МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З приводу затримання генерал-лейтенанта Олексія Пукача

07/27/2009 | Михайло Свистович
26 липня 2009 року

№ 135

ЗАЯВА

До політичних сил, які представлені в парламенті, з приводу затримання генерал-лейтенанта Олексія Пукача.


Затримання Олексія Пукача – особи, на яку його, вже засуджені підлеглі, вказували як на безпосереднього виконавця вбивства Георгія Гонгадзе, не може не обнадіювати. І справа не тільки в тому, щоб покарати ще одного перевертня в погонах; і навіть не в тому, що цього разу на лаві підсудних опинився міліцейський генерал. Йдеться про небезпідставну надію на те, що слідство і суд над людиною такого калібру можуть мати наслідком притягнення до кримінальної відповідальності замовників цього жахливого злочину. Адже, як повідомляється у чисельних ЗМІ, Пукач заговорив і начебто назвав осіб, причетних до підбурення та організації вбивства Георгія. Як стверджується, деякі з цих осіб живі, а хтось, не дивлячись ні на що, обіймає високі державні посади.

Через останнє, а також відсутність будь-яких спростувань в зв’язку з довготривалими (9 років) обвинуваченнями на адресу Володимира Литвина, який до того ж фігурує на плівках Мельниченка (офіційно визнані ГПУ в якості речових доказів) як підбурювач до злочинів проти особи журналіста Гонгадзе, Асоціація захисту прав громадян України має всі підстави вважати, що серед замовників цього жахливого вбивства Пукач назвав тодішнього Голову Кучминого секретаріату, а теперішнього Голову Верховної Ради України Володимира Литвина.

В будь-якому разі вірогідність того, що генерал міліції Пукач має неспростовні докази причетності В.Литвина до вбивства Г.Гонгадзе достатньо висока і не може ніким категорично заперечуватися чи відкидатися, з огляду на що нас не може не непокоїти той факт, що цей «фігурант», обіймаючи високу державну посаду, зберігає значні можливості впливу на об’єктивне розслідування цієї справи. Таке наше припущення є ще більше правомірним напередодні президентських виборів, оскільки добра половина політичних гравців президентської компанії не відмовиться скористатися вищевикладеними обставинами, пропонуючи, наприклад, своє сприяння у допомозі Голові Верховної Ради, а за сумісництвом і кандидатові в Президенти, уникнути заслуженого покарання.

Беручи до уваги вищевикладене, а саме серйозну загрозу для встановлення замовників вбивства Георгія Гонгадзе, звертаємось до політичних сил, які представлені в українському парламенті (лідери фракцій, народні депутати України), з вимогою забезпечити об’єктивне розслідування кримінальної справи відносно Олексія Пукача, для чого вимагаємо самим найближчим часом зібрати позачергову сесію Верховної Ради, на якій розглянути питання про зняття з посади (тимчасово відсторонити від виконання обов’язків) голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

В разі ігнорування даного звернення Асоціація захисту прав громадян України залишає за собою право разом з однодумцями за допомогою акцій прямої дії чинити тиск на депутатів Верховної Ради України з метою примусити їх виконувати волю своїх виборців і закон.


Голова Асоціації
В. Лесик

03039, м. Київ, пр. Науки 4, к. 65; тел.: (068) 127 95 69


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua