МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення ГКНБУ "Настав час повернути свободу Слову!"

09/20/2002 | Майдан-Інформ
Громадський комiтет нацiональної безпеки України
01030, Україна, Київ, вул. Б. Хмельницького, 44; тел.:568-29-67; факс:265-51-80

19 вересня 2002 року

Головним редакторам, редакторам, журналiстам, кореспондентам i всiм працiвникам засобiв масової iнформацiї

ЗВЕРНЕННЯ

Настав час повернути свободу Слову!

Вiримо, що вам добре вiдома ситуацiя, яка скалался в Українi в сферi свободи слова i свободи журналiстської творчостi. Сподiваємося, що Ви розумiєте, чому наш Комiтет звертається саме до вас.

Україна потребує свободи правдивого слова. Вiд свободи iнформацiйних вiдосин в Українi сьогоднi залежить доля Українcького Народу. Консервацiя штучних обмежень свободи слова, що сьогоднi дiють, та збереження ситуацiї незмiнною призведе до неминучої деградацiї українського суспiльства, полiтичної системи та економiки, а отже, пiдiрве пiдвалини нацiональної безпеки України.

Ми закликаємо вас, всiх працiвникiв журналiстської професiї, змiнити ситуацiю i вiдстояти iнформацiйну свободу в Українськiй державi.

17 вересня 2002 року громадськими органiзацiями, експертами у сферi ЗМI i народними депутатами України було утворено Громадську Раду з питань свободи слова та iнформацiї. В тiснiй спiвпрацi з профiльним Комiтетом Верховної Ради України у сферi iнформацiйної полiтики Громадська Рада працюватиме в напрямку забезпечення свободи слова й iнформацiї, удосконалення правового регулювання дiяльностi ЗМI та вироблятиме пропозицiї до державної iнформацiйної полiтики в Українi.

Громадський комiтет нацiональної безпеки України є спiвзасновником Громадської Ради з питань свободи слова та iнформацiї, тому прагне тiсно спiвпрацювати з представниками ЗМI з метою забезпечення iнформацiйної безпеки України через утвердження свободи слова та iнформацiйної дiяльностi.

Основними прiоритетами дiяльностi нашого Комiтету в Громадськiй Радi буде боротьба з проявами цензури, створення ефективних механiзмiв забезпечення свободи слова, покращення державного управлiння у сферi реалiзацiї iнформацiйної полiтики держави, забезпечення належних умов здiйснення пiдприємницької дiяльностi у сферi ЗМI, юридичний захист працiвникiв журналiстської професiї.

Новостворенiй Громадськiй Радi i всiй Українi сьогоднi потрiбна ваша участь у справi захисту свободи слова й iнформацiї, вашi пропозицiї по вдосконаленню iнформацiйних вiдносин в суспiльствi, iнформацiйної полiтики в державi.

Наш Комiтет просить вас звертатися до Громадської Ради з питаннями, пропозицiями та проблемами у сферi iнформацiйних вiдносин, скаргами на прояви цензури. Ми прагнемо максимально сприяти розвитковi вiльної журналiстики в Українi, тому сподiваємося на вашу довiру i на вашу пiдтримку.

Досить! Досить терпiти утиски свободи слова в Українi! Слово, загнане за грати, – наруга над журналiстською професiєю, честю й гiднiстю.

Разом – поборемо!

Постiйний координатор дiяльностi ГКНБУ в Громадськiй Радi, до якого ви можете звертатись за додатковою інфромацією, з пропозицiями, зауваженнями, скаргами або за допомогою, – Василь Слiсаренко.

Контактний телефон: (044) 550-61-40; 568-29-67.

Зверенння затверджене Координаційною Радою Комітету 18 вересня 2002 року.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua