МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Щодо знищення унікального природного комплексу парку „Тростина" та „Парку борців за свободу і незалежність України"

11/24/2005 | DevRand
Вже не вперше звучать тривожні чутки про те, що планується забудова берегів Чорторию, історичної місцевості на півночі лівобережного Києва, території, яка має стати Парком борців за свободу і незалежність України або перетворитись на квартали дачних масивів і нові райони багатоповерхівок.
Публікуємо звернення, направлене з цього приводу Молодіжним відділенням Національного екологічного центру України до Президента України Віктора Ющенка.
http://kyiv.in.ua/content/view/815/2/

Звернення
Щодо знищення унікального природного комплексу парку „Тростина" та
„Парку борців за свободу і незалежність України" приватними ділянками Верховного Суду і Прокуратури м.Києва.
Керівництво Всеукраїнської громадської організації „Національний екологічний центр України" (НЕЦУ, реєстраційне свідоцтво №125, видане Міністерством юстиції України ЗО серпня 1991 р. звертається до Вас. згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 9, 33, 35, 47 Закону України .,Про інформацію", статтею 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища", Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя по питаннях, що стосуються навколишнього природного середовища" (Оргуська конвенція).
Звертаємось до Вас із питанням, яке на перший погляд носить місцеве значення і лише підкреслює факт недбалості земельної політики Київської влади. Натомість в дійсності, адресація звернення обрана не навмання і ніхто окрім Генеральної Прокуратури і Президента України не спроможний вирішити підняте нами питання.
У м.Києві, на узбережжі літописної протоки Чорторий, на землях, які пропонуються науковцями під створення пам'ятки природи, землях, цінних в природному, історичному та археологічному значенні, планується зведення дачних масивів колишнього складу Верховного Суду України га Прокуратури м.Києва. Протилежний берег Чорторию (острови Муромець та Лопухуватий) вже давно отримали статус природно-заповідного фонду. Натомість на лівий берег київська влада має інші плани.
З останнього номеру журналу «А.С.С. Новые формы» нам стало відомо, що ведеться активне проектування території парку „Троєщина". Так, в журналі подано схематичне зображення „ (Схема зонування в проекті ДПТ с. Троєщина. Позначені ділянки виділені під забудову". Згідно з цим зображенням (додається), територія парку поділена на 5 функціонально різних зон, з яких, очевидно, парком може являтись лише одна.
З текст/ статті стає зхрозуміло, що поректувальником даної схеми „є Інститут генерального плану м.Києва". Якщо під цим терміном мається на увазі „Інститут „Київгенплан" ВАТ „Київпроект", то постає питання, яким чином інститутом міг бути розроблений проект ДПТ. що не відповідає Генеральному планові розвитку м.Києва до 2020 року. Адже саме в цьому інституті розроблявся власне чинний Генплан міста, який передбачає створення на цих землях парку „Троєщина". Окрім того. Київський міський голова Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО підписав розпорядження «Про проектування і будівництво Всеукраїнського парку пам'яті борців за свободу і незалежність України в м.Києві», замовником проектування і будівництва парку виступає Деснянська районна у м.Києві державна адміністрація. Жодна з проектних організацій не могла на стільки достовірно знати про те. що територія являється парком.
Окрім того, стаття прямим текстом говорить, що в парку виділено земельні ділянки Прокуратурі м.Києва, Верховному судові і московським інвесторам.
Додатково нам стало відомо про існування Архітектурно-планувального завдання (АПЗ) Головкиїврархітектури №04-0168 від 2.03.2004 на проектування житлового мікрорайону по пр.Генерала Ватутіна у Деснянському р-ні м.Києва - все в тому ж парку "Троєщина". Замовником виступає ТОВ "Інтеко-буд" (Столичне шосе, 10, 03131, тел.269-00-39), що з 22.01.2004 року має право оренди на 5 років на ділянку 10 га. Більше того, орендована ділянка не лише знаходиться буквально в центрі парку, а і розташована безпосерендньо в межах прибережної захисної смуги р.Десна, рукавом якої є Чорторий.
Враховуючи те, що наведені факти загальновідомі (що слідує з вільного їх публікування в архітектурних журналах), незрозумілою є байдужість вищестоячих органів влади - Президента України і Генеральної прокуратури.
Жодна з поважаючих себе країн не дозволить собі запроектувати в столиці Парк борців за її свободу і незалежність, встановити меморіальний камінь про закладання парку, а потім роздати ці землі контролюючим органам і іноземним інвесторам (між усім, з країни, яка викликає найбільшу агресію національно свідомих прошарків населення, для яких парк має стати головним меморіальним комплексом країни).
Мова йде про національну гідність і національну безпеку.
Сподіваємось, що отримавши надану нами інформацію, Ви зможете прийняти вольове рішення щодо піднятого питання і не припустити падіння національної гідності України через звичайний для Києва „дерибан" земель.

З повагою, Голова МВ НЕЦУ
Василюк О.В.

ПРО ПРИРОДНУ, ІСТОРИЧНУ ТА ІНШІ ЦІННОСТІ ТЕРИТОРІЇ МАЙБУТНЬОГО ПАРКУ ЧИТАЙТЕ СПЕЦІАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ ЗА АДРЕСОЮ:
http://kyiv.in.ua/content/view/815/2/
http://www.lysa-gora.narod.ru/indextro.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua