МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До уваги музичної спільноти, ЗМІ, всієї культурної громадськості

04/26/2006 | guest
Офіційна заява

До уваги музичної спільноти,
ЗМІ, всієї культурної громадськості.

Шановні друзі!

З 2001-го року в Києві проводиться Всеукраїнський музичний фестиваль «Київська Русь».
Організаторами фестивалю є Київська міська рада, Головне управління культури м. Києва,
Громадська організація «Фестиваль «Київська Русь», Громадська організація
«Арт Екзистенція», Мистецьке агентство «Арт Велес».

Складовою творчої концепції фестивалю є завдання щороку розкривати перед своїми глядачами нову і цікаву музичну тему. Так головними темами попередніх фестивалів вже були - «Музика українського бароко», «Романтизм в українській музиці ХIX – XX ст..», «Українська традиційна музика», «Академічна музика України кінця XIX ст..», «Українська епічна традиція».

Останній фестиваль «Київська Русь» відбувся в грудні минулого року в приміщенні Національної опери України.

У фестивалі завжди беруть участь провідні музичні колективи України – Національний заслужений симфонічний оркестр України, Національна академічна хорова капела «Думка»,Симфонічний оркестр Національної радіокомпанії, Державний естрадно-симфонічний оркестр, Ансамбль солістів «Київська камерата », Хорова капела «Почайна», Камерний хор «Київ» та багато інших відомих виконавців.

За роки існування фестиваль «Київська Русь» вже здобув свою аудиторію, певний авторитет серед музичних кіл. За матеріалами фестивалю видано 5-ть компакт-дисків з українською академічною та традиційною музикою які безкоштовно розповсюджено серед фахівців, навчальних закладів та культурницьких організацій. Фестиваль включено до програми заходів Міжнародного проекту «Київ – Європейська культурна столиця 2010».

Інформація про проведення у Києві ще одного фестивалю класичної музики з аналогічною назвою стала для нас неприємною новиною.

Знаючи про існування Всеукраїнського музичного фестивалю «Київська Русь» радник Президента по культурі Володимир Гришко організовує свій з аналогічною назвою.

Зважаючи на вищевикладене ми офіційно заявляємо:

1)Володимир Гришко ніколи не мав стосунку до організації фестивалю «Київська Русь» і тому не має ані морального, ані юридичного права використовувати його ім’я .

2)У випадку, якщо п. В.Гришко не погодиться змінити свої плани щодо назви фестивалю, ми будемо звертатись до судових інстанцій з метою встановити справедливість і не допустити крадіжки назви фестивалю.

3) Звертаємось до Міністерства культури та туризму України з проханням утриматись від співпраці з фестивалем В.Гришка до вияснення всіх юридичних питань.

4)Просимо Президента України Віктора Ющенка відмовитись від патронату фестивалю з краденим ім’ям і закликаємо надалі обережніше ставитись до проектів пропонованих В.Гришком.
Ми сподіваємось, що Президент України та Міністерство культури все-таки відреагують на цей (досі нечуваний в історії українського фестивального життя) факт, а культурна громадськість нас підтримає проти свавілля новоспеченого чиновника від культури.

Від Оргкомітету:
Художній керівник фестивалю – Тарас Грималюк
Віце-президент – Остап Семерак
Президент фестивалю – Володимир Бондаренко


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua