МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чл.-кор. НАНУ Н.Я.Азаров и кефир, потребляемый пенсионерами

12/19/2006 | Некоторым проектам угрожают пенсионеры, пьющие слишком много кеф
Некоторым проектам угрожают пенсионеры, пьющие слишком много кефира

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/15120602_48.htm

ЗАСІДАННЯ  СОРОК ВОСЬМЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
15 грудня 2006 року, 10.00 година

АЗАРОВ М.Я.

Я хочу подчеркнуть прежде всего несколько моментов. Во-первых, показатели прожиточного минимума, правительство к ним очень серьезное внимание уделяло и если  говорить о приросте прожиточного минимума между 2005-2006 годами, то этот прирост был 26 грн. 50 копеек. Я прошу вас внимательно слушать цифры. Прирост прожиточного минимума между 2006-2007 годами, составляет для пенсионеров, для нетрудноспособных, 28 грн. 75 копеек. Таким образом, абсолютные цифры прироста отвечают темпам инфляции и ничуть не ниже, чем темпы прироста между 2005-2006 годами.

Теперь второе. Появляется мнение о том, что якобы существуют такие проекты, от которых нужно отказаться и нужно экономику развивать через увеличение потребления кефира нашими пенсионерами. Я задаю себе простое питання: сколько надо кефира дополнительно выпить нашим пенсионерам, чтобы построить мост через реку Днепр?

Відповіді

  • 2006.12.19 | igorg

    Стара російська і радянська практика

    не рахувати рівень життя за рівень економічного розвитку. Тобто, розвиток внутрішнього ринку, ринку послуг не вважається розвитком економіки країни. Є ще цікаве запитання. А для чого ж потрібне економічне зростання? В основі зверхність, байдужість і напевне й ненависть до власного народу. За економічний розвиток вважається кількість виплавленого металу, видобутого вугілля, електроенергії і т.п.
    Політичним моментом такого підходу є утримання населення у злиднях, та повній залежності від мізерної зарплати.
    Є ще дуже цікаве питання, повязане із відтворенням працездатного населення. Можливий варіант повторення з Україною історії Карело-Фінської республіки :).
    Є іще зустрічне питання. Якщо закрити вільні економічні зони (точніше дірки), то скільки мостів через Дніпро можна збудувати і скільки пенсіонерів можна принаймні нормально нагодувати?
  • 2006.12.20 | igorg

    Наскільки вигідніше вкладати гроші політику ніж в кефір

    За 10 месяцев чистые активы банка Ахметова увеличились на 56%, превысив 5,58 млрд. грн. За 10 месяцев чистые активы Первого украинского международного банка (ПУМБ, Донецк) выросли на 56%, составив на 1 ноября 5 млрд. 581,136 млн. грн.
  • 2007.04.29 | Азаров обещает повысить зарплаты бюджетникам

    Азаров обещает повысить зарплаты бюджетникам

    28 апреля 2007 | 22:03
    Подробности
    По материалам: УНИАН


    Правительство Украины намерено повысить и дифференцировать уровни зарплат в бюджетной сфере путем введения в текущем году в полном объеме единой тарифной сетки оплаты труда.

    Об этом сообщил первый вице-премьер-министр, министр финансов Украины Николай Азаров.

    "В 2004 году мы внедрили первый этап реализации единой тарифной сетки. И теперь - в 2007 году - собираемся реализовать второй и третий этапы внедрения этой сетки. Как только мы это закончим - труд наших врачей и учителей станет не только более оплачиваемым, но и более дифференцированным, ранжированным. Оплата труда будет больше зависеть от результата труда (квалификации, стажа)", - сказал Азаров.

    По словам министра финансов, соответствующий законопроект дорабатывается и будет вынесен на рассмотрение Кабинета министров на ближайшем его заседании.

    Глава Минфина также отметил, что положения этого законопроекта предусматривают внесение поправок в госбюджет на 2007 год, но не стал называть масштаб планируемых изменений.

    http://www.podrobnosti.ua/power/rest/2007/04/28/419782.html
  • 2010.03.11 | epravda.com.ua

    Замість реформ - реванш

    11.03.2010 _ Андрій Новак

    Замість реформ - реванш

    Вже під час першого візиту до Росії Янукович поставив лише одне економічне питання: про квоти на прокат. Не про літаки, судна, машини чи продукти, а про метал. Яка тут модернізація?

    Що для громадян сьогодні найважливіше? Очевидно, економіка, від якої залежить задоволення усіх життєвих потреб. Зрозуміло також, що принципи підбору кадрів, які "вирішують все", повинні відповідати потребам народу.

    Чи здатний на це "уряд Азарова" з його методами роботи, названими у суспільстві "азаровщиною"?

    Сучасні економічні потреби України та відповідність їм економічної політики ймовірного уряду можна охарактеризувати наступним чином.

    1. Зміцнення гривні та приборкання інфляції - це економічна потреба більшості суб'єктів економічної системи: громадян, підприємців, компаній, орієнтованих на внутрішній ринок, торгівлі, всього державного сектора економіки.

