МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комітет ВР з питань науки і освіти дбає про індустрію розваг

07/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Комітет з питань науки і освіти 8 липня цього року затвердив рекомендації комітетських слухань «Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав», які відбулись 3 червня 2009 року.

Оскільки сьогодні соціально-економічна значимість індустрій, які базуються на авторському праві і суміжних правах стрімко зростає, виникла гостра необхідність ліквідації тієї критичної ситуації, яка склалась у сфері авторського права і суміжних прав та діяльності організацій колективного управління.

За даними Асоціації виробників програмного забезпечення Україна залишається серед країн з найвищим рівнем комп’ютерного піратства. Відсоток використання неліцензійного програмного забезпечення в Україні у 2008 році становив 84%, а втрати економіки від цього склали 534 млн. доларів США на рік! Більш того, сьогодні з’являються нові форми злочинів у сфері інтелектуальної власності, наприклад кіберсквотинг – незаконне розповсюдження творів у мережі Інтернет, камкордінг – незаконний запис кінофільмів під час перегляду в кінотеатрах.

Україні не створено ефективної системи збору та виплати винагороди авторам, виконавцям, виробникам фонограм та відеограм. Рівень збору винагороди такими організаціями є показником тіньового використання об’єктів права власності або свідомого ігнорування вимог законодавства. За оцінками фахівців, в Україні збори сплачують лише 7% користувачів!

Відсутність контролю з боку органів виконавчої влади призвела до того, що не збирається винагорода за репрографічне відтворення творів літератури та образотворчих, фотографічних творів за право слідування, не сплачується в належному обсязі авторська винагорода за використання мелодій у мобільних телефонах тощо. Рекомендації слухань передбачають підвищення ефективності застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав, створення дієвої системи охорони та захисту майнових прав творців-авторів, виконавців, виробників фонограм, відеограм.

Зокрема, учасники слухань рекомендують Верховній Раді України передбачити в бюджетах державних підприємств та організацій, законах України про Державний бюджет України на 2010 рік та наступні роки видатки на виплату винагороди за використання об’єктів авторського права і суміжних прав. Окрім того, в рекомендаціях підкреслюється необхідність розробки комплексу заходів щодо регулювання механізму сплати та визначення розмірів авторської винагороди.

Міністерству освіти і науки рекомендовано визначити уповноважені організації колективного управління на встановлених законних засадах.

Також, учасники слухань рекомендують відповідним міністерствам відомствам провести ревізію реєстру таких організацій та виключити зі списку ті, які порушують законодавство. Окрім того, пропонується запровадити для організацій колективного управління спеціальні форми податкової звітності, що дозволить державі контролювати своєчасність та повноту сплати до бюджету податків.

З метою виведення з тіньового сегменту ринку з розробки програмного забезпечення Державному Комітету інформатизації України, міністерству освіти і науки України та Міністерству економіки України рекомендовано розробити Державну цільову програму розвитку інформаційних технологій, індустрії програмної продукції України та підтримки розробників програмного забезпечення.

Прес-служба Комітету (044)255-31-55
Від новинаря М.-І.: На жаль, комітет ВР під керівництвом Полохала нічого не повідолмяє про впровадження в освітній сфері вільного (безкоштовного) програмного забезпечення. Невигідно?

Відповіді

  • 2009.07.30 | Skapirus

    А ще вони знають про "інновації"

    Як спосіб розпилювання бюджетного бабла.
  • 2009.07.30 | псевдоквази

    Наші достойники

    опікуються авторськими правами щодо мелодій для мобільників! Ну, це, звичайно, найбільша проблема в науці і техніці України: студенти та учні шкіл - це найбільші фанати тих мелодій, тож треба змалечку привчати їх платити за оту високоінтелектуальну власність. Це ж така проблема, що йой! А що буде, коли завдаяки прийнятим законам всі школи, ВНЗ та окремі очоби будуть душитися тим ліцензійним ПЗ, яке не в змозі оплатити, бо грошей нема і не буде, так то незначні побочні ефекти, якими полохалам з семіноженками не варто і перейматися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".