МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До реформи фінансування природничих наук в Україні: НАТО?

05/15/2005 | Георгій
Ось їх Веб-сайт:

http://www.geo.uw.edu.pl/AKTUALIA/INTCOOP/nato.htm

Чи можуть українські фізики, хіміки, біологи, матеріалознавці і т.д. забомбардувати їх пропозиціями? Україна входить у якийсь їхній партнерський блок. Гроші можуть дати непогані.

Біологи - якщо я можу чимось допомогти як перекладач, чи ще як, пишіть мені на gpinchuk@muw.edu .

Відповіді

  • 2005.05.15 | Iryna_

    Re: До реформи фінансування природничих наук в Україні: НАТО?

    Георгій, подивіться на рік на тому сайті.
    Зараз вже ніхто нічого не дає.

    Це я точно знаю - мене рік тому запрошували за одним іхнім грантом, я документи подала, а потім сказали - все, тільки за тематикою, що конкретно відноситься до НАТО (типу аналіз перспектив розвитку НАТО). тобто політологія і т.п.

    На коференції вони теж вже грошей не дають.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.15 | Георгій

      Альтернатива?

      Iryna_ пише:
      > Георгій, подивіться на рік на тому сайті.
      (ГП) Дійсно, Ви маєте рацію, рік аж 2001.

      > Зараз вже ніхто нічого не дає.
      (ГП) А що раніше давали, і хто брав, і що вийшло?

      > Це я точно знаю - мене рік тому запрошували за одним іхнім грантом, я документи подала, а потім сказали - все, тільки за тематикою, що конкретно відноситься до НАТО (типу аналіз перспектив розвитку НАТО). тобто політологія і т.п.
      (ГП) Шкода. А що Ви думаєте про це - може, це альтернатива? Україна є у списку держав-членів:

      http://www.eua.be/eua/en/about_eua.jspx
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.05.15 | Iryna_

        Re: Альтернатива?

        Це цікавий лінк. Я не в університеті працюю, але можна якихось колег з університетів підключити.

        А взагалі з грантами складно. Індивідуальні гранти одержуємо, а з грантами на програми не виходить.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.05.16 | Георгій

          Re: Альтернатива?

          Iryna_ пише:
          > Це цікавий лінк. Я не в університеті працюю, але можна якихось колег з університетів підключити.
          (ГП) Добре, дайте знати про їх реакцію.

          > А взагалі з грантами складно. Індивідуальні гранти одержуємо, а з грантами на програми не виходить.
          (ГП) Ну хоч індивідуальні... А на які суми, і яка реальна від них користь? Чи дозволяють ці грантові гроші поставити хорошу серію дослідів і опублікувати результати у нормальному журналі?
  • 2005.05.16 | Iryna_

    Re: До реформи фінансування природничих наук в Україні: НАТО?

    На жаль, багато з західних грантів є досить загадковими.
    По-перше, оголошується, що буде десь 300 грантів - судячи з обсягу фінансування програми, поділеного на розмір 1 гранту (минулий молодіжний Інтас), подають 1000 аплікацій, дають 20 грантів. Підготовка аплікації - два тижні роботи.

    Цього року гранти на літні школи на цей рік оголосили в травні!!!
    Тобто ті, хто не знав про ці гранти, навіть подавати не будуть - смислу немає, не встигнеш ту школу оголосити та лекторів запросити. Виглядає так, ніби зроблено спеціально "для своїх", які знали про це заздалегідь.

    Декілька разів було так, що подавали на якийсь грант (не конкурсний, а "критерійний" - де обяцяли давати гроші всім, хто відповідає певним критеріям). Були строки програми, подавали задовго до кінця строку. Через декілька днів одержували повідомлення, що програму позапланово скасовано (НАТО і Інтас).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.05.16 | Георгій

      Re: До реформи фінансування природничих наук в Україні: НАТО?

      Iryna_ пише:
      > На жаль, багато з західних грантів є досить загадковими. По-перше, оголошується, що буде десь 300 грантів - судячи з обсягу фінансування програми, поділеного на розмір 1 гранту (минулий молодіжний Інтас), подають 1000 аплікацій, дають 20 грантів. Підготовка аплікації - два тижні роботи.
      (ГП) Це мені нагадує ситуацію у США з дрібними грантами від приватних фірм чи асоціацій. Там теж аплікації недовгі, пишуться швидко і процесуються дуже швидко, але конкуренція колосальна - гроші отримує один з 50 чи й 100 аплікантів. При цьому, на жаль, часто дають гроші тим, у кого босс має гучне ім'я. Але коли подаєш аплікацію на грант від штату чи на федеральний грант, ситуація інша. Аплікація надзвичайно довга і складна, щоби її добре написати, треба витратити як мінімум два-три місяці, а то й півроку. Обробляються такі аплікації теж надзвичайно довго, тому що їх в індивідуальному порядку розглядає спеціальна секція (колектив з 20-30 анонімних рецензентів, найвідоміших фахівців у цій вузькій галузі). При цьому дуже багато уваги приділяється тому, що ВЖЕ зроблене аплікантом. Але конкуренція за гроші штату чи федеральні гроші менша, ніж за гроші приватних організацій, тому що самих цих грошей більше. Якщо приватними фірмами чи асоціаціями (типу American Leukemia Association) фінансується 1-2% аплікацій, державні установи США (NSF, NIH) фінансують, за умови, що економіка у цьому конкретному році працює більш-менш добре, десь 15-20% аплікацій.

      > Цього року гранти на літні школи на цей рік оголосили в травні!!!Тобто ті, хто не знав про ці гранти, навіть подавати не будуть - смислу немає, не встигнеш ту школу оголосити та лекторів запросити. Виглядає так, ніби зроблено спеціально "для своїх", які знали про це заздалегідь.
      (ГП) Ну, це дуже знайоме.

      > Декілька разів було так, що подавали на якийсь грант (не конкурсний, а "критерійний" - де обяцяли давати гроші всім, хто відповідає певним критеріям). Були строки програми, подавали задовго до кінця строку. Через декілька днів одержували повідомлення, що програму позапланово скасовано (НАТО і Інтас).
      (ГП) Теж буває.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".