МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко: «Мой блок не подконтролен Президенту»

09/10/2001 | Спостерігач
http://www.part.org.ua/default.php?news=23564773
«Мой блок не подконтролен Президенту» - Ющенко
Очень откровенное интервью дал «Столичным новостям» Виктор Ющенко, ниже несколько наиболее интересных моментов. В частности говоря о взаимоотношениях с Президентом Украины Ющенко сказал следующее:«Мое впечатление, что Президент находится под разным аналитическим воздействием… Я пытаюсь десять лет воздействовать на Президента. У меня с Президентом отношения честные. Мой блок не подконтролен Президенту, но это не говорит о том, что мой блок менее державницкий… Я надеюсь, что к блоку будет иметь отношение Президент точно так же, как и блок имеет отношение к нему… Не уважая Президента, не считаясь с мнением этого символа государства, я не наберу себе очков. Потому что роль Президента в нашем государстве особенная».

Відповіді

  • 2001.09.10 | Спостерігач

    Ющенко прорвало

    http://mignews.com.ua/politic/ukraine/ushenko_0910.html
    Ющенко прорвало

    --------------------------------------------------------------------------------
    Mignews.com.ua


    Сенсационное и беспрецендентное по открытости интервью Издательскому дому «CN-Столичные новости».

    Журналистская братия давно привыкла к тому, что интервью Виктора Ющенко достаточно расплывчаты. То ли нам удалось сломать извечную замкнутость лидера «Нашей Украины», то ли накопилось на душе, но Виктор Андреевич буквально взорвался. Прямые ответы, жесткие формулировки, и главное — ясность позиции сделали эту беседу, которая завтра в полном варианте будет опубликована в «CN-Столичных новостях», безусловной политической новостью недели.

    В сегодняшнем номере газета «Столичка» ознакомляет своих читателей с несколькими интереснейшими моментами «момента истины» Виктора Ющенко. Далее приводим текст газеты полностью и без купюр.

    Фрагменты интервью лидера блока «Наша Украина» Виктора Ющенко главному редактору Издательского дома «CN-Столичные новости» Владимиру Кацману.

    Об украинской политике

    «Все 118 украинских партий воспитали в такой политической культуре, чтобы они не были ориентированы на какую-то более-менее национальную идею… Это школа такая была украинской политики, которая хотела видеть все политические силы, как правило, маленькими, как правило, легко управляемыми»

    О сроках выхода блока «Наша Украина» на предвыборную арену

    «Сентябрь будет посвящен переговорам. Знаковым сообщением будет наш политический меморандум. Работа над ним идет — подключились несколько политических сил. Закончив его формулировки, мы выйдем с политической декларацией к народу. Речь идет о неделе — максимум двух… Затем, позднее, мы объявим состав нашего координационного политического совета. И параллельно начнем формировать общественно-политическое движение «Наша Украина»

    О списке блока «Наша Украина»

    «Я могу пойти в списке под любым номером. Пусть это будет даже заведомо непроходной 701-й номер… Но только сделаю это тогда, когда буду уверен, что 700 впереди стоящих разделяют принципы, нас объединившие, а не ищут удовлетворения лишь собственных амбиций. Я не приму в блок ни одного человека, который первым мне задаст вопрос: а какое место в списке вы мне даете?..»

    О политических партнерах

    « Я каждому говорю: уважаемые друзья, мои политические партнеры, мы в этой стране — обездоленной и измученной — имеем такой авторитет, что для всех для нас должно быть актуально другое: нам надо сейчас идти в поле, поработать, набрать дивидендов, а потом уже сядем за стол и скажем друг-другу — вот это мы делим…»

    О киевском мэре Александре Омельченко

    «Если говорить об Александре Александровиче — это исключение в нашей политике. Этот человек в нашей политике завоевал такой важный участок, который называется город Киев — с точки зрения политического воздействия, и особенно гражданского воздействия… Мне кажется, я знаю его ценности. Эти ценности близки мне и близки всем демократам Украины. Это сбалансированная позиция без крайностей… Мы проводим с Сан Санычем консультации по совместным позициям в блоке, ищем формулы, которые бы отвечали интересам каждой стороны…Говоря предметно об Александре Александровиче — за таких людей надо бороться!»

    О лозунге на выборы

    « На выборах может победить только один лозунг: дайте чистую политику и прозрачную экономику!»

    О соперниках

    «Не вижу соперников!»

    О коммунистах

    «Я не могу назвать те 20 процентов общества, которые голосуют за коммунистов, нашими врагами… Это люди, которые помнят времена стабильной зарплаты, гарантированной работы… И они за этим идут, а не за идеями коммунистов. Поэтому таких людей можно и должно от коммунистов оторвать…»

    О политической оппозиции

    «Я скептически отношусь к идее политической оппозиции… Переговоры с Фронтом национального спасения не ведутся… Я не могу сказать, что это перевернутая страничка истории, но не могу и сказать обратного…»

    О Президенте

    «Мое впечатление, что Президент находится под разным аналитическим воздействием… Я пытаюсь десять лет воздействовать на Президента. У меня с Президентом отношения честные. Мой блок не подконтролен Президенту, но это не говорит о том, что мой блок менее державницкий… Я надеюсь, что к блоку будет иметь отношение Президент точно так же, как и блок имеет отношение к нему… Не уважая Президента, не считаясь с мнением этого символа государства, я не наберу себе очков. Потому что роль Президента в нашем государстве особенная».
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.09.10 | Ростислав

      Фактично Ющенко оголосив війну опозиції

      Що ж, ставки зроблені.
      A la ger comme a la ger - здається так.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.09.10 | Мартинюк

        А Ростик війни з Ющенком ніколи і не припиняв.


        Спостерігач звично висмикнув цитатку з тексту і "вдарив на подачу". Ростик відпасував вище.
        Але причому тут неприязнь цих двох до Ющенка і опозиція?

        Ющенко не оголошує себе опозицією, але це не означає що він оголошує "війну опозиції". Війну Ющенку Ростик та йому подібні оголосили ще задовго до зимових нефортунних заяв Ющенка.

        При чому ту опозиція. Чи це просто опозиція до Ющенка? Але Ростик так само як Ющенка зневажає і унсовців.

        То ж при чому тут сайт "України без Кучми"?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.09.10 | Ростислав

          Як завжди пальцем в небо

          Хто ці "Ростик та йому подібні" - кажіть вже, дуже цікаво :-)
        • 2001.09.10 | ilia25

          Мартинюк. ви теж вважаєте себе "перегорнутою сторінкою"?

          Мартинюк писав(ла):
          > Ющенко не оголошує себе опозицією, але це не означає що він оголошує "війну опозиції".

          А що, Кучма оголошував війну опозиції? Ставленя їх обох -- Кучми і Ющенка -- до опозиції співпадає на 100% (що зимою, що зараз). Обоє проголошують опозицію, та її цілі перегорнутими сторінками історіі. Тобто ефективно мертвими.

          Мартинюк, ну я в упор не розумію, як ви можете поважати та підтримувати людину, що публічно називає вас "перегорнутою сторінкою"?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.09.10 | Ростислав

            Я до речі лише тепер усвідомив всю глибину цього "опозиція - перегорнута сторінка"

            Це треба розуміти так, що Ющенко використав Юлю, коли вона прийняла весь удар олігархів на себе, а тепер вона йому не потрібна - немає бо не ЗМІ не адмінресурсу. А отже вона "перегорнута (використана) сторінка".
            Ющенко використав тисячі людей, що підтримали його, коли прийшли під будинок ВР з вимогами "Олігархи, не чіпайте Ющенка", а тепер Ющенко плюнув їм в душу, братаючись з олігархами. Але на фіга йому якісь пару десятків тисячі активних людей, якщо він кумир мільйонного стада? Все вірно, активні громадяни - то "перегорунта сторінка".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.09.10 | AST

              Re: Я до речі лише тепер усвідомив всю глибину цього "опозиція - перегорнута сторінка"

              Молодець!
              Наступне завдання - усвідомлення глибини "крамольної" тези:
              опозиції взагалі не їснувало і не їснує.

              Я вірю, ви зможете!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.09.11 | DevRand

                та не йіснує, не йіснує...

                І тебе не існує, і реальності не існує - то все Майа! Ілюзія, самобман :)
                Правда ти не оригінальний - згадую я ще одного такого "будиста" - зимою здається те ж саме казав що і ти. Кучмою звати.
              • 2001.09.11 | Майдан

                Опозиція в Україні існує.

                Це вже не залежить ні від чийого бажання і ні від чиїх слів . Вона правда ще маленька не дуже досвідчена їй лише 9 місяців, тому що народилася вона на Майдані у грудні.

                Однак вона вже впливає на все , навіть на економіку.

                Певний що нікому вже її не вдасться ні задушити, ні задурити ні згвалтувати.
                А деякі спроби "покататися" на опозиції таки дійсно мають шанс стати "перевернутою" сторінкою.
                Але аж ніяк не сама опозиція.
    • 2001.09.10 | Остап

      Ну що-ж, чекаємо на декларацію ПРИНЦИПІВ, що об"єднує блок НУ

      Я могу пойти в списке под любым номером. Пусть это будет даже заведомо непроходной 701-й номер… Но только сделаю это тогда, когда буду уверен, что 700 впереди стоящих разделяют принципы, нас объединившие, а не ищут удовлетворения лишь собственных амбиций. Я не приму в блок ни одного человека, который первым мне задаст вопрос: а какое место в списке вы мне даете?..»

      Ну що-ж, чекаємо на декларацію ПРИНЦИПІВ, що об"єднує блок НУ
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.09.10 | Shooter

        Ніби дочекались вже...

        "дайте чистую политику и прозрачную экономику!", якщо "вкратце"...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.09.10 | Остап

          Дійсно, але де механізми, законодавчі ідеї ?

          Shooter писав(ла):
          > "дайте чистую политику и прозрачную экономику!", якщо "вкратце"...

          Дійсно, але де механізми, законодавчі ідеї ?
          Бо кожен уявляє собі прозору економіку і чисту політику по-своєму.
          Потрібні орієнтири.

          Наприклад ДПА має бути підрозділом мінфіну, а не сама по собі з озброєними "Рисями"....
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.09.10 | Shooter

            Ви вважаєте це цікавим для 99% виборців? (-)

      • 2001.09.11 | Богдан

        Вже дочекалися.

        Приводжу видержки з списку "вперєді стоящіх":

        Удовенко
        Костенко
        Лавринович
        Зварич
        Кендзьор
        Куйбіда
        Бойко

        зараз ведуться активні переговори з

        Омельченком
        Порошенком
        Гладієм
        Щербанем

        всі "впереди стоящие разделяют принципы, нас объединившие" Ющенко 10.09.2001 р.
    • 2001.09.10 | Адвокат ...

      І що ж він сказав такого, чого не казав раніше?

      Інше формулювання: "І що ж в тих уривках "бєспрецеднтноґо" та "сєнсаціонноґо"?"

      У ґенияльного Льва Толстоґо була така фраза: "Бить вполнє хорошім". Мабуть і Ющенко ту фразу зі школи пам'ятає. А може,-- "винайшов велосипеда". :):
    • 2001.09.10 | Л.К.

      Re: Хіба? Куда?

      Почути від Ющенка: «Я скептически отношусь к идее политической оппозиции… Переговоры с Фронтом национального спасения не ведутся… Я не могу сказать, что это перевернутая страничка истории, но не могу и сказать обратного…», - дуже, дуже, ДУЖЕ не приємно. Але робити висновки з уривків рано. Треба проявити ще витримку, щоб зрозуміти, що він мав на увазі.
      Якщо Ющенко не сприймає методів опозиції: намети, вуличні маніфестації, кров у стаканчику, приречена на поразку спроба проведення референдуму, харакірі на майдані, - це одне, і з цим можна погодитися. Але, якщо Ющенко взагалі проти опозиції, то це все одно, що бути проти демократії, бо вона - демократія народжується у єдності протилежностей. Відсутність опозиції означає відсутність альтернативи розвитку, удосконалення. Відсутність опозиції породжує тоталітарно- авторитарний режим.
      Слова: "…роль Президента в нашем государстве особенная», насторожують.
      Яка така "особенная"? Президент України, як і любої іншої демократичної держави, повинен виконувати представницькі функції і корегувати дії законодавчої і виконавчої влади,скеровуючи їх на благо народу, який його обрав.
      Все 118 украинских партий воспитали в такой политической культуре, чтобы они не были ориентированы на какую-то более-менее национальную идею…
      А УРП, Рух? Вони не рахуються?
      Сентябрь будет посвящен переговорам. Знаковым сообщением будет наш политический меморандум. Работа над ним идет — подключились несколько политических сил. Закончив его формулировки, мы выйдем с политической декларацией к народу. Речь идет о неделе — максимум двух… Затем, позднее, мы объявим состав нашего координационного политического совета. И параллельно начнем формировать общественно-политическое движение «Наша Украина
      Ну-ну.
  • 2001.09.12 | wanderer

    Re: Ющенко та опозиція

    Опозиція є. І вона в будь-якому разі потрібна, щоправда у неї немає чітких пропозицій на майбутнє, і навіть усередені немає згоди - Мороз, Юля, УНА. Але вона дала деякий поштовх - привернула увагу людей і вона дратує владу - для одного цього її потрібно було б створити.
    Але з шаблями на танки лізти немає сенсу і Ющенко це розуміє, тому одним фронтом з опозицією він не піде. І це ускладнить роботу олігархам та АП - їх не можна буде об'єднати як ворогів народу (читай - гаранта).
    І якщо НУ дійсно вийде переможним блоком - виграють всі. При такому розкладі в ВР гаранту буде набагато складніше грати в "проізвол" і буде більше можливостей для праці у Юлі, хоча б і поза Радою.
    Я не бачу трагедії в тому що Вітя та Юля ідуть різними дорогами - кожен іде своєю і кожен робить свою справу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".