МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО СТВОРЕННЯ ВИБОРЧОГО БЛОКУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ОПОЗИЦІЇ.

07/17/2001 | Майдан-Інформ
Українки і українці!

Через півроку вибори до Верховної Ради України. Вибори, що стануть переломним політичним моментом в історії України. Вибори, що визначать якою ми побачимо свою країну через рік, влітку 2002 року. Чи це буде невпинно розквітаюча країна, де регулярно платять гроші за працю, якісно лікують та навчають, де не кинуті напризволяще діти, літні і непрацездатні громадяни? Де кожен зможе реалізувати свої здібності, де лікарі лікують, міліціонери захищають, а чиновники допомагають, а не стають на заваді? Врешті решт чи це буде країна, за існування якої Ви голосували 10 років тому з бажаннями, сподіваннями і надіями?

Всі ми хочемо будувати нашу країну, про яку мріялось десятиріччя тому. Це шляхетна мета і це реальна мета. Це безумовно мета більшості людей. Абсолютна меншість хоче іншого. Абсолютна меншість заважає абсолютній більшості будувати свій дім. Існуюча влада створила фантастичні можливості для меншості на її користь і на шкоду народу. Ніхто не певен в завтрашньому дні. Ніхто. Бізнесмен боїться влади, селянин боїться влади, робітник боїться влади, журналіст боїться влади. Ми завжди були мовчазною більшістю в своєму домі. Ми мовчки працювали і мовчки переносили кривду.

Ми повинні припинити це кріпацтво, зрозуміти самі і сказати людям, що відбувається.

На політичному полі України є чотири сили: перша - це владно-кримінально-олігархічні угруповання на чолі з Президентом, друга - це так звана "конструктивна опозиція" - теж на чолі з Президентом, яка своїм боягузтвом та брехнею дезорієнтує суспільство, реанімує та живить злочинний режим. Третя політична сила - це чесна та послідовна демократична опозиція до кримінального хаосу, яка представлена у Форумі національного порятунку. І нарешті, четверта і головна політична сила - це сам народ, який може докорінно змінити своє життя на наступних виборах, об'єднавши свої зусилля з демократичною опозицією. Ті, кого називають олігархами, та їх прибічники на чолі з Президентом до цих виборів ретельно готуються . Бо вони хочуть красти та знущатися і надалі. Вони мріють залишити все так як є для задоволення своїх великих кишень і низьких амбіцій. За ними величезна машина контролю і залякувань. За ними влада на чолі з Президентом, який керує і міліцією, і спецслужбами, і податковою. За ними досвід тотальних фальсифікацій і порушень. Ми йдемо на вибори тому, що за нами правда і віра в майбутнє, і ми зробимо все, щоб бути з нацією. Перед нами - очі наших дітей і онуків. І якщо ми не станемо силою очищення суспільства, то вже через рік, п'ять чи десять буде соромно дивитися в ті очі, в яких красномовно виникне мовчазне запитання: "Де Ви були, коли країна поринала у прірву брехні, хабарництва, та корупції? Чому Ви не подумали про нас?"

...Позаду руїна, спричинена владою. Попереду - боротьба за правду, за відновлення суспільства, за людське життя і за становлення громадянських свобод. Перед нами хитрий і підступний ворог. Але ми готові до боротьби. Ми не боїмося, ми йдемо!

І сьогодні ми, лідери політичних партій, що підписалися нижче, єдині в нашій відданості ідеалам чесної політики, легальної економіки, патріотизму, оголошуємо про створення широкого виборчого блоку демократичної опозиції "Форум національного порятунку"!

Ми об'єдналися для того, щоб перемогти на виборах до Верховної Ради і створити нарешті дієздатну парламентську більшість віддану Україні та нації, сформувати уряд народної довіри, достроково усунути від влади Президента, який дискредитував себе і очистити державу від криміналу, корупції, бандитизму, свавілля та тоталітаризму!

Ми знайшли в собі силу та здоровий глузд відмовитися від власних амбіцій та приватно-партійних інтересів, консолідувати зусилля, щоб побудувати нове справедливе суспільство!

Ми готові і відкриті для побудови ще більш широкого демократичного виборчого об'єднання всіх державницьких, антиолігархічних, демократичних сил, які зметуть злочинний режим, покладуть край можновладному свавіллю і збудують ту Україну, якої прагнуть справжні громадяни, справжні патріоти!

Порядні, чесні політики повинні бути разом!

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"
Юлія Тимошенко

Українська народна партія "Собор"
Анатолій Матвієнко

Українська соціал-демократична партія
Василь Онопенко

Українська республіканська партія
Левко Лук'яненко

Українська консервативна республіканська партія
Степан Хмара

Патріотична партія України
Микола Габер

Українська християнсько-демократична партія
Олесь Сергієнко

10 липня 2001 р.
м. Київ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua