МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЗАЯВА фракцій партій „Народний Союз Наша Україна” та Української народної партії у Верховній Раді України

03/25/2005 | S@nya
ЗАЯВА фракцій партій „Народний Союз Наша Україна” та Української народної партії у Верховній Раді України


27 березня 2005 року у Києві відбудуться довибори депутата Київради по округу № 60.
Це перші вибори в столиці після Помаранчевої Революції, і кияни мають право розраховувати на їх чесність і прозорість.
На жаль, зазначений виборчий процес перетворився в суцільний ланцюг порушень Закону та неповаги до виборців.
Київрада, що контролюється партією „Єдність”, як і в попередні роки, сформувала виборчу комісію з представників дрібних громадських організацій не врахувавши подання реальних політичних сил і зокрема парламентських партій.
По аналогії з останніми президентськими виборами, коли режим Кучми висунув своїм кандидатом одіозну політичну фігуру з темним минулим, Київська міська влада зробила ставку на Анатолія Муховикова – учасника найгучніших земельних скандалів у Пущі-Водиці, Кончі-Заспі та Феофаніі, одного з організаторів злочинного розбазарювання тисяч гектарів заповідних київських земель.
На боротьбу за власного кандидата влада кинула увесь адміністративний ресурс.
Як нещодавно в кінотеатрі „Зоряний” та будинку офіцерів, де діяли громадські приймальні владного кандидата в президенти, на території Київського виборчого округу терміново було відкрито громадську приймальню „Разом з Мером”, де виборцям обіцяють вирішити будь-які їхні проблеми.
До території округу розпочали курсувати безкоштовні автобусні маршрути, водії котрих пояснюють таку добродійність особливою прихильністю до виборців зі сторони А. Муховикова.
Як і на попередніх виборах, міська влада пообіцяла розпочати реконструкцію Київських хрущовок, але цього разу якраз з мікрорайону, де відбудуться вибори.
Десятки співробітників комунальних служб замість прибирання снігу довбуть мерзлу землю, розставляючи дитячі майданчики, як подарунки місцевій малечі від Київської влади.
Тільки за останні тижні в міських засобах масової інформації, що фінансуються з бюджету, з’явились сотні публікацій і сюжетів на користь обранця влади та проти його суперників.
Будь-які скарги чи звернення з цього приводу виборчою комісією та судом відкидаються без пояснень.
Та не дивлячись на все, кандидат від влади не мав жодного шансу бути обраним на цьому окрузі і тоді було вжито останній найцинічніший аргумент адміністративної машини.
За два дні до виборів Подільський районний суд на підставі заяви одного з кандидатів скасував реєстрацію представника блоку Віктора Ющенка „Наша Україна”, керівника Подільського районного штабу Петра Головатенка, який користувався найбільшою підтримкою виборців.
Зроблено це було всупереч діючому законодавству, яке передбачає розгляд подібних заяв не в суді, а лише у виборчих комісіях і тільки у терміни, передбачені для оскарження. Суд використав абсолютно надумані аргументи заявника та не врахував жодних доводів захисту.
Таким же чином діяла Київська влада і на виборах 2002 року, коли одночасно було знято з балотування понад 800 кандидатів від блоку Віктора Ющенка, що і забезпечило тоді перемогу в районних та міських рядах партії „Єдність”, очолюваної паном Омельченком.
Організатори судової розправи над представником блоку В. Ющенка Петром Головатенком чітко усвідомлюють, що подібні рішення не підлягають оскарженню, а тому діють безвідмовно, як контрольний постріл у голову.
Виборчі події в Києві зайвий раз засвідчили що незмінна київська влада не тільки не викорінює кучмівсько-ківаловські технології маніпулювання волею виборців, а і цинічно збагачує їх арсенал.
Вважаємо, що зазначені дії є неприпустимими і вкрай небезпечними напередодні місцевих та парламентських виборів 2006 року і потребують спеціального аналізу та висновків як у Верховній Раді України, так і в правоохоронних органах та ЦВК.
Ми з розумінням поставимось до дій киян на захист демократії та свободи вибору в столиці.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua