МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до всіх громадян України з приводу ініціації Всеукраїнського референдуму

11/11/2005 | So_matika
Шановні співгромадяни!


8 вересня 2005 року Верховна Рада прийняла Закон, який надав недоторканність депутатам місцевих рад усіх рівнів.

Цим Законом фактично створюється каста людей, яким дозволено все. Віднині будь-який порушник закону, отримуючи депутатський мандат найменшої сільської ради, стає недосяжним для правосуддя. І в кожному місті, в кожному селищі, в кожному селі ми матимемо по кілька десятків недоторканних людей.

Існування такої недоторканності призведе до того, що до рад усіх рівнів за будь-яку ціну намагатимуться потрапити ті, хто до цього і не замислювався про депутатський мандат, оскільки у сільських та районних радах не було пільг та інших привабливих для користолюбних осіб речей. Однак тепер, коли депутатські посади стають надійним захистом від кримінальної відповідальності, є реальна небезпека, що місця в радах займуть не справжні народні обранці, а представники криміналітету, які застосують усі важелі впливу (демагогія, підкуп, фальсифікація) для забезпечення своєї перемоги. І це, на жаль, не так важко зробити. Адже законодавство про місцеві вибори, на відміну від виборів до Верховної Ради, вкрай недосконале і надає можливості для масштабних фальсифікацій.

Таким чином депутатські місця у місцевих радах перетворюються на понад 230 тисяч індульгенцій для продажу злочинцям різних мастей. Вони вже купують собі недоторканість, сплачуючи чималі кошти за можливість опинитися у партійних списках під час виборів. За інформацією, оприлюдненою Комітетом виборців України, ціна прохідного місця в партійних списках сягає від кількасот тисяч до кількох мільйонів доларів.

Фактично створені всі умови, щоб депутатський корпус став величезним осередком організованої злочинності. Вимога Майдану “Бандитам – тюрми!” перетворюється на зовсім протилежне – “Бандитам – владу!”. І це при тому, що 90% проблем громадян належать до компетенції саме місцевих рад.

Фальсифікатори виборів не покарані, а продовжують спокійно сидіти на своїх посадах. Грабіжники, що вкрали мільярди з бюджету країни, тепер можуть отримати повну безкарність і сміятися з нас, як з пограбованого ними “бидла”.

Але Конституція України визначає саме народ єдиним джерелом влади в нашій державі. В той час як депутати є лише представниками народу, для чого їм і делегуються певні повноваження. І саме народ повинен вирішити, чи надавати своїм представникам недоторканність.

Тому ініціативна група активістів Альянсу “Майдан”
оголошує відкриття проекту під робочою назвою „Твій Голос”.


Наша мета – ініціювати Всеукраїнський референдум за скасування недоторканості депутатів місцевих рад. Це – величезна задача, яка вимагає об’єднання зусиль багатьох людей. Щоб референдум відбувся, потрібно виконати багато юридичних процедур, провести сотні зборів по всій України, зібрати три мільйони підписів. Для цього потрібні наші руки, наші очі, наші небайдужі серця. Нас повинно бути багато, дуже багато. Тільки так ми не дамо кучмівському режиму взяти реванш. Тільки так ми можемо відчути силу справжньої демократії. Тільки так ми можемо стати на шлях демократичного розвитку вільної України.

З боку Голови Верховної Ради України Володимира Литвина нещодавно пролунали певні застереження щодо можливості передвиборчої реклами за рахунок ініціації референдумів. З боку цього можновладця це був удар на випередження. Бо і він сам, і депутати, які внесли до законодавства положення про недоторканність депутатів місцевих рад, бояться власного народу. Литвин і Ко розуміють, що своїм волевиявленням народ забере у криміналітету безкарність, за яку будуть заплачені грубі гроші. Тому й бояться вони референдуму, адже знають, що насправді думає про недоторканність народ.

Політичні сили, яким важливо зберегти безкарність - наприклад СДПУ(о) або Партія регіонів, також будуть грати на випередження, пропонуючи для збору підписів інші питання. Адже за законом протягом одного року може відбутися тільки один всеукраїнський референдум. Отже, просуваючи до голосування будь-яку іншу тему, злочинці при владі забезпечують собі безкарність принаймні на цілий рік. Це чималий час, за який вони можуть безперешкодно скоїти чимало злочинів.

У політичному житті України зараз дійсно є багато важливих питань. Але найважливішим, найнагальнішим, життєво найнеобхіднішим є не допустити бандитів до управління державою. Інакше - всі подальші питання буде вирішувати вже не народ, а мафія. Тому першочерговою темою для народного волевиявлення має бути саме скасування депутатської недоторканності.

Йдучи у владу, злочинці намагатимуться дурити нас, демонстративно відмовляючись від депутатської недоторканності, підписуючи з цього приводу зобов’язання, подаючи заяви до державних органів. Однак всі ці зобов’язання і заяви є лише дешевою політичною рекламою, ціна якої не більша за аркуш паперу чи порожній звук. Бо жодна подібна заява насправді не скасовує недоторканності. За Законом, від неї неможливо відмовитись. Тому правоохоронні органи не зможуть притягти до відповідальності жодного такого “відмовника”, якщо він скоїть злочин. І це вже було в нашій історії за часів президента Кучми, коли навіть депутати Верховної Ради нібито складали з себе недоторканність, але все одно продовжували нею користуватися.

Обманом також є організовані різними політичними силами численні збори підписів проти недоторканості депутатів місцевих рад. Такі підписи не мають жодної юридичної сили, їх ніхто не братиме до уваги й не перевірятиме на справжність. Тому простий збір підписів є, як мінімум, хитрим політичним ходом для здобуття голосів виборців, які не вникатимуть у юридичні нюанси. Як максимум, такий збір підписів покликаний заплутати й обманути народ, щоб, коли розпочнеться збір підписів за юридичною процедурою підготовки до проведення референдуму, люди не підписувались за його проведення, вважаючи, що вони вже поставили свій підпис.

За нашою ініціативною групою не стоять ані політичні партії, ані окремі політики, ані бізнес-клани. Це – виключно громадська ініціатива. Ми щиро запрошуємо до співпраці активістів будь-яких демократичних сил та звичайних громадян. Але з проханням пам’ятати, що кожен учасник нашого руху – це перш за все не партійний чи громадський діяч, а громадянин своєї держави.

Згадаймо: лише рік тому ми вже були тою силою, перед якою здригнулася злочинна влада. Коли прийшов час захистити свій вибір – мільйони людей піднялись з колін, і про Україну заговорив весь світ. Заговорив про людей України, спроможних відстояти правду. Сильних людей, вільних людей, в душах яких немає місця страху.

Ще ніколи народ в Україні не робив подібного. Ми будемо першими, інакше страх повернеться і назавжди оселиться в наших дітях. Ми йдемо, щоб не допустити цього. Ми встанемо, візьмемося за руки і зробимо цю велику справу, оскільки це – наше невід’ємне право, гарантоване Конституцією. Ми йдемо, щоб перемогти.

Іншого шляху у нас немає.


_____________________________________
Щоб взяти участь у підготовці та проведенні референдуму за скасування недоторканості депутатам місцевих рад, Вам слід заповнити анкету волонтера, яка знаходиться тут:
http://alliance.maidanua.org/node/594


Ви також можете звернутися до нас звичайною та електронною поштою, а також за телефоном.

Електронна пошта: mailto: golos@maidan.org.ua
Поштова адреса: Київ 01034, а/с 276
Контактні телефони: 8097-626 9339 або 8096-361 4318

Відповіді

 • 2005.11.11 | So_matika

  Деякі корисні лінки по темі

  Закон від 8 вересня 2005, який надав депутатам місцевих рад недоторканість

  Так голосувала за цей закон Верховна Рада  (результати голосування по партіям і поіменно)

  Власне Закон України про референдуми

  Меморандум Майдану: Чергові задачі Помаранчевої Революції. Програмний документ Альянсу "Майдан".

  http://www.zakon.rada.gov.ua/ - База "Законодавство України"

  http://www.cvk.gov.ua/ - Центральна виборча комісія

  http://www.cvu.org.ua/ - Комітет виборців України

  http://www.parties.org.ua/ - Каталог політичних партій України

   

 • 2005.12.20 | guest

  Звернення Альянсу громадянських активістів “Майдан” до лідерів та членів політичних партій з приводу ініціації Всеукраїнського референдуму

  Зараз по всій Україні проходить виборча кампанія. Кожна партія намагається довести народу, що саме вона найкраще відстоюватиме його інтереси у Верховній та місцевих радах і найкраще виконає народні побажання. Але для того, щоб люди повірили вашим словам, їх треба підкріпити реальними справами.

  Всі партії, як і їх виборці, дуже різні. В них різні погляди на шляхи розвитку України, вирішення різноманітних проблем, досягнення мети. Однак є питання, в якому більшість виборців, незалежно від ідеологічних поглядів і прихильностей, є одностайними. Це – депутатська недоторканність.

  8 вересня 2005 року Верховна Рада прийняла Закон, який надав недоторканність депутатам місцевих рад усіх рівнів. Це – більше ніж 230 тисяч осіб. Чудово зрозуміло, що серед такої величезної маси людей, які, на відміну від 450 депутатів Верховної Ради, не перебувають під постійною увагою журналістів і громадськості, обов’язково знайдеться неабияка кількість тих, хто використовуватиме недоторканність як надійний дах від покарання за протизаконні вчинки. В новинах “Майдан-Інформу” вже є чимало реальних переконливих прикладів, коли правопорушники уникають відповідальності саме тому, що мають депутатські мандати. Якщо місцеві ради стають надійним притулком від кримінальної відповідальності, є реальна небезпека, що місця в радах займуть не справжні народні обранці, а корупціонери та представники криміналітету.

  Всім чудово відомо, як негативно ставиться до депутатської недоторканності народ. Саме тому від ваших депутатів і кандидатів постійно лунають гучні заяви про відмову від цього привілею. Однак ні для кого не є секретом, що жодна подібна заява насправді не скасовує недоторканності, і що правоохоронні органи не зможуть притягти до відповідальності жодного такого “відмовника”, якщо він скоїть злочин. Єдино можливим є скасування цієї недоторканності юридичним шляхом. Саме таким шляхом є проведення за народною ініціативою, згідно з Конституцією України, Всеукраїнського референдуму. І немає жодного сумніву, що ваші виборці цю ініціативу підтримають.

  11 листопада 2005 року Альянс громадянських активістів “Майдан” виступив із закликом провести такий референдум та розпочав для цього мобілізацію активістів. Проект отримав робочу назву “Твій голос”. Ми вже отримали чимало листів від мешканців багатьох міст України та українців, перебуваючих за кордоном. Однак, для проведення референдуму потрібно за обмежений законодавством час провести по всіх регіонах величезну роботу: організувати тисячі зборів ініціативних груп, зібрати понад три мільйони підписів. Організовані й дисципліновані партійні структури, долучаючись до громадянської ініціативи, мають великі можливості для цього.

  Поки що позитивне рішення щодо проведення такого референдуму прийняла лише Українська народна партія. Ми вітаємо цю позицію, яка свідчить, що УНП не словом, а ділом збирається відстоювати інтереси громадян. Та однієї партії для такої справи замало. До того ж існує небезпека, що участь однієї партії в організації референдуму, якими б щирими наміри цієї партії не були, може бути сприйнята народом як передвиборчий трюк, що поставить під загрозу всю справу.

  Тому ми закликаємо усі партії, які у своїй передвиборчій агітації виступають проти депутатської недоторканності, долучитися до організації Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою й довести цим справжність проголошуваних вами намірів.

  20 грудня 2005 року
  Робоча група проекту "Твій голос"
  golos@maidanua.org


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua