МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юля: Я особисто зазнала агресії та репресій з боку Луценка!

03/02/2007 | Oleksiy St.
Браво, Юлія Володимірівно!

==============================

Офіційне звернення лідерки Партії «Батьківщина», лідерки опозиційної парламентської фракції БЮТ з приводу голосування за відставку Юрія Луценка 30 листопада 2006 року.

===============================

Звернення Юлії Тимошенко до членів фракції БЮТ

Шановні колеги!

Вчора під час голосування у Верховній Раді України відбулася подія, яка не може залишитися без розгляду, нашої оцінки та адекватного рішення.

Декілька депутатів нашої фракції, всупереч її спільному рішенню, віддали свої голоси разом з фракцією Партії регіонів за відставку Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ.

Я не ідеалізую Луценка і знаю його справжню ціну, бо:

По-перше, жоден бандит не сів в тюрму, всупереч тому, що було обіцяно людям під час Помаранчевої революції на Майдані.

По-друге, не розкрито жодного резонансного злочину, а недоведення резонансних кримінальних справ до суду пояснюється не халатністю дій Генеральної прокуратури, як це намагався видати Луценко, а корупцією та кулуарними домовленостями між фігурантами справ та керівництвом МВС.

По-третє, всі олігархи та корупціонери, що повтікали, мов щури, з країни під час Помаранчевої революції, сьогодні повертаються як переможці і стають депутатами, "поважними авторитетними людьми" та чиновниками.

По-четверте, робота МВС під час Луценка перетворилася на шоу. Міністр анонсує арешти у прямому ефірі і розкриває злочини у власних інтерв'ю в глянцевих журналах.

По-п'яте, наша команда і я особисто зазнали агресії та репресій з боку Луценка, образ та прямих наклепів. Коли під час мого прем'єрства виникла цукрова криза, і ми намагалися вгамувати її, завезти дешевший продукт з-за кордону, Луценко особисто проти мене відкрив кримінальну справу за дорученням тих людей, яким тоді підкорявся. Луценко в кращих традиціях кучмізму цькував Турчинова і Кожемякіна, не втрачав жодної нагоди, щоб образити нашу політичну силу. Він звинувачував у вбивстві нашого депутата, намагаючись відвести цілком обґрунтовані підозри в цій справі від себе.

Коли я, як прем'єр-міністр, намагалася повернути державі вкрадений Нікопольський завод феросплавів, Луценко саботував цю роботу і виконував прямі доручення Віктора Пінчука.

По-шосте, не витримує жодної критики моральний образ цього міністра, який свого часу казав, що в його трудовій книжці ніколи не стоятиме штамп, що він працював в уряді Януковича. Треба було або мовчати, або не йти в цей Кабінет.

Словом, єдиний, кого Юрій Луценко цілком влаштовував на посаді міністра МВС - це кримінальний світ. Для них це був зручний і комфортабельний міністр, як беззубий тигр.

І все ж.

Ми не повинні були дати жодного голосу за відставку Юрія Луценка.

Чому?

Юрій Луценко - це міністр Уряду Януковича. Ми не призначали його на посаду, ми не є сьогодні владою і не наша функція займатися кадровою політикою цього Кабінету міністрів. У відставку повинен піти весь Уряд Януковича за провал роботи на всіх фронтах, а не окремі його міністри.

Саме тому голосування за відставку Юрія Луценка є великою політичною помилкою, що свідчить про політичну близькозорість тих депутатів нашої фракції, що проголосували спільно з Партією регіонів. Зараз наша фракція взяла негатив по голосуванню за відставку Луценка на себе.

Вже сам факт консолідованого голосування з Партією регіонів сам по собі є ганебним і завдає удару по нашій політичній силі. Луценко - негідний міністр і нікудишній політик, але, голосувавши разом з Партією регіонів, ми власними руками робимо з Луценка жертву режиму Януковича. Ми голосували разом з більшістю Якуковича з вкрай принципового питання, а тому можемо втратити симпатії тих людей, які ніколи не примиряться з Януковичем-прем'єром. Ми власними руками ламаємо собі авторитет і репутацію.

Голосування за відставку Луценка тривало 10 секунд, а тепер лідерам нашого блоку, мені особисто треба кілька місяців їздити країною і пояснювати людям, що насправді ми не маємо з Януковичем нічого спільного.

Я хотіла б, щоб всі ті, хто проголосував за відставку Луценка, сходили на інтернет-форуми і почитали, що про це говорять наші прихильники. Говорять не про окремих депутатів, говорять про весь Блок Юлії Тимошенко.

Я не знаю, чим керувалися депутати, які вчора натисли кнопки за відставку Луценка - власними образами, своїми оцінками діяльності міністра чи кулуарними домовленостями з так званою більшістю. Але факт залишається фактом: ці депутати порушили фракційну дисципліну, завдали шкоди репутації нашій політичній силі і знехтували рішенням фракції.

Тому я звертаюся до фракції з проханням розглянути дії цих депутатів на засіданні фракції 01.12.06 і прийняти правильне виважене рішення.

Я вважаю, що ці люди повинні бути виведені з нашої політичної команди і перебувати поза фракцією. Ми не можемо їх виключити зі складу фракції, оскільки таке рішення не залишить нам правових шляхів для вирішення питання їх депутатства, відповідно до статті 81-ї Конституції України.

Втім, я розраховую на мудрість членів фракції і погоджуся з рішенням, яке буде нею прийнято.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua