МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про Страсний Тиждень (/)

04/17/2009 | Георгій
Розпочався Страсний тиждень
14.04.09
Ось вже збігло сорок днів Великого посту і ми всі підійшли до наступного найважливішого і найвідповідальнішого етапу – Страсної седмиці. Страсний тиждень через особливу значимість і величину не зараховується до Великого посту, а є окремим духовно-подвижницьким періодом, в котрий необхідно ще з більшою наснагою та пильністю заглянути в найпотаємніші закутки своєї душі і в покаянні змити всі виявлені гріхи та пристрасті.

Протягом Страсної седмиці Церква послідовно згадує останні дні земного життя Христа Спасителя.

У Великий Понеділок згадується старозавітній образ патріарха Йосипа, який був проданий братами в Єгипет, постраждав, а потім прославивися і тим став прообразом терпінь Христа Спасителя, що був відданий на смерть співвітчизниками. Крім цього, в цей день згадується прокляття Господом безплідної смоковниці, яка послужила образом лицемірних фарисеїв, в яких, не дивлячись на зовнішню побожність, Господь не знайшов правдивих плодів віри і благочестя, а тільки лицемірну тінь закону. Безплідній, засохлій смоковниці буває подібна і всяка душа людська, що не приносить духовних плодів – істинного покаяння, віри, молитви і добрих діл.

У Великий Вівторок згадується викриття Господом книжників і фарисеїв. Його розмови і притчі, сказані в цей день в Єрусалимському храмі: про податок кесарю, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і кінець світу, притчі про десять дів і таланти. В притчах зображається несподіване пришестя Господа (про десять дів) і праведність суду Божого (про таланти).

У Велику Середу згадується жінка-грішниця, що омила сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спвсителя, коли Він був на вечері в Віфанії, в домі Симона Прокаженого, і тим приготувала Христа до похорону. Тут же Юда удаваною турботою про бідних виявив своє сріблолюбство, а вечором вирішив продати Христа юдейським старійшинам за тридцять срібняків.

У Страсний Четвер в богослужінні згадуються чотири важливі події з життя Христа Спасителя: Таємна вечеря, на якій Господь встановив новозавітне Таїнство Святого Причастя; вмивання ніг учням в знак глибокого смирення і любові до них; молитва в саду Гефсиманському; зрада Ісуса Христа Юдою на страдання і смерть.

У Велику П’ятницю Церква згадує поховання Господа Ісуса Христа, перебування Його тіла в гробі, зшестя в пекло для сповіщення там перемоги над смертю і визволення душ, які з вірою чекали Його пришестя, введення розбійника в Рай.

Основні спогади дня Великої Суботи викладені в тропарі наступного дня – Святої Пасхи: "В гробі тілом, в пеклі душею як Бог, в Раю ж з розбійником, і на Престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, Неописанний."

У ці дні віруючим пропонується строгий піст "заради Страстей Христових", які Він зазнав за гріхи людства. Окрім того, посиленим постом православні намагаються гідно підготувати себе до зустрічі Світлого Христового Воскресіння. Після ранкового богослужіння в суботу віруючі освячують паску, а ввечері збираються в храмах на урочисте богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове, яке відзначається цього року 19 квітня.

Михайло Сивак

http://www.vidomosti.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=513&Itemid=1


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".