МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення щодо загрози для Київського Палацу дітей та юнацтва

03/30/2005 | DevRand
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
ЮЩЕНКУ В. А. ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРУ
ТИМОШЕНКО Ю. В.
ГОЛОВІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ЛИТВИНУ В. М.
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

До Вас звертається педагогічний колектив Київського Палацу дітей та юнацтва - провідного позашкільного навчального закладу не тільки міс Р Києва, а й України.

В 2004 році Палац відсвяткував своє 70-річчя. За значний внесок у розвиток освіти і високий професіоналізм, з нагоди 70-річчя колектив Палацу отримав високу державну нагороду - Почесну грамоту Кабінету Міністрів України. Ми пишаємось, що наш Палац - відкритий, широкодоступний навчальний заклад, який здійснює позашкільну освіту з науково-технічного, дослідницько-експериментального, еколого-натуралістичного, художньо-естетичного, гуманітарного, туристсько-краєзнавчого, фізкультурно-спортивного, патріоті ршого, соціально-реабілітаційного, оздоровчого напрямків.
Щороку, майже 10 тис. гуртківців віком від 5 до 21 року в 608 групах, секціях, об'єднаннях займаються улюбленою справою. (540 груп в Палаці працюють безкоштовно для батьків і дітей).
Палац - центр органи аці-йно-масової роботи, організатор змістовного дозвілля юних киян, організатор Міжнародних, міських конкурсів, фестивалів, виставок, концертів, змагань.
Палац - центр організаційно-методичної та науково-дослідної роботи з питань виховання, організації дозвілля, позашкільної освіти.
Палац - активній член Європейської асоціації закладів, які займаються вільним часом дітей та молоді, ініціатор створення Асоціації закладів позашкільної освіти України.
Ми пишаємось нашими вихованцями, серед яких народні артисти України Раїса Недашковська. Юрій Мажуга, Тетяна Таякіна, народний артист Росії Сергій Макавецький, телеведуча Анна БезулІк, міністри Уряду Сергій Терьохін та Юрій Павленко, член-кореспондент НАН України, заступник директора інституту біохімії ім. Паладіна Сергій Костерін, член-кореспондент, професор, зав.кафедрою біології медичного університету їм. Богомольця Олександр Романенко, доктор наук, доктор технічних наук, професор НТУУ КШ, академік Академії зв'язку Георгій Бунін, член-кореспондент НАНУ, директор інституту зоології ім.Шмальцгаузена Ігор Акімов, чемпіон Світу з вітрильного спорту Сергій Пічугін. презер Олімпійських ігор 2004 року з веслування на байдарках і каное Інна Осипенко, чемпіони Європи з веслування на байдарках і каное Авраменко Артем і Гайдай Владислав та багато інших.
Але сьогодні ми стурбовані тим, що наш Палац з усіма його вихованцями, педагогами, батьками опинився в доволі складній ситуації, а саме, крок за кроком, Палац став заручником неузгоджених, а інколи протизаконних дій сторонніх організацій.
З 1999 року, а саме з початку реконструкції першої черги площі Слави, Палац та прилегла до нього територія перебуває у стані постійного втручання: в 2000 році АГ "КиївмІськбуд" почав будівництво підземних гаражів на Дніпровському узвозі на території Палацу, в 2003 році будівництво продовжено, але тепер за умов будівництва Дитячо-юнацького розважального комплексу, будівництво якого було розпочато без рішення Київради, без наявної її затвердженої проектної документації, без оформлення права користування земельною ділянкою і який сьогодні вже перетворився у звичайнісінькі офісні приміщення, про що свідчать численні об'яви на фасаді цієї будівлі. Все це розпочиналося і проводилося без будь-якого попереднього узгодження, а що найчастіше, взагалі без будь-якого узгодження з нами щодо користування територією Палацу, хоча ми е і залишаємося фактичнім землевласником.
Величезну турботу викликає стан території в зв'язку з постійним будівництвом. Щорічно ми отримуємо приписи з приводу догляду території щодо проведення обстежень та виконання заходів по утриманню території та виконання протисувних робіт. Наприкінці 2003 року, в зв'язку з будівництвом підземного паркінгу та Дитячо-розважального комплексу, за ініціативою СУПРу була створена комісія щодо обстеження та прийняття заходів, пов'язаних з прушенням геологічного стану та можливості зсуву дніпровських схилів поблизу Палацу7. Ці роботи проводилися за фактом існуючого будівництва, а не мали характеру упереджувальності, будівельні роботи було розпочато без попереднього обстеження та надання позитивного рішення щодо можливості та безпечності проведення будівельних робіт.
Всі проектні рішення, можливість забудови території Палацу та будівельні роботи, з 2000 року проводились без узгодження як проектної документації, так рішень щодо відведення земельної ділянки під будівництво та узгодження цих рішень з адміністрацією Палацу. Це стало причиною того, що з 2000 року не вирішується питання переоформлення права користування земельною ділянкою Палацу за умов постійного проведення будівельних робіт без будь-яких дозволів і документів, що створює додаткові проблемі безпечної експлуатації та пожежної безпеки, санітарного стану території Палацу, в якому щоденно перебуває до 2,5 тис. дітей.
На протязі цих років Київський Палац дітей та юнацтва неодноразово звертався в усі інстанції з проханям надати відповідну інформацію щодо переоформлення прав корнстуання земельною ділянкою та з проханням прискорити вирішення цього питання. Але найчастіше наші звернення залишались без відповіді, або перетворювались у звинувачення на нашу адресу в тому, що ми затягуємо справу не узгоджуючи запропоновані, але неможливі для нас умови.
Сьогодні ми бачимо відверте нехтування правами Київського Палацу дітей та юнацтва, та прав тисяч дітей, що потребують нашого термінового захисту.
Все це не може сприяти нормальній роботі і безпеки життєдіяльності Палацу в цілому. Звертаємось до Вас з проханням дати відповідь про майбутнє Палацу, його дитячого та педагогічного колективів.
З ПОВАГОЮ,
ДИРЕКТОР ПАЛАЦУ Т. СВИРСЬКА

