МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ревізія"докторів наук"вже непотрібна. Звання нічого не важать(л)

05/31/2008 | 123

http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_about&key=1212170938&first=1212215572&last=1212138363
Наявність вченого ступеня в Україні не впливає на затребуваність спеціаліста на ринку праці. На думку експертів, це пов’язано із занепадом науки та орієнтацією працедавців здебільшого на практичні навички шукача роботи.

В Україні нині більше 150 тисяч наукових співробітників. З них близько 17 тисяч кандидатів, та майже 5 тисяч докторів наук. Здебільшого ці люди працевлаштовані, але отримують мізерну зарплатню. Ті з них, хто вирішив полишити наукову діяльність і спробувати себе в іншій сфері не мають переваг при влаштуванні на роботу. Частіше за все працедавці не переймаються відзнаками чи вченими ступенями претендента, каже представник однієї з рекрутингових компаній Максим Мировайко.

«Шукачів роботи з кандидатським ступенем набагато більше, ніж пропозицій на роботу. Викладачі, які у свій час почали шукати роботу, мають вчений ступінь і звичайно ж, бо це, можливо, праця всього життя, вказують це в резюме, але працедавцям це не цікаво. Їх цікавлять здебільшого практичні навички претендента.»

Ані грошей, ані поштовху для кар’єрного злету наявність вченого ступеня не гарантує. І все ж таки, на думку Максима Мировайка, не все вже й так безперспективно, хоча перспектива й дуже обмежена:

«Це допомагає лиш в тому випадку, коли вчений ступінь, його спеціальність співпадає з діяльністю компанії. Наприклад компанія займається парфумерією, то хімік з вченим ступенем її зацікавить. Але не більше. Якщо це не співпадає, то це може допомогти лише морально, додати в цьому плюс як людині освіченій. Якщо людина буде влаштовуватися на директора з персоналу і мати вчену ступінь як фізик, то йому цей науковий ступінь не допоможе».

> А мав би ?


Працедавці констатують, що фірми в Україні в своїй більшості звертають увагу не на вчену ступінь претендентів, а на їхню порядність, старанність, комунікабельність. Говорить спеціаліст з роботи з персоналом однієї міжнародної компанії Алла Свістова:

«Вимоги вища освіта чи науковий ступінь у нас не обов’язкові. Ми всьому навчаємо самі. Є люди, які хапають відразу все, є, яким треба час щоб навчитися. При цьому не має значення яку освіту вони мали раніше»

Олександр Литвинов п’ять років тому покинув навчання в аспірантурі, бо зрозумів, що перспектив для кар’єри в науці мало, а ще каже дуже розчарувався, бо сама система підготовки вчених надто корумпована:

«У наш час здобуття кандидатського ступеню перетворилося на певний бізнес – ти вкладаєш гроші, щоб його отримати і щоб потім отримувати ті ж самі гроші від студентів через корупцію. Тому я розчарувався в цьому».

Закінчувати аспірантуру та докторантуру Олександр Литвинов не збирається.

Відповіді

  • 2008.05.31 | vsv

    Re: Ревізія"докторів наук"вже непотрібна. Звання нічого не важать(л)

    А все ли так просто, как здесь представляют?
    Наверное да - если ты физик или математик пошел работать в строительную компанию или продавать мобилки.
    С другой стороны у нас пару бывших аспирантов, без защиты пошли работать в спецкомпании по поставке импортного научного оборудования, так вот при всем своем опыте работы на нем и представлений, они жалеют, что не защитили. Совсем другое отношение со стороны немецких и английских работодателей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.31 | Simpleton

      "..немецких и английских работодателей."-Тут нібито про Україну?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.31 | vsv

        Re: "..немецких и английских работодателей."-Тут нібито про Україну?

        Да речь то идет о представительствах западных фирм, которые находятся в Украине и работают эти люди в Киеве. А результат проявляется, когда они приезжают в центральную контору. Это с их слов, и они сейчас ищут возможности завершить свою кандидатскую. Только и всего.
  • 2008.05.31 | ziggy_freud

    десь і вища освіта не потрібна, а десь і середня

    уявіть собі ситуацію, коли манагер, що ледь висидів бакалавра, набирає собі підлеглих. В типовому випадку він не стане брати розумнішого за себе, бо його накази можуть обговорюватись. І активнішого за себе, бо підсидить начальника. Я маю на увазі не розумних манагерів, чи видатних керівників, а типових для нижньої та середньої ланки ;-)

    в Україні використовують два методи формування колективу:
    - під завдання
    - під начальника

    вгадайте, який користується більшою популярністю і чому.
  • 2008.05.31 | 123

    Рекрутінгова компанія=дзеркало. Чого на них пєнять?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.31 | ziggy_freud

      зустрічні питання до присутніх

      1) скільки разів в житті Ви влаштовувались на роботу
      2) скільки разів з них користувались послугами агенції
      3) якщо користувались, чи були вдоволені працевлаштуванням через агенцію
  • 2008.05.31 | Roman

    Re: Ревізія"докторів наук"вже непотрібна. Звання нічого не важать(л)

    Мені здається, що сприймати серйозно менеджерів по персоналу які говорять, що а) освіта для компанії не потрібна і вони всьому навчають самі б) кандидатська із фізики не допоможе влаштиватися на менеджера із персоналу.
    Перше означає, що або менеджер-неук шукає таких же співробітників, а компанія - просто контора, якій не важливо хто буде продавати ефективний спосіб для похудіння від дверей до дверей. Другий випадок взагалі дивує - а що кандидатська із фізики це перевага для менеджера із персоналу ? Спробуйте на Заході подати таке резюме - назвуть диваком одразу і навіть далі читати не будуть.

    Крім того вважаю, що ступінь доречно отримувати або для викладання в університеті/досліджень або для управління у якійсь дуже вузько спеціалізованій і дуже високій посаді.
  • 2008.05.31 | vsv

    Re: Ревізія"докторів наук"вже непотрібна. Звання нічого не важать(л)

    Очень интересно звучит концовка в сообщении:
    "Закінчувати аспірантуру та докторантуру Олександр Литвинов не збирається."
    Он еще и аспирантуру бросил и не защитился, но о докторантуре уже думал. Оригинально.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".