МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява ОУН щодо агресивних дій проти України з боку Росії

12/23/2005 | catko
В 2005 році Українська держава вчергове відчула безпрецендентний економічний, політичний та інформаційний тиск з боку Росії. Незважаючи на те, що її найвищі державні чинники намагаються подати більшість порушуваних у цьому контексті питань, як „суто прагматичні економічні інтереси комерційних структур”, останні події грудня 2005 р. вказують на протилежне.

Зокрема, так званий „газовий” шантаж України насправді є нічим іншим, як спробою заволодіти виключно важливим стратегічним ресурсом України – її газотранспортною системою. Такі намагання є продовженням послідовної політики Росії по захопленню українських стратегічних об’єктів. Їх системну здачу започаткував антиукраїнський кучмівський режим, а нова влада хоч і намагається чинити спротив цьому процесові – та, на жаль, не завжди фахово і успішно.

Вважаємо, що „газову” проблему слід розглядати в контексті внутрішньоукраїнських політичних процесів. З боку Росії виявляються неприкриті намагання до підтримки реваншистських сил, що активізуються перед виборами в 2006 році. З її території все частіше здійснюються „наїзди” різноманітних молодіжних та політичних угруповань, які пропагують створення новітньої імперії в межах колишнього СССР та закликають до насильного повалення в Україні існуючого політичного устрою. В самій Росії посилюються тоталітарні тенденції, вона чисельно і якісно нарощує армію та декларує у військовій доктрині право силовими методами забезпечувати свої інтереси на території сусідніх держав.

Виходячи з цього, ОУН вважає, що нинішня політика Росії носить агресивний щодо України характер. Нагадуємо українським державним чиникам та міжнародній спільноті, що однією з обов’язкових та необхідних умов добровільної відмови України від володіння ядерною зброєю було взаємне зобов’язання інших ядерних держав не чинити жодного тиску (в тому числі економічного) на Українську державу. Сьогоднішня політика Росії щодо України носить характер такого тиску і його найяскравішим проявом є погроза припинити газопостачання в зимовий період. Вважаємо, що українській державній владі слід апелювати до тих міжнародних інстанцій, які під час ядерного роззброєння України виступили гарантом її безпеки.

ОУН закликає органи найвищої державної влади України, політичні партії та весь український народ виявити національну гідність у відстоюванні національних інтересів, унеможливити будь-які способи здійснення російської агресії проти України сьогодні та убезпечитися від її повторення в майбутньому. Відповідні заходи для досягнення цієї мети повинні бути здійснені не тільки у військовій (вступ до НАТО) та економічній (вступ до ЄС) сферах, але – і в першу чергу – у сфері плекання державницької ідеології та формування політичних пріоритетів.

Нехай гасло „Україна понад усе!” стане виявом життєвої перспективи кожного українця, а його реалізація в парламентських та місцевих виборах 2006 року стане черговим поступом в розбудові Української незалежної держави!

Слава Україні! Героям Слава!
Провід ОУН(р)

Відповіді

  • 2005.12.24 | Сергій Кабуд

    Сергій Кабуд, українецьCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua