МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Плагіат: як боротися?

11/10/2006 | Lantuch_2
Доброго вечора,

таке запитання: де можна розповсюдити інформацію про випадок плагіату?

Минулого літа наштовхнувся на монографію, де майже повністю переписано мою статтю 10-річної давності, звичайно ж - жодного посилання або лапок. Звернувся до вченої Ради, яка ухвалила книгу до друку, а через неї також до авторів (їх двоє, один викладач, інший - кол. керівник обл. СБУ) та рецензентів. Відповіді досі немає, вже близько 2 місяців минуло. Хотів би винести на публіку, а як зробити краще та "ефективніше" - не знаю. На сайті універу навіть немає студентського форуму. Хотілося б розголосу саме серед студентів та молодих викладачів. Йдеться про Дніпропетровський університет, істор. факультет.

Є у дописувачів форуму якийсь досвід боротьби з цим явищем?

Зазделегідь дякую

Відповіді

  • 2006.11.11 | Георгій

    Re: Плагіат: як боротися?

    Lantuch_2 пише:
    > Доброго вечора,
    (ГП) І Вам!

    > таке запитання: де можна розповсюдити інформацію про випадок плагіату? Минулого літа наштовхнувся на монографію, де майже повністю переписано мою статтю 10-річної давності, звичайно ж - жодного посилання або лапок. Звернувся до вченої Ради, яка ухвалила книгу до друку, а через неї також до авторів (їх двоє, один викладач, інший - кол. керівник обл. СБУ) та рецензентів. Відповіді досі немає, вже близько 2 місяців минуло. Хотів би винести на публіку, а як зробити краще та "ефективніше" - не знаю. На сайті універу навіть немає студентського форуму. Хотілося б розголосу саме серед студентів та молодих викладачів. Йдеться про Дніпропетровський університет, істор. факультет. Є у дописувачів форуму якийсь досвід боротьби з цим явищем?

    (ГП) У мене є, але я працюю в американському університеті, не в українському... Тут у США в університетах є кодекс чесності. Він дуже детально розписаний по параграфах на папері, всі студенти з ним знайомі. Пояснюється, що є академічною нечесністю, що є шахрайством, і що є плагіатом. Кожний викладач зобов"язаний включити параграф про плагіат у свій "силабус" (план лекцій і контрольних робіт/заліків/екзаменів, копія якого дається студентам). За нашим кодексом, перший випадок плагіату карається тільки незадовільною оцінкою, але викладач обов"язково пише офіційний меморандум про випадок плагіату на ім"я ректора. В офісі ректора на порушника заводять "справу." Якщо когось спіймають на плагіаті вдруге, його або її викликають на слухання, на якому присутній викладач і хтось з офісу ректора, а також представники університетського комітету з питань академічної чесності. Це дуже серйозне слухання, і якщо студент не виправдається, його/її можуть виключити з університету на деякий час, а то й назавжди. Такому студентові ніхто не дасть хорошого рекомендувального листа в аспірантуру чи на роботу.

    У мене було за мої сім років викладання в університетах штату Місісіпі десь вісім випадків, коли я спіймав студентів на плагіаті (копіювали семестрову письмову роботу-реферат з Інтернету). Повторних випадків я не мав.

    > Зазделегідь дякую
    (ГП) Прошу дуже
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.11 | igorg

    Re: Плагіат: як боротися?

    У нас це проходить безкарно. Більше того, плагіат у нас виховується починаючи зі школи, де відвертий плагіат видається за наукову роботу учнів. Впевнений, що 99% школярів і студентів взагалі не знають що це таке за ознаками. Тому моральний осуд відсутній принципово. Більше того, піднявши це питання ви наштовхнетеся на суспільний осуд "ну й жлоб, що йому шкода".
    У нас на кафедрі був явний випадок відвертого навіть не плагіату а крадіжки. Викладач (іншої кафедри) вписав себе до списка авторів навчального посібника. Питання дійшло до вченої ради. Відверте здивування "чого ви там не поділили". Плагіаторщик "тіпа вибачився" й успішно став доцентом ;).
    Якщо це дістало то можете надіслати офіційні листи в МОН де присвоюють вчені звання і у ВАК де присвоюють вчені ступені. Втім сумніваюся що це щось дасть.
    Список плагіаторщиків можна завести навіть на цьому форумі. Відкрийте окрему гілку "Плагіат і його герої".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".