    "Азаровщина" - це інфляційний стрибок з дефляції -0,6% до інфляції 12,3% у 2003-2004 роках, інфляція 16,6% у 2007 році та пряма зацікавленість у девальвації гривні "в інтересах крупних експортерів".

    2. Скорочення дефіциту бюджету і зовнішнього боргу - необхідна умова стабілізації державних фінансів та відновлення співпраці з МВФ, Світовим банком та ЄБРР.

    "Азаровщина" - це вибух дефіциту зведеного бюджету з 500 мільйонів гривень до 11 мільярдів гривень у 2004 році та з 3,7 мільярда гривень до 7,7 мільярда гривень у 2007 році, а також галопуюче зростання валового зовнішнього боргу з 21,6 до 30,6 мільярда доларів у 2003-2004 роках та з 54,5 до 80 мільярдів доларів у 2007 році.

    3. Децентралізація бюджетної системи і зміна бюджетних пріоритетів - умова виживання місцевого самоврядування та розвитку перспективних сфер економіки.

    "Азаровщина" - це і є централізація бюджетної системи від "автора 15 бюджетів", який довів частку центрального бюджету у зведеному фінплані з 52% до 75,5%. Про зміну пріоритетів із вугільно-металургійної сфери на високотехнологічні галузі людиною, робота якої народила термін "бюджетний дерибан", не варто й мріяти.

    4. Податково-бюджетна реформа - це кричуща необхідність ліквідувати те, що вибудувала 15-річна податково-бюджетна "азаровщина": надмірна централізація бюджетної системи, безконтрольний "дерибан" бюджетів усіх рівнів, небачені схеми повернення ПДВ, неадекватні пільгові податкові режими, тінізація економіки.

    Недаремно Єврокомісія оцінила українську податкову систему як другу з кінця - гірша лише в Молдові, а бюджетну - як найгіршу в Європі. Така об'єктивна міжнародна оцінка результатів податково-бюджетної "азаровщини".

    5. Пенсійна реформа - вкрай потрібний механізм оздоровлення фінансової системи, який потребує переходу на трирівневий принцип пенсійного забезпечення: державний, солідарний та персональний. Це вимагає рішучих кроків з формування нової податкової і бюджетної систем. Чи здатен на це "уряд Азарова"? Ні.

    6. Реформа медицини - давно вистраждана і у прямому сенсі життєво необхідна потреба суспільства. Вона вимагає зламу мислення і підходів.

    Чи спроможні на такі зміни люди із законсервованим совковим мисленням та небажанням щось змінювати, які, до слова, самі не користуються послугами загальнодоступної вітчизняної медицини? Очевидно, що ні.

    7. Завершення реформи освіти. Важко народжена та впроваджувана реформа із панічним спротивом антиукраїнських та корупційних політичних сил наближає українські стандарти освіти до міжнародних і веде до взаємного визнання вітчизняних дипломів у цивілізованому світі.

    Чи можна очікувати продовження і завершення освітньої реформи в Україні від тих, хто її кільканадцять років не проводив, а потім стримував? Напевне, ні.

    8. Банківська реформа - це нова, але прогнозована економічна потреба, яка виникла за наслідками світової фінансової та української тотальної економічної кризи.

    Потрібно змінити інституційні функції НБУ та механізми контролю за роботою українських та іноземних банків. Слід перейти від ліберального до регулятивного підходу функціонування національної банківської системи.

    Чи зацікавлені у такій реформі політики, фінансовані представниками крупного капіталу, які є власниками вітчизняних банків? Звичайно ж, ні.

    9. Модернізація економіки - це умова конкурентноздатності України. Далі "виїжджати" на залишках радянських економічних фондів неможливо. Лише структурна і технологічна модернізація дасть країні шанс на достойну роль у глобальному світі.

    Тимчасом "азаровщина" - це навіть не лобіювання, а масштабне забезпечення діяльності лише однієї вузької сировинної галузі одного регіону.

    Вже під час першого візиту до Росії Янукович поставив лише одне економічне питання: про квоти на український метал до РФ. Не про літаки, судна, автомобілі, крани, двигуни, обладнання чи продукти, а про метал. Яка тут модернізація?

    "Азаровщина" явно не асоціюється з економічними реформами, а без яких Україна не має перспектив. Дива не буде. Замість обіцяних перед виборами новою старою владою економічних реформ отримаємо примітивний політичний реванш.

    Про автора:

    Андрій Новак, кандидат економічних наук, автор книги "Як підняти українську економіку"

    http://www.epravda.com.ua/columns/4b97c325ef3bd/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.11 | Трясця

      Азаровщина -

      це остаточна втрата надії. Для противсіхів: тепер УСІ вибори буде сфальшовано!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.11 | sama

        Re: Азаровщина -

        Уряд настільки аховий, що обвал і вимушені зміни настануть швидше ніж землетрус у зоні Вранча.
        Цікаво, що там буде робити реформатор Тигипко?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.11 | Torr

          Азаровщина - це Боже покарання

  • 2010.03.14 | durdom.in.ua

    Україну чекає "реалістічний бюджет"...



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".