------------------------


НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Звертаємось до Вас не лише як до людини, з ім'ям якої пов'язані надії українського суспільства на відродження нашої духовності, але й як людини, що з дитинства знає та поважає працю педагогів та розуміє, в яких нелегких умовах працівники української освіти дбають про майбутнє покоління.
Наша стурбованість, якою викликане це звернення до Вас, пов'язана з швидким розвитком подій навколо Міського палацу дітей та юнацтва „ (раніше - Міський палац піонерів та школярів ім. М. Островського, заснований 1934 р.), про що повідомляють численні звернення на нашу адресу представників громадськості, батьки школярів та представники ЗМЇ. Цей заклад розташований на вул. Січневого Повстання, 13 в м. Києві, на схилах Дніпра поблизу парку Вічної Слави. На даний час Палац забезпечує щоден^ безкоштовні позашкільні заняття різними видами творчості для 10 000 дітей віком від 5 до 21 року і е унікальним закладом їхнього творчого розвитку.
В 2004 р. Палац відсвяткував своє 70-річчя і є найстарішим із подібних закладів України та одним із найбільших в Європі. Протягом 50-ти років на базі Палацу діє Київська Мала академія наук "Дослідник". Продовжувати перелік творчих зв'язків Палацу, як і перелік його досягнень у галузі творчої та професійної підготовки молоді можна на багатьох сторінках.
Однак сьогодні Палац дітей та юнацтва переживає не найкращі часи, |[ це пов'язано не з внутрішніми проблемами - фінансування, кадрова політика, а ^ лише з тим, що його, а таким чином, і всю творчу молодь, на наш догляд, незаконно намагаються позбавити частини території у вигляді земельної ділянки, яка протягом всіх п'ятдесяти років існування Палацу належала йому на праві безстрокового користування і плани розвитку та освоєння якої Палацом безпідставно відкладались минулою владою.
Намагання якомога стисліше викласти суть проблеми у зверненні не дозволяє перерахувати всі ті злочини, з якими пов'язане послідовне захоплення території Палацу комерційними структурами.
Зараз терміново на порядок денний Київської міської Ради виноситься проект рішення про відвід зазначеної земельної ділянки для постійного користування ТОВ «Ліра – 2000», збудованого ним незаконно, розважальногокомплексу з підприємствами торгівлі, ресторанами та ін. До керівництва Палацу дітей та юнацтва постійно завідують особи з погрозами та «пропозиціями» підписати проект узгодження кордонів земельної ділянки, на підставі яких від Палацу мають відшматувати ласі шматочки землі, яка поки що належить найдорожчому скарбу держави - її майбутньому, дітям. При цьому на рекламних плакатах «об'єкту», збудованого ТОВ «Ліра – 2000» та призначеного начебто для дітей та юнацтва, вже є об'ява про здачу в оренду Приміщень під офіси (тел. 490-57-00), виставлена огорожа та охорона, яка не тільки забороняє прохід учнів та батьків по території Палацу, але й унеможливлює проїзд медичної та пожежної допомоги до дитячого закладу.
Просимо Вас взяти ситуацію навколо Палацу дітей та юнацтва під особистий контроль, видати відповідні доручення про проведення комплексної перевірки законності будівництва комплексу «Ліра – 2000» та надання йому відповідної ділянки за адресою м. Київ, вул. Січневого Повстання, 13 (та новоутвореною адресою м. Київ, Дніпровський узвіз, 1) за рахунок території Палацу дітей та юнацтва, а також заборонити органам місцевої влади та самоврядування видавати будь-які розпорядження щодо відчуження земельної ділянки з користування Палацу, призупинити роботи на вказаному об'єкті будівництва, здачі його в оренду комерційним структурам,
Пропонуємо створити комісію із незалежних експертів, які люблять дітей і свою Батьківщину, для вирішення питання передачі всіх новобудов Палацу піонерів і недопущення подальших зловживань.


Під листом підписалися більше 10 народних депутати


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".