    З огляду на вище означене, просимо Вас перейнятись цією проблемою, зокрема:
    - ініціювати утворення тимчасової слідчої комісії з вивчення загрози й визначення шляхів зменшення техногенної небезпеки в районі м. Севастополя;
    - домогтися розгляду цих питань на засіданні Ради національної безпеки і оборони;
    - домогтися розгляду зазначеної проблеми на засіданні міждержавної українсько – російської комісії з наступним об’єднанням зусиль України та Росії щодо вироблення і реалізації системи заходів для зниження небезпеки;
    - вимагати від командування ЧФ інвентаризації українськими фахівцями підземних споруджень, які знаходяться на території військових частин ЧФ та переведення у безпечні райони, бажано за територію України, військових частин, що мають артилерійські, мінні, торпедні та інші небезпечні види озброєння;
    - звернутись до російських урядовців з клопотанням про надання документації по всіх похованнях хімічної зброї в Чорному морі та спільно приступити до їх утилізації;
    - домогтися від Росії, як спадкоємиці СРСР, фінансування знешкодження боєприпасів та отруйних речовин, залишених російською стороною на нашій території;
    - провести переговори з європейськими державами й північноатлантичними партнерами про започаткування цільової програми знешкодження застарілих боєприпасів в районі Севастополя.

    З глибокою повагою,
    За дорученням ГК «Український Севастополь»

    Лідія МАДОЯН
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.11 | З опису проблеми

      Re: ПОЗИЦІЯ ПАТРІОТІВ

      З проголошенням Україною незалежности сотні тисяч тонн кримських боєприпасів стали, звичайно, її власністю. Про них заговорили. На всіх рівнях. Особливо після того, як вони, ці схрони, потрапили в поле зору криміналітету. Знаючи, що в штольнях вдосталь вибухівки, до них потяглися «піротехніки». Втім, не лише вони: як стверджують правоохоронці, заглядають туди і звичайні жителі півострова. Опинившись без роботи або ж отримуючи за неї мізерні гроші, вони, «добуваючи» снаряди, міни, точніше, тротил з них, намагаються реалізовувати його на «чорному ринку» і заробляти таким чином на прожиття.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.12 | Теж з Криму

        Re: З опису проблеми

        Як заговорили, так скоро і забули. В інших областях діє державна програма знищення вибухових предметів, є відповідальні, виділяють кошти.
        Севастопольську ж владу турбує лише відкат від курортних сезонів і цим починається і закінчується їх містечкова позиція - не налякати курортника.
        А загрози - не їх справа, їх маєтки - поза зоною небезпеки.
    • 2008.04.14 | Petro

      НА ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОЗИЦІЇ ПАТРІОТІВ

      В НОВОБОГДАНОВКЕ СНОВА ПРОИЗОШЕЛ ВЗРЫВ
      В пятницу 11.04 в с. НОВОБОГДАНОВКА на 275-ой артбазе во время разгрузки взрывсредств с целью дальнейшего их уничтожения произошел самоподрыв.
      Вследствие разлета осколков трое пиротехников получили ранения.
      Слава богу - ОБОШЛОСЬ!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.14 | БЛОНДИНОЧКА

        ОЙ ДЕВОЧЬКИ НОВЕНЬКАЯ! ТОЖЭ КАПСЛОКОМ!!! А КАК ТЕБЯ ЗАВУТ А??!!!



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".