МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення НРУ щодо вшанування пам’яті жертв більшовицького режиму

05/16/2005 | S@nya
Звернення
Народного Руху України
до українського народу

щодо вшанування пам’яті
жертв більшовицького режиму

Запалимо свічку...
Станемо тихо біля хреста, могили чи пам’ятного знаку і прочитаємо кожен свою молитву – молитву за безневинно втрачені мільйони життів українців у роки більшовицького злочинного режиму.

Щороку 15 травня у Биківні, поблизу Києва, ми вшановуємо пам’ять сотень тисяч жертв різних національностей – українців, росіян, поляків, євреїв, які були замордовані сталінськими прислужниками.

В такі сумні хвилини в пам’яті виринають десятки, сотні місць по всій Україні, де пролилася кров наших земляків в угоду тим, хто хотів знищити, виродити український народ, а на його місці змайструвати „совєтського чєловєка”.

„Бабин яр” у Києві, „Холодна гора” у Харкові, „Бригідки” у Львові і цей сумний список можна продовжувати, а за кожною з цих назв – сотні тисяч життів. Складається враження, що Україну намагалися перетворити у величезний цвинтар, на якому від українського залишилися б тільки таблички з написами, та й ті були б знищені.

По різному можна сприймати тих, чи інших політиків або політичні сили, але всім нам потрібно добре пам’ятати сторінки своєї історії, і трагічні також, бо без історії немає народу, немає держави.

Вшанування пам’яті і спогади – це не роз’ятрювання давніх ран, як може декому здатися, і які, до речі, так і не загоїлися. Це правда нашої історії, яка придушувалася і яка не дала змоги стерти український народ з лиця землі.

Свічка догорає... Залишаються спогади, біль і шана, яку кожен з нас може віддати тим, хто не побачив незалежної вільної України.

Схилімо голову і нехай вона символізує усвідомлення нами цінності людського життя, усвідомлення жаху вчинених нелюдами злочинів та історичну правду, повторення якої ми вже не допустимо.


Голова
Народного Руху України Борис ТАРАСЮК


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua