МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист Григорія Омельченка до керівника фракції «Наша Україна» Віктора Ющенка

09/23/2002 | Майдан-Інформ
Шановний Вікторе!

Звернутися до Вас з цим листом мені дає право мій життєвий та політичний досвід. Водночас це мій і обов’язок. Ви людина молода, і ще більш молодий політик. У мене за плечима — досвід боротьби за Українську державу ще в часи окупаційного радянського режиму, робота в Українському парламенті трьох скликань, безпосередня участь у розробленні та схваленні Конституції разом з Вашим Учителем, а моїм земляком і добрим приятелем Вадимом Гетьманом. У процесі державотворення України я був свідком та учасником усіх найважливіших, іноді надзвичайно трагічних подій нашої новітньої історії.

Було багато помилок, невиправданих втрат. Набутий досвід не тільки дає можливість уникати їх надалі, а й застерегти Вас на початках Вашого служіння Державності України від нерозважливих, небезпечних, а то й безвідповідальних дій та підходів у вирішенні актуальних проблем. Волею історії на цьому складному та небезпечному етапі становлення Української держави Ви очолили політичну силу, яка користується чи не найбільшою довірою Українського народу. Ваші дії як політичного лідера, критерії, за якими Ви обираєте союзників та попутників, кадрові рішення, а особливо позиція фракції “Наша Україна” в парламенті змушують мене дати Вам кілька порад.

Ви виграли парламентські вибори. Попереду у Вас, впевнений, ще багато перемог. Однак, як свідчить історія, на жаль, не всі перемоги національних лідерів стають перемогами народу. Натомість Ваші програші, пане Ющенко, стануть програшами Українського народу на його шляху до Свободи. Ви не маєте права не усвідомлювати ціну кожної своєї дії або рішення, прийнятого навіть із “тактичних міркувань”, то було б уже не помилкою, а зрадою сподівань своєї Батьківщини. Впевненість, що Ви усвідомлюєте рівень власної відповідальності перед Вітчизною, дає мені надію, що Ви з належною увагою поставитеся до цих порад та чесно відповісте на поставлені запитання.

У Вас практично не залишається часу і свободи на визначення політичних союзників. Настав час визначитися. За Вас це вже практично робить Азаров з подачі Кучми. Окрім того, подана Вам рука опозиційних сил надто довго залишається не потиснутою, а дії тих, кого Ви вже визначили як союзників чи навіть соратників, ведуть до ситуації, коли народ перестане розуміти, чому опозиція стоїть перед Ющенком з протягнутою рукою.

Розумію, що Вам неприємні нагадування про ненадійність Вашого оточення, особливо в контексті того, що за перший місяць роботи парламенту фракція “Наша Україна” зменшилася на 7,5 %, до того ж Вас зрадили саме люди, які пройшли за так званою квотою Ющенка. Пам’ятаймо — попереду ще 48 місяців роботи парламенту цього скликання! У часи Вашої роботи в уряді, почасти сьогодні, можливо, в найближчому майбутньому від Вас залежало, залежить і залежатиме багато державних і політичних кадрових рішень. Чи готові Ви змінити власні принципи щодо добору кадрів, оточення? Якщо готові, то коли і яким чином? Не лише я, а й кожен українець чекає від Вас однозначного визначення позиції щодо президента. Можна скільки завгодно юродствувати на тему ваших батьківсько-синівських стосунків, але залишимо це Банковій. Я ж прошу Вас про одне: публічно і чітко поясніть, чи погоджуєтеся Ви з тим, що Україною має правити узурпатор та диктатор, а його кривавий режим — продовжувати визиск та знищення України, тобто чи погоджуєтеся Ви на те, що президентом може залишатися Леонід Кучма — особа, у якої “руки в крові”. І зрештою, щодо голосування Вашої фракції у парламенті. У передвиборчих обіцянках Ви говорили про свою повну політичну відповідальність за дії фракції. Натомість все частіше з найважливіших питань Ви обираєте небезпечну для Ваших претензій на лідерство позицію голосування “у вільному режимі”. Вільному від волі виборців? Не знаю, хто Вас переконав, що новопризначений Генпрокурор — це особиста перемога Кучми у його боротьбі з Юлею Тимошенко. Запевняю, голосами Вашої фракції диктатор вкотре отримав перемогу над Вами. Якщо практично позбавлений механізму реального тиску на членів Вашої фракції Кучма вчора спромігся відвернути від Вас дев’ятьох Ваших особистих “друзів”, яких Ви провели до парламенту, і зміг призначити Литвина спікером, то невже Ви сумніваєтеся в тому, що завтра, озброєний модернізованою прокуратурою, Кучма не спроможеться розправитися з рештою? Він це вже робить. Одним з останніх доказів цього є порушення понад двадцяти кримінальних справ щодо посадових осіб бізнесових структур, засновниками або акціонерами яких є народні депутати очолюваної Вами фракції “Наша Україна”, та кримінальної справи щодо близьких родичів Олександра Жира. Чого ще Ви чекаєте, щоб побачити й усвідомити сутність Кучми?

Усе вищевикладене спиралося на право створеного за моє життя задля України та пережитого в ім’я своєї держави. Водночас я маю ще й обов’язок, про який хотів би нагадати Вам у цьому листі, це обов’язок усіма доступними методами боронити Україну від будь-кого, хто зі злої волі чи з причин відсутності волі взагалі, через нерозум чи розбещеність, з будь-яких інших позірно-шляхетних чи демонстративно-низьких причин перешкоджатиме Україні на її шляху до Свободи, Щастя та Добробуту. Хочу вірити, що в цій боротьбі ми будемо союзниками.

Щиро і з повагою та сподіванням на розуміння.
Народний депутат України, голова Спілки офіцерів України, полковник Григорій Омельченко

Відповіді

  • 2003.11.09 | НИКОЛАЕНКО

    Николаенко Валентина Владимировна бухгалтер Киев

    Уважаемый,Виктор Андреевич! Я надеюсь, что Вы протянете руку оппозиции. Мне кажется, что Вы и Юля в команде добъетесь того, что нужно народу Украины! Ваша партия и партия Юлии Владимировны - это гармония, это дополнение друг другу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua