МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НОВИНИ: УНА-УНСО – за незалежність Придністров’я.

10/23/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні кілька десятків членів УНА-УНСО пікетували молдавське посольство з вимогами надати Придністров’ю незалежність. Голова виконкому УНА Юрій Тима заявив, що вони не виступають за приєднання Придністров’я до України, але вимагають для придністровців можливості нормально жити.

Відповіді

  • 2001.10.23 | Patriot

    Re: НОВИНИ: УНА-УНСО – за незалежність Придністров’я.

    a yak panove unsovzi postavlyat'sya do nezalezhnosti Krymu ta Zakarpattya i sche mozhlyvo Luhans'koji chy donez'koji oblasti, vzahali taka mozhlyvist' jmovirna(Prydnistrov#ya); ale...
    chytajte http://svit21.narod.ru te scho stosujet'sya Ukrajiny v rozdili Yevropa, tam i pro Moldovu napysano
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.24 | Євген

      Дивина !!!!!!

      Мені теж здається, що в УНА-УНСО іноді бувають такі нервові злами.

      Я іноді буваю у реґіоні, і можу сказати, що (з точки зору українців) нічого українського у Придністров'ї немає. Це звичайна собі російська зона впливу, все громадське життя йде російською, гроші називаються "рубль", практично всі школи - російські. Запевняю вас, що давлять там не тільки молдаван, але й українців.

      Так до чого ж тут наші інтереси ? По-моєму, навпаки, треба закрити кордони, заборонити будь-які переміщення з Тирасполя - це ж справжні терористи (якщо хтось не вірить, можу повідомити, що весь Південь України, Молдова та Румунія отримують цигарки, незаконну зброю та наркотики саме з Тирасполя).

      У керівництва УНА-УНСО явно не все добре з головою, якщо вони підтримуюуть антиукраїнське утворення.

      Євген
      24 жовтня 2001 р.
      Київ
  • 2001.10.23 | Ihor

    Колись мені знайомий казав що місячні бувають не тільки в жінок...

    а і в чоловіків. Така собі гормональна нестабільність. До речі в чоловіків частота таких гормональних коливань частіша і повторюється через кожні 17 днів. Вони можуть навіть сльозу пустити нерароком з ні того з ні сього.
    А от щоб у цілої партії була гормональна нестабільність, я такого ще не чув.
  • 2001.10.24 | Пані

    А что по этому поводу говорят "товарищи из тюрьмы"?

    Чего-то меня слегка сомнения берут. А не очередной ли это вариант с сайтом и поддержкой терактов?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.24 | Михайло Свистович

      Шановна пані Пані. Не змішуйте одне з іншим.

      Пані писав(ла):
      > Чего-то меня слегка сомнения берут. А не очередной ли это вариант с сайтом и поддержкой терактов?

      Варіант з сайтом та підтримкою терактів був звичайнісінькою провокацією, коли хтось намагався видати себе за УНА-УНСО і розповсюдити заяви та листівки від їхнього імені.

      Молдавське посольство пікетували дійсні члени УНА-УНСО. Я сам не бачив, але мені казали, що про це показували по телебаченню. Інтерв"ю давав Юрій Тима, а він є одним з членів Проводу, був у наметовому містечку.

      Щодо товаришів з тюрми, то зв"язку з ними немає, і я ж не можу телефонувати в СІЗО СБУ і питати: "А чи не можете Ви покликати до телефону когось із ув"язнених (після голодування)? І так з кожного питання на Форумі. Якщо Тетяна Чорновіл або Тетяна Монтян надішлють якесь повідомлення, то я його поставлю, але, пробачте, "нагружати" їх Вашим запитанням я не буду. Зрозумійте, люди після голодування, в них є купа інших проблем, а тут сайт Майдан передає свої запитання.
    • 2001.10.24 | Спостерігач

      "Мискоборці". Поки лідери УНА-УНСО потерпають за гратами, партію намагаються зробити "ручною"

      "Мискоборці". Поки лідери УНА-УНСО потерпають за гратами, партію намагаються зробити "ручною"

      Наталія Лебідь, "Україна молода", 24.10.2001, 12:50




      Отак воно і йдеться до руїни.
      Отак ми й загрузаємо в убозтво.
      Є боротьба за долю України.
      Все інше — то велике мискоборство.
      Ліна Костенко

      Є таке німецьке прислів'я: "Той, хто йде на полювання, втрачає своє місце". Додамо: а той, хто сідає в тюрму — і поготів. Це вже не фольклор, а українська реальність. Поки провідник УНА-УНСО Андрій Шкіль знаходиться в СІЗО СБУ, два члени його партії — вже відомий громадськості Юрій Тима, колишній народний депутат від Тернополя, та Едуард Коваленко — роблять заяви, які можна розцінювати як намагання одноосібно впливати на політику партії та і дозволу вмощуватись в кріслі лідера. Тобто йдеться про "повзучий" переворот в УНА-УНСО.

      Ще під час перший засідань по "справі 9 березня" кореспондент "УМ" вислухала зауваження від пана Коваленка, що стосувалося попередніх публікацій газети стосовно судового процесу та подій навколо УНА-УНСО. Як вважає Коваленко, недоліки наших матеріалів у тому, що автор замало контактував з керівництовом партії і через це не привів свою позицію у відповідність до "нової лінії" УНА.

      Хоча жоден журналіст не зобов'язаний узгоджувати свої роздуми із забаганками будь-якого партійного функціонера (до того ж чинні лідери УНА-УНСО — за гратами, отже, контакти з ними є досить проблематичними), дізнатися про "нову лінію" з вуст її представника — Едуарда Коваленка — було досить цікавим. Однак він уникнув розмови на цю тему і, сказавши "а", не побажав додати до нього "бе".

      Утім, усе таємне, як і годиться, невдовзі стає явним. Озвучив на "нові" настрої поодиноких членів УНА-УНСО Юрій Тима, який зробив кілька вартих уваги заяв. Так, він відхрестився від офіційного сайту УНА-УНСО в Інтернеті, відомого своїм радикалізмом та всебічною підтримкою ув'язнених провідників організації. Теперішня УНА не має нічого спільного з цим сайтом, наголосив пан Тима. Крім того, повідомляє сайт Maidan.org.ua, Юрій Тима висловився на користь того, аби Олександр Кузьмук і надалі виконував обов'язки міністра оборони України. Ці дуже різні за тематикою тези об'єднує неприховане бажання задекларувати лояльність до влади, безконфліктність "нової", прирученої УНА-УНСО, якою її бачать свої непрохані реформатори.

      Аби зробити організацію вже зовсім легкотравною і придатною до негайного ковтання, Юрій Тима займатиметься перетворенням її на ... спортивне об'єднання.

      Дослухаючись до поради Едуарда Коваленка, кореспондент "УМ" дізнався таки про думку керівника УНА-УНСО з цього приводу. Під "керівником" організації мається на увазі, зрозуміло, Андрій Шкіль, спілкування з яким відбувалося опосередковано. Спеціально для "УМ" пан Андрій через адвокатів повідомив, що УНА була, є і залишатиметься надалі політичною партією. Що ж стосується громадської організації УНСО (Українська національна самооборона), то вона й так має статус спортивного об'єднання і аж ніяк не якогось воєнізованого формування, що має на меті зміну державного ладу в країні тощо.

      До речі, намагання представити унсовців у вигляді терористів, такого собі "українського Талібану", Шкіль в ексклюзивному інтерв'ю "УМ" прокоментував наступним чином: "Нехай це залишиться на совісті того, хто робить подібні заяви. Оскільки дурість таких порівнянь є аж надто очевидною, навіть провладні кола не дуже мусують паралелі між унсовцями і терористами".

      Повертаючись до "ненайщиріших" соратників Андрія Шкіля (котрі намагаються взагалі виключити лідера, поки він ізольований, з партії), варто згадати також про оприлюднені через ЗМІ наміри Едуарда Коваленка балотуватися в народні депутати. Можливо, саме бажання дістатися владної "миски" і робить пана Коваленка, перебування якого в лавах УНА-УНСО триває лише кілька місяців, дуже поміркованим (або взагалі удаваним) опозиціонером? Поки що зрозуміло, що без "руки влади" в спробах перевороту серед радикалів не обійшлося.

      Торкаючись теми парламентських виборів, доречно згадати позицію лідера УНА-УНСО, про яку було проінформовано кореспондента "УМ". Андрій Шкіль висловив подяку Юлії Тимошенко, яка очолює передвиборчий блок "Батьківщина"—ФНП і не відкидає можливості вступу УНА-УНСО до цього блоку, якщо з боку УНА надійде відповідне звернення.

      "Ми проти суто арифметичного підходу до формування виборчого блоку, коли на вирішення питання про вступ до блоку нового політичного суб'єкту впливає розрахунок отримати за його допомогою більшу кількість голосів. Ми готові співробітничати з тими, хто близький нам по духу", — наголошувала на проведеному днями Конгресі громадських організацій пані Юлія.

      Питання, пов'язані з діями членів УНА-УНСО, які протиставляють себе керівництву партії і нехтують думкою регіональних провідників і рядових членів організації, можливо, будуть розв'язані під час з'їзду УНА-УНСО. Зібрання заплановано на 28 жовтня, і є дані, що представництво на з'їзд унсовські заколотники намагаються формувати на свій розсуд.

      До речі

      Тим часом, як повідомляє непідвладний "новим віянням" у партії прес-центр УНА-УНСО, Андрій Шкіль з 13 по 19 жовтня перебував в реанімації шпиталю СБУ. Його госпіталізували з діагнозом "гіпоглікімічна кома", яка виникає внаслідок відмови печінки і різким підвищенням у крові білірубіну. Щоб нейтралізувати дію цієї отрути, Андрієві декілька разів робили переливання крові. Зараз стан голови УНА-УНСО задовільний, стверджує адвокат Тетяна Монтян, яка мала з ним побачення.

      Інших хлопців, які проходять у "справі 9 березня", після десятого дня голодування почали насильно годувати. З 20 жовтня голодування припинено, адже деякі вимоги голодуючих задоволено. Зокрема, справу передано в суд вищої інстанції — Київський міський апеляційний суд, замінено суддю Івана Волика та надано більше приміщення для судового засідання.

      Буде повторно розглянуто питання перекваліфікації справи відповідно до нового Кримінального кодексу, а також можливість зміни запобіжного заходу. Однак справу можуть затягнути (адже міський суд має право місяць ознайомлюватись із матеріалами і лише тоді призначити попередні слухання). Якщо цей процес затягуватимуть, в'язні готові знову оголосити голодування.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.24 | Михайло Свистович

        Дайте лінк, будь ласка. Я щось не бачу цієї статті на сайті "України молодої" в uamedia.visti.net/um (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.10.24 | Спостерігач

          http://www.pravda.com.ua/?11024-2-new (-)

  • 2001.10.24 | Богдан

    Пане Свистовичу, саме на це я звертав вашу увагу в нашій дискусії про УНСО...

    Я говорив, що справ з УНСО мати не можна, бо їх так і тягне на всілякі провокації. Здавалося б навіщо УНСО тамто Придністров'я? Що їм там жити, чи що? Можна подумати, що ворогом опозиції є Молдова. Як тільки ФНП простягнуло руку УНСО, ми зразу ж нарвалися на підставку з їх боку. Кожен нормальний українець знає, що такої нації, як придністровці не існує. Проблема було штучно створена Москвою для того, щоб остаточно не втратити свій вплив регіоні. Мало того, що УНСО активно (зі зброєю в руках) брало участь в створенні цієї проблеми, то воно зараз хоче зробити нам подарунок у вигляді другої Росії під боком. Нам що, мало спільного кордону з Росією?

    Тепер про причини самого пікетування. Для чого витягати на світ Божий цю забуту проблему? Ніяких політичних девідентів це не принесе. З моральної точки зору такий крок теж не має підстав. Коли росіяни жаліються на порушення своїх прав та погане життя в Україні, я завжди відповідаю: ЧЕМОДАН - ВОКЗАЛ - РОСІЯ. То чому я повинен застосовувати подвійні стандарти до українців Придністров'я чи Литви? Моя їм відповідь аналогічна: ЧЕМОДАН - ВОКЗАЛ - УКРАЇНА (чи РОСІЯ що кому більше подобається). Я нікому не дозволю чіпати моєї держави, але і нищити чужу державу теж не дозволю. Молдова - держава і чіпати її не можна, бо інакше ми нічим від Росії відрізнятися не будемо. Коли я це говорив, ви зі мною нібито погоджувалися (принаймі активно не заперечували), але говорили, що УНСО змінилося і з відходом Корчинського полишило свої давні провокації. Але я виявився правий: той же Тима та Шкіль як були тоді провокаторами, так і тепер ними залишилися. Принаймі іншого пояснення їх кроку я не знаходжу. Вже я чув на УТ репліку: он, мовляв, яка ця опозиція - хоче дестабілізувати ситуацію та нас в війну втягнути. Маячня звісно, але це працює безвідмовно. І зверніть увагу, вони не кажуть "УНСО", а кажуть "опозиція", маючи на увазі ФНП. Так що Юля, на мій погляд, отримає ще не один удар в спину типу безглуздої бійки з ментами або безглуздих зовнішньополітичних заяв, якщо вчасно не порве стосунки з УНСО. Може УНСО діє по принципу Жиріновського: "Негативна реклама - це теж реклама", але мені здається, що цього опозиції треба якраз більш за все. Владний піар творить образ опозиції, як якоїсь деструктивної руйнівної сили, яка все змете на своєму шляху. Цього рядові совки дуже бояться, тому успіх такого піару грандіозний. При тотальній нелюбові народу до Кучми демократична опозиція набирає всього 5 % рейтингу. Але піар не гумовий, тому завдання УНСО цей піар робити правдоподібним, що УНСО успішно поки що робить.

    Така є моя думка і я сподіваюся, що на цей раз ви не будете вважати мене посланцем якихось темних сил, посланим зрунувати ваш форум.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.24 | Штази

      Интересно,а само руководство ПМР,хочет чтобы изменился статус кво?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.24 | Patriot

        Re: Интересно,а само руководство ПМР,хочет чтобы изменился статус кво?(-)

        Ostannim chasom vony vymahaly, lyshe shyrokoji avtonomiji u skladi Moldovy.
    • 2001.10.24 | Михайло Свистович

      І знову все у Вас на купу.

      Богдан писав(ла):
      > Я говорив, що справ з УНСО мати не можна, бо їх так і тягне на всілякі провокації. Здавалося б навіщо УНСО тамто Придністров'я?
      >
      > Тепер про причини самого пікетування. Для чого витягати на світ Божий цю забуту проблему? Ніяких політичних девідентів це не принесе.

      Не знаю, навіщо було потрібне це пікетування. Але не треба говорити про провокацію. На мою думку, воно абсолютно недоцільне, і, погоджуюсь з Вами, ніяких дивідендів не принесе. Це була спроба нагадати про себе, хоча й не сама краща, як мені здається.

      Я нікому не дозволю чіпати моєї держави, але і нищити чужу державу теж не дозволю. Молдова - держава і чіпати її не можна, бо інакше ми нічим від Росії відрізнятися не будемо. Коли я це говорив, ви зі мною нібито погоджувалися (принаймі активно не заперечували), але говорили, що УНСО змінилося і з відходом Корчинського полишило свої давні провокації. Але я виявився правий: той же Тима та Шкіль як були тоді провокаторами, так і тепер ними залишилися.

      А до чого тут Шкіль? Він взагалі сидить в тюрмі та не знає, напевно, про це пікетування. Будьте об"єктивним, бо, якщо обізвати Тиму провокатором Ви маєте хоч формальні, хоча й не дуже обгрунтовані підстави, то Шкілю Ви нічого не можете закинути про пікетування.

      Вже я чув на УТ репліку: он, мовляв, яка ця опозиція - хоче дестабілізувати ситуацію та нас в війну втягнути. Маячня звісно, але це працює безвідмовно.

      Згоден з Вами, але все ж не обзивав би Тиму провокатором. У Вас що, є докази, що ця акція була узгоджена з УТ, щоб дати їм привід розпатякувати? Дійсно, акція помилкова, бо її представили як провокацію, але це ще не означає, що вона задумувалася провокаторами.

      І зверніть увагу, вони не кажуть "УНСО", а кажуть "опозиція", маючи на увазі ФНП.

      А Ви що, ясновидець? Ви знаєте, що вони мали на увазі? А може вони мали на увазі СПУ? Це ж теж опозиція.


      Так що Юля, на мій погляд, отримає ще не один удар в спину типу безглуздої бійки з ментами або безглуздих зовнішньополітичних заяв, якщо вчасно не порве стосунки з УНСО.

      А який удар Юля отримала 9 березня? Що, члени "Батьківщини" сидять? Чи "Батьківщина" брала активну участь в тих подіях? Тоді ще роль Юлі в опозиції була невелика, вона розпочала активність пізніше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.24 | Богдан

        Розкладаю на маленькі купки...

        > Не знаю, навіщо було потрібне це пікетування. Але не треба говорити про провокацію. На мою думку, воно абсолютно недоцільне, і, погоджуюсь з Вами, ніяких дивідендів не принесе. Це була спроба нагадати про себе, хоча й не сама краща, як мені здається.
        > Згоден з Вами, але все ж не обзивав би Тиму провокатором. У Вас що, є докази, що ця акція була узгоджена з УТ, щоб дати їм привід розпатякувати? Дійсно, акція помилкова, бо її представили як провокацію, але це ще не означає, що вона задумувалася провокаторами.

        Якось Ілля написав, що він не знає чи Ющенко дурак чи провокатор. Трохи жорстко написано, але загалом вірно. Ющенко постійно робить кроки, які укріплюють кумівську диктаторську владу. Він один з рятівників Кучми під час касетного скандалу, а зараз він з успіхом складає альтернативу опозиції, як поміркована пропрезидентська політична сила. Я думаю, що Ющенко робить найбільше для збереження нинішньої системи влади. Може здатися, що він провокатор, який виконує для Кучми дуже тонку роботу, яку раніше виконував Марчук (тобто збирає голоси для влади). Проте коли його послухаєш, то створюється враження непідробного патріотизму та щирості. Тоді виходить, що він ці свої кроки робить просто з дурості та наївності. (Чого варта лише його спроба перевиховання Безсмертного, Порошенка, Азарова, Омельченка та ін.).

        Подібні почуття в мене виникають і по відношенню до УНСО. Їх вчинки або безглузді, або є чітко продуманими провокаціями. Я не знаю чи УНСО керується спецслужбами (я не говорю про рядових членів). Але повинне ж бути якесь пояснення їхнім діям. Якщо вони не провокатори, що діють свідомо, то значить вони екстремісти, які щиро отримують задоволення від фашистських висловлювань та вчинків. Саме тому вислів Іллі щодо Ющенка можна застосувати до УНСО. В обох випадках це на руку владі незалежно від мотивів, що ними керують.

        Давайте абстрагуємося від мотивів УНСО, та подискутуємо про результати їх діяльності. Погодьтеся, що раніше найбільше задоволення від існування УНСО отримувала Росія. Принаймі походи УНСО з факелами та спалення хрестів транслювалися по всіх російських каналах з коментарями про домінацію на Україні фашистських ідей. Тези російських ЗМІ про загрозу життю російськомовному населенню також з радістю підтверджували УНСОвці своїми заявами. Дивлячись російське телебачення можна було зробити висновок, що УНСО – правляча партія в Україні, яка вже приступила до погромів. Виступаючи в воєнних конфліктах закордоном УНСО також не добавила іміджу Україні. Хотячи чи не хотячи але УНСО створило в світі образ України як антисемітської держави. Я не знаю, чи УНСО все це робило по вказівці російських спецслужб чи по власній глупоті, але результат, як то кажуть, в наявності.

        Те саме відбувається тепер. Ви стверджуєте, що УНСОвці – щирі патріоти, а я можу скільки завгодно звинувачувати їх в провокаторстві, але результат їх дій один. Це реалізація штучного образу опозиції, як загрози мирному життю українців. Чому вони билися з ментами? По дурості піддалися на провокацію чи свідомо її вчинили? А цього не знаю, але я знаю, що після тієї бійки Кучма перейшов в наступ і розгромив опозицію, бо він отримав для цього хороший привід. Якби він напав на мирне містечко, то його дії не були б виправдані світом. Чому вони вчинили це дивне пікетування саме через день після офіційного оголошення УНСО союзником ФНП? Свідомо хотіли ФНП підставити чи щиро хочуть створити на півдні другу Росію? Я цього теж не знаю, але я знаю, що тепер створюється хороший грунт для піару влади проти ФНП, як проти нецивілізованої екстремістської політичної сили, а не демократичної опозиції. Я не знаю мотивів УНСО, можливо вони самі найкращі, але мені байдуже. Я проти їх діяльності. Якщо вони хочуть створювати навколо себе скандали, то хай не підставляють під ці скандали опозицію.

        > А до чого тут Шкіль? Він взагалі сидить в тюрмі та не знає, напевно, про це пікетування. Будьте об"єктивним, бо, якщо обізвати Тиму провокатором Ви маєте хоч формальні, хоча й не дуже обгрунтовані підстави, то Шкілю Ви нічого не можете закинути про пікетування.

        Звичайно Шкіль безпосередньо не організовував пікетування. Але давайте посперечаємось на пиво. Я впевнений, що він підтримує все від початку і до кінця. Я вже казав, що Шкіль був не останньою людиною в УНСО коли відбувалися події в Придністров’ї, крім того події 9 березня показали, що він не дуже дбає про наслідки своїх акцій. Таким чином я думаю, що він справді щиро за незалежність Придністров’я і він не став би утримуватися від публічної демонстрації своїх поглядів. Так що пиво швидше за все будете виставляти ви. Заодно і помиримося : - ))

        > І зверніть увагу, вони не кажуть "УНСО", а кажуть "опозиція", маючи на увазі ФНП. А Ви що, ясновидець? Ви знаєте, що вони мали на увазі? А може вони мали на увазі СПУ? Це ж теж опозиція.

        Бачу ви не дивитесь УТ. Взагалі то правильно, адже нервові клітини не відновлюються. Але той хто дивиться знає, що в їх арсеналі є один підленький прийомчик. Вони розповідають про одне, а показують інше. Наприклад, вони розповідають про терористів, які вчинили замах на Вітренко, а показують Мороза. Або розповідають про бійку УНСО з ментами, а показують Юлю. В даному разі УТ говорило про опозиціонерів-екстремістів і показували Юлю (мовляв всі вони за одно). І суд на них не подаш, бо вони прямо нічого не стверджують.

        > А який удар Юля отримала 9 березня? Що, члени "Батьківщини" сидять? Чи "Батьківщина" брала активну участь в тих подіях? Тоді ще роль Юлі в опозиції була невелика, вона розпочала активність пізніше.

        Удар це не ув’язнення декількох членів. Звичайно тюрма – це трагедія для ув’язнених, але плюс для партії. Не справедлива політична розправа лише піднімає рейтинг. Удар полягає в тому, що владою ліпиться штучний негативний образ ФНП. УНСО цей образ так би мовити підтверджує на практиці. Я вже про це писав. Фокус полягає в тому, що громадянин Х вступає в ФНП і публічно говорить, що він антисеміт (антимолдаванин). Після чого всі ЗМІ розгортають масову компанію з приводу антисемітизму членів ФНП і на підтвердження цього крутять інтерв’ю Х. І не важливо, чи Х антисеміт по переконаннях, чи штатний провокатор СБУ. Важливо те, що Х реально знищує опозицію. Як бачите, для цього не треба “садити” членів “Батьківщини”.

        До речі про антисемітизм. Поговоріть з своїми знайомими рядовими УНСОвцями на цю тему. Я думаю що ця розмова дещо послабить вашу симпатію до них. Звичайно, що рядові УНСОвці – не провокатори і можливо щиро виступають проти Кучми, але мене дуже насторожує їхнє дивне бажання ходити строєм в воєнній формі з пов’язками на руках та їх антисемітизм.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.10.24 | Михайло Свистович

          Знов за рибу гроші.

          Богдан писав(ла):
          >
          > Давайте абстрагуємося від мотивів УНСО, та подискутуємо про результати їх діяльності. Погодьтеся, що раніше найбільше задоволення від існування УНСО отримувала Росія. Принаймі походи УНСО з факелами та спалення хрестів транслювалися по всіх російських каналах з коментарями про домінацію на Україні фашистських ідей. Тези російських ЗМІ про загрозу життю російськомовному населенню також з радістю підтверджували УНСОвці своїми заявами. Дивлячись російське телебачення можна було зробити висновок, що УНСО – правляча партія в Україні, яка вже приступила до погромів. Виступаючи в воєнних конфліктах закордоном УНСО також не добавила іміджу Україні. Хотячи чи не хотячи але УНСО створило в світі образ України як антисемітської держави. Я не знаю, чи УНСО все це робило по вказівці російських спецслужб чи по власній глупоті, але результат, як то кажуть, в наявності.

          Майже все правильно, але ж це Ви знову пишете про УНСО часів Корчинського. А я про нинішнє УНСО. А щодо військових конфліктів, то не все правильно. Участю у грузинській війні унсовці так високо підняли імідж України в очах грузин, що його і досі ніякий Кучма не може опустити. Саме завдяки жменьці унсовців Грузія стала для України чи не найближчим партнером, потім був ГУАМ і все інше.

          >
          > Чому вони вчинили це дивне пікетування саме через день після офіційного оголошення УНСО союзником ФНП? Свідомо хотіли ФНП підставити чи щиро хочуть створити на півдні другу Росію? Я цього теж не знаю, але я знаю, що тепер створюється хороший грунт для піару влади проти ФНП, як проти нецивілізованої екстремістської політичної сили, а не демократичної опозиції. Я не знаю мотивів УНСО, можливо вони самі найкращі, але мені байдуже. Я проти їх діяльності. Якщо вони хочуть створювати навколо себе скандали, то хай не підставляють під ці скандали опозицію.

          Незрозуміло, до чого тут друга Росія. А так з усім погоджуюсь. Чому вони зробили це пікетування - не знаю. Можливо, є там якийсь агент впливу, який і підбив їх на це, а вони не подумали і вийшло як Ви пишете.

          >
          > Звичайно Шкіль безпосередньо не організовував пікетування. Але давайте посперечаємось на пиво.

          Я не стверджував, що Шкіль проти пікетування. Я цього не знаю. Просто я захищав його презумпцію невинності. Але якщо вже так, то я спробую дізнатися його думку, але це буде не найближчими днями. Ну не відкриваю я ногою двері до СІЗО СБУ.

          >
          > Бачу ви не дивитесь УТ. Взагалі то правильно, адже нервові клітини не відновлюються. Але той хто дивиться знає, що в їх арсеналі є один підленький прийомчик. Вони розповідають про одне, а показують інше. Наприклад, вони розповідають про терористів, які вчинили замах на Вітренко, а показують Мороза. Або розповідають про бійку УНСО з ментами, а показують Юлю. В даному разі УТ говорило про опозиціонерів-екстремістів і показували Юлю (мовляв всі вони за одно). І суд на них не подаш, бо вони прямо нічого не стверджують.

          Не дивлюсь. Але після цих слів визнаю Вашу рацію. Якщо сюжет був такий, то, дійсно, вийшла підстава. Тому унсовцям потрібно зробити висновки і ретельно обдумувати свої акції, передбачаючи можливі негативні наслідки.

          >
          > > А який удар Юля отримала 9 березня? Що, члени "Батьківщини" сидять? Чи "Батьківщина" брала активну участь в тих подіях? Тоді ще роль Юлі в опозиції була невелика, вона розпочала активність пізніше.
          >
          > Удар це не ув’язнення декількох членів. Звичайно тюрма – це трагедія для ув’язнених, але плюс для партії. Не справедлива політична розправа лише піднімає рейтинг. Удар полягає в тому, що владою ліпиться штучний негативний образ ФНП.

          УНСО тоді не входило до ФНП.

          >
          > До речі про антисемітизм. Поговоріть з своїми знайомими рядовими УНСОвцями на цю тему. Я думаю що ця розмова дещо послабить вашу симпатію до них. Звичайно, що рядові УНСОвці – не провокатори і можливо щиро виступають проти Кучми, але мене дуже насторожує їхнє дивне бажання ходити строєм в воєнній формі з пов’язками на руках та їх антисемітизм.

          Я говорив з сотнями (навіть не десятками!) рядових членів. Серед них є й антисеміти. Але їх там не більше ніж в обох Рухах, КУНі, "Батьківщині" та будь-якій іншій партії і не тільки правій (в СПУ та КПУ теж є антисеміти).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.10.24 | Богдан

            Re: Знов за рибу гроші.

            Згоден грузинська війна єдина світла пляма в історії УНСО. (На скільки участь у війні за межами України може бути світлою). Всі інші “війни” – в пасиві. Щодо думки Шкіля, то вона для мене не настільки важлива, щоб ви спеціально тратили свій і його час, але при нагоді можете запитати.

            > Тому унсовцям потрібно зробити висновки і ретельно обдумувати свої акції, передбачаючи можливі негативні наслідки.

            Золоті слова !!!! Якщо вже не уникнути союзу ФНП та УНСО, то хоча б повпливайте на них в цьому напрямі.

            Щодо антисемітизму, то Вам мабуть повезло більше. Ті УНСОвці, з якими я говорив втирали мені про жидо-масонський заговір та ін... (стандартний набір гасел обмежених людей). А любов до воєнної муштри та камуфляжу в них все ж таки є : - )) Та і Шкіль з Тимою себе ведуть перед камерами, як фюрери... Але це вже особисті враження та антипатії... Звичайно від союзу з УНСО мої симпатії до ФНП не зміняться, але неприємно буде голосувати за цей спільний список. Від присутності УНСО та Хмари в блоці я, м’яко кажучи, не в захваті. Сподіваюся, що вони впливу мати не будуть. Хоча навіть один Шкіль в парламенті це вже страшно. В нас у Львові до місцевої ради якось проліз один нацик з СНПУ і тепер вони як заноза в ...

            Ну от здається ми порозумілися по майже по всіх пунктах, а ви говорили “провокатор” “КГБист” і т.д. : - ))
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.10.24 | ilia25

              От і Хмарі на горіхи перепало...

              Я дуже мало знаю про його діяльність до касетного скандалу, але в останні місяці всі його заяви та дії мені цілком подобались.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.10.24 | bad

                Re: От і Хмарі на горіхи перепало...

                IMHO, problemoju vsih nashyh patriotiv: i Hmary,
                i UNSO, i KUNu je te, shcho vony na epohu vidstajut'
                vid zhyttia: vony namagajut'sia realizovuvaty ideji
                30-h rokiv v umovah svitu shcho globalizujet'sia.
                Arhaichnist' jihnih ujavlen' je provokacijeyu samo
                po sobi. Otzhe dlia KGB ne treba navit' maty agentiv
                u jihn'omu seredovyshchi: dajte lishe jim trybunu i
                vony vydadut' ochikuvanyj negatyvnyj (dlia opozyciji)
                rezul'tat bez usiakoji pidkazky.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2001.10.24 | Гура

                  Абсолютно вірно! (-)

                • 2001.10.24 | ilia25

                  Це так, але ж не в тому справа

                  Демократична опозиція ндто слабка, щоб мати розкіш обирати собі союзників. Тому має блокуватись з будь якою політичною силою, яка усвідомлює необхідність боротьби з авторитарним режимом Кучми, та відновленя демократії.

                  Звісно, що кожна з тих політичних сил сподівається використати перемогу над авторитаризмом у власних цілях -- але це про це ще рано турбуватись, доки діючий режим залишається при владі. От коли почнеться розгул демократіїї -- тоді й настене час бити горшки.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2001.10.25 | Пані

                    Редкий случай, когда я полностью поддерживаю оратора

                    ilia25 писав(ла):
                    > Демократична опозиція ндто слабка, щоб мати розкіш обирати собі союзників. Тому має блокуватись з будь якою політичною силою, яка усвідомлює необхідність боротьби з авторитарним режимом Кучми, та відновленя демократії.

                    Абсолютно правильная тактика. УНСО, мягко говоря, не ангелы, но никаким сотрудничеством с режимом не запятнаны. Ихние ошибки и глупости могут быть использованы для черного пиара и это плохо. Но это никоим образом не делает их союзниками власти.

                    > Звісно, що кожна з тих політичних сил сподівається використати перемогу над авторитаризмом у власних цілях -- але це про це ще рано турбуватись, доки діючий режим залишається при владі. От коли почнеться розгул демократіїї -- тоді й настене час бити горшки.

                    Я почему и спросила о возможной провокации, поскольку я вижу, что процесс бития горщков всячески пытаются перенести на как можно раньше. Кстати, не только по отношению к оппозиции, но и к блоку Ющенко.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2001.10.25 | ilia25

                      Ющенко -- это не опозиция

                      Во всяком случае, я в этом убежден на 100%.

                      Ющенко не разделяет общую цель опозиции, т.е. борьбу с авторитаризмом Кучмы, возвращение к демократии. Поэтому правило "боремся вместе сейчас, бьем горшки потом" к нему не относится -- ни в первой части, ни во второй.
                  • 2001.10.25 | Богдан

                    Ну от нарешті і з Ілльою трохи подискутую...

                    А то до цього часу я абсолютно зі всіма його думками був згідний, аж дивно якось.

                    Так от, Ілля щодо Хмари, то він тим і відрізняється, що довгий час він веде себе, як народний герой, а потім зненацька щось як утне, то хоч стій, хоч падай...
                    Я пам’ятаю, як ми всі молилися на нього, коли він разом з об’єднаними демократами боровся за незалежність України. Але з часом його дії стали досить дивними (щось подібне на дії УНСО). Тобто він став своєрідним пугалом для східняків. Його вояжі по Криму давали сильніший ефект антиукраїнських настроїв серед кримчан ніж вся пропаганда Росії разом взята. Крім того він своїм першочерговим ворогом визначив чомусь Чорновола і десь 90 % своїх сил тратив на боротьбу з ним. Так само, як і у випадку з УНСО я не можу стверджувати, що він виконував чийсь заказ. Я просто констатую, що його дії (з волі, чи проти волі Хмари) були на руку тодішній мафіозній владі та Росії.

                    Теперішня поведінка Хмари – бездоганна. Так само я до 9 березня нічого не міг закинути і УНСО. Але як бачиш, ці люди – це міна сповільненої дії. Наприклад, Юля є передбачуваним політиком, я маю тверду гарантію, що завтра вранці вона, не виступить з заявою про підтримку червоних кхмерів в Камбоджі або тигрів звільнення Тамілу в Шрі-Ланці і вся опозиція не опиниться в ідіотському становищі. Щодо УНСО та Хмари, я такої гарантії не маю. І так як в кожну хвилину УНСО може встроїти якесь безглузде пікетування, так і Хмара може щось встругнути. Крім того за цими політиками тягнеться довжелезний шлейф їх “гріхів молодості”, які будуть неодноразово і детально обсмоктуватися всіми українськими ЗМІ. На цю критику вам буде нічого відповісти, бо вона справедлива, а подана буде ця критика як наїзд на всю опозицію. І якщо УНСО принаймі має свій електорат, який частково компенсує неприємності, то Хмара є по суті – нуль. Це відома колоритна особистість, за якою немає жодної сили (УКРП – міф, який існує на папері). Дай Боже, щоб і Хмара і УНСО вели себе нормально і все обійдеться тільки обговоренням їх минулих “подвигів”, але в мене чомусь таке відчуття, що ми будемо ще не раз червоніти.

                    Не треба бути великим стратегом з піару, щоб передбачити деякі дії влади. Вам наприклад покажуть, касету кілька річної давнини з маршем УНСО вулицями Львова. Здорові молодики в камуфляжі зі свастиками на рукавах та прапорах, з факелами в руках крокують темними вулицями вигукуючи гасла “смерть ворогам” та “ворогів на палю”. Потім вони палять великий дерев’яний хрест і піднімають руки подібно до того, як це робили гітлерівці. Потім ви почуєте декілька полум’яних виступів, в яких закликається до завоювання Перемишля та Кубані. Далі голос диктора говорить, що все це Україна буде мати, якщо проголосує за ФНП. Ви звісно можете виправдовуватися, що все це було давно, що УНСО тепер інакше, що УНСО це ще не вся опозиція і т.д., але всі ці ваші виправдання є не переконливими та й ніхто їх не почує.

                    На місті Юлі я б не брав в блок ні Хмари, ні УНСО. Я чув, що СНПУ теж декларує опозиційність, але вибачте, не можна ж брати в блок різний зброд тільки тому, що він проти влади. (Хто не знає: СНПУ – це чисто фашистська партія починаючи від символіки і закінчуючи ідеологією). Я не проти щоб ці хлопці боролися з Кучмою, але мені якось не по собі бути з ними в одному блоці. На мій погляд ФНП повинно бути саме ДЕМОКРАТИЧНОЮ ОПОЗИЦІЄЮ.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2001.10.25 | ilia25

                      Я б не покладав на це великих сподівань :)

                      Я не буду сперечатись з тим, що ви пишете про УНСО чи Хмару -- ваша критика є загалом справедливою. Я, також, згідний з вами, що влада буде намагатись використовувати негативний імідж націоналістів для дискредитації всієї опозиції. Я, згодний і зтим, що вони не є дуже пердбачуваними політиками.

                      Але -- є кілька але :) По-перше, ФНП перед ними в боргу. Хмара включився в ФНП з самого початку -- і його з самого початку ніхто не гнав. Також з самого початку ніхто не гнав УНСОвців, коли вони з перших днів прийшли в наметове містечко і органзували його захист. То ж кинути їх тепер було б дуже нечесно -- і ніякі раціональні доводи не можуть служити виправданням такому кроку. We are the good guys, not the bad ones -- цю фразу, на превеликий жаль, не можна перекласти українською, можна тільки сподіватись, що це стане можливим десь у далекому майбутньому.

                      По-друге (це, нажаль, стосується лише їх майбутньої непередбачуваності) -- люди таки дійсно міняються. Подивіться на того ж Мороза. Мельниченко дуже багатьом розкрив очі на те, хто є справжнім ворогом українців.

                      Я абсолютно згоден з тим, що опозиція має бути саме демократичною. Просто судячи з виступів того ж Хмари у мене не склалось таке враження, що він є не тільки ворогом Кучми, але й ворогом демократії -- якраз навпаки.

                      Можливо наші розбіжності полягають у тому, що Свистович бачить своїми очами те, що відбувається в Києві, ви -- те що відбувається у Львові, а я взагалі живого життя не бачу -- тобто такого, що мало б відношення до теми дискусії :)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2001.10.25 | Богдан

                        Кидати ми нікого не будемо але я боюся, що кинуть нас...

                        Якщо будуть відбуватися подібні пікетування УНСО, то саме воно таким чином буде "кидати" опозицію. Дуже сподіваюся, що цього не буде. Ідеальним варіантом було б якби УНСО перетворилося в партію "з людським обличчям". Тобто вибачилось за "гріхи молодості" та прибрало б воєнізовану складову. Я чув, що такі ідеї в середовищі УНСО витали, але їх не підтримав Шкіль. Так що приготуйтесь на потік компромату в бік опозиції. Я ще раз хочу повторити свою давню думку: співпраця повинна бути тільки взаємною. УНСО приймають в блок і надають певну частину виборчого списку, натомість УНСО зобов'язується себе вести не як самостійна партія, а як частина опозиції. Тобто всі публічні акції та заяви повинні бути узгоджені з ФНП, та носити демократичний характер . Якщо ж ці умови не виконуються, то не можна говорити що ФНП кидає УНСО, скоріше навпаки.

                        Щодо СНПУ, то з цією партією ніяких компромісів бути не може. Для всього є межа. Є таке поняття, як "злочинна ідеологія" і ніяка боротьба з тоталітаризмом не може її виправдати. ФНП не повинно переходити цю межу об'єднуючись з СНПУ. Так само, як Мороз не повинен переходити цю межу, об'єднуючись з КПРС.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2001.10.25 | ilia25

                          Такий ризик завжди є -- і не тільки з УНСО

                          Богдан писав(ла):
                          > Якщо будуть відбуватися подібні пікетування УНСО, то саме воно таким чином буде "кидати" опозицію. Дуже сподіваюся, що цього не буде.

                          Що ж -- якщо таке станеться, тоді (і тільки тоді) ФНП матиме право діяти адекватно.

                          > Щодо СНПУ, то з цією партією ніяких компромісів бути не може. Для всього є межа.

                          Тут я згоден. Нам потрібні союзники в боротьбі ЗА демократію, а не ПРОТИ Кучми.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2001.10.25 | Богдан

                            Re: Такий ризик завжди є -- і не тільки з УНСО

                            ilia25 писав(ла):
                            > Що ж -- якщо таке станеться, тоді (і тільки тоді) ФНП матиме право діяти адекватно.

                            Якщо події 9 березня могли бути простою випадковістю, то пікетування молдовського посольства - це тривожний дзвінок. Будемо чекати третьої підставки, щоб діяти адекватно.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2001.10.25 | ilia25

                              Це має бути предметом переговорів :)

                              Богдан писав(ла):
                              > ilia25 писав(ла):
                              > > Що ж -- якщо таке станеться, тоді (і тільки тоді) ФНП матиме право діяти адекватно.
                              >
                              > Якщо події 9 березня могли бути простою випадковістю, то пікетування молдовського посольства - це тривожний дзвінок. Будемо чекати третьої підставки, щоб діяти адекватно.

                              Зараз керівництво УНСО знаходится у в'язниці -- були ж повідомлення, що владу в УНСО намагаються захопити провокатори. А взагалі треба до цього процесу підходити конструктивно. Тобто з ними пожна поговорити, щось на кшалт -- ще одна така витівка, і можете вважати себе вільними.

                              Тимошенко знаходится в набагато вигіднішій позиції, аніж Ющенко, бо їй не треба по кожному організаційному рішенню консультуватись з Банковою. Тобто вона має всі можливості, щоб вирішити це питання -- так чи інакше. І я не сумніваюсь, що цю проблему буде вирішено.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2001.10.26 | Богдан

                                Повністю згоден (-)

                        • 2001.10.28 | Михайло Свистович

                          Ах цей монстр Шкіль.

                          Богдан писав(ла):
                          > Якщо будуть відбуватися подібні пікетування УНСО, то саме воно таким чином буде "кидати" опозицію.

                          Мене дивує одне: під час акції опозиційні діячі весь час контактували з УНСО й попереджали, щоб ті не наробили модливих дурниць. Але 9 березня ніхто з ними про це не говорив, бо не пустити Кучму та покласти квіти до пам"ятника Шевченку - це була узгоджена позиція всіх, а не лише унсовців. А зараз чомусь ніхто їх не зупиняє. Тому виникає нехороше запитання: "А чи не вигідні діячам опозиції подібні пікетування, щоб потім можна було легко виправдати свою відмову від підтримки УНСО?"

                          Ідеальним варіантом було б якби УНСО перетворилося в партію "з людським обличчям". Тобто вибачилось за "гріхи молодості" та прибрало б воєнізовану складову. Я чув, що такі ідеї в середовищі УНСО витали, але їх не підтримав Шкіль.

                          Я теж таке чув, поки не познайомився зі Шкілем. І виявилося, що ідеї, які нібито не підтримує Шкіль, виношує саме Шкіль.

                          >
                          > Щодо СНПУ, то з цією партією ніяких компромісів бути не може. Для всього є межа.

                          Слухайте, а чому Ви так дивно проштовхуєте ідею щодо необ"єднання з СНПУ. Адже з ними ніхто і не збирається об"єднуватися. Може мені почати виступати проти загрози війни між Україною та Папуа - Новою Гвінеєю?
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2001.10.29 | Богдан

                            Re: Ах цей монстр Шкіль.

                            Михайло Свистович писав(ла):

                            > Мене дивує одне: під час акції опозиційні діячі весь час контактували з УНСО й попереджали, щоб ті не наробили модливих дурниць. Але 9 березня ніхто з ними про це не говорив, бо не пустити Кучму та покласти квіти до пам"ятника Шевченку - це була узгоджена позиція всіх, а не лише унсовців. А зараз чомусь ніхто їх не зупиняє. Тому виникає нехороше запитання: "А чи не вигідні діячам опозиції подібні пікетування, щоб потім можна було легко виправдати свою відмову від підтримки УНСО?"

                            Погано, що УНСО ніхто не зупиняє. А діячам подібні пікетування зовсім не вигідні. Навіщо обгрунтовувати розрив з УНСО? Розрив з ідеологічних мотивів - ось і всі виправдання. Навіщо будувати цілі теорії на пустому місці.

                            > Я теж таке чув, поки не познайомився зі Шкілем. І виявилося, що ідеї, які нібито не підтримує Шкіль, виношує саме Шкіль.

                            Дай Боже. Єдине побажання: хай він їх врешті реалізує, бо виношує вже 10 років.


                            > Слухайте, а чому Ви так дивно проштовхуєте ідею щодо необ"єднання з СНПУ. Адже з ними ніхто і не збирається об"єднуватися. Може мені почати виступати проти загрози війни між Україною та Папуа - Новою Гвінеєю?

                            Я щиро радий, що помилився. Просто у Львові на мітинги ФНП постійно примазуються СНПУ с своїми свастиками і так виглядає, що опозиція і СНПУ разом.
                      • 2001.10.27 | Остап

                        Мельниченко з Морозам не очі нам відкрили, а РОЗВЕЛИ як останніх ЛОХІВ

                        ilia25 писав(ла):
                        > Подивіться на того ж Мороза. Мельниченко дуже багатьом розкрив очі на те, хто є справжнім ворогом українців.
                        >
                        Мельниченко з Морозам не очі нам відкрили, а РОЗВЕЛИ як останніх ЛОХІВ
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2001.10.28 | Михайло Свистович

                          Лохи усіх країн, єднайтеся навколо Майдану! Хай нас звуть лохами, аби ми досягли рпеального результату. (-)

                      • 2001.10.28 | Михайло Свистович

                        На підтримку Хмари та Іллі.

                        ilia25 писав(ла):
                        >
                        > Я абсолютно згоден з тим, що опозиція має бути саме демократичною. Просто судячи з виступів того ж Хмари у мене не склалось таке враження, що він є не тільки ворогом Кучми, але й ворогом демократії -- якраз навпаки.

                        Напередодні президентських виборів Хмара, який до того люто ненавидів лівих і кидався як бик на будь-який відтінок червоного кольору або на будь-яке слово, сказане російською мовою, закликав голосувати за Мороза такими словами: "Я на другий день після перемоги Мороза стану до нього в опозицію, але я впевнений, що при ньому можливість для опозиційності збережеться". Отже, для Хмари дійсно головне демократія, бо націоналісти-тоталітаристи (ОУН в Україні, НРУ (є) та інші) захищають Кучму.
                    • 2001.10.27 | Остап

                      Ну от, нарешті я згоден з п. Богданом:"Не можна ж брати в блок різний зброд тільки тому, що він проти влади." (-)

                    • 2001.10.28 | Михайло Свистович

                      І знову згадує Богдан старе.

                      Як горохом об стінку всі мої волання щодо нинішніх дій УНА-УНСО. Бо, якщо згадувати старе, то потрібно до всіх підходити однаково: Морозу пригадати його маніпуляції з регламентом Верховної Ради, Юлі - перебування в одній партії з Лазаренком, Стецьківу з Філенком - створення та членство в НДП тощо.

                      Богдан писав(ла):

                      >
                      >
                      > Наприклад, Юля є передбачуваним політиком.

                      Ну дуже передбачуваним. То скаже, що не готова реабілітувати ОУН-УПА, то прийде в опозицію зі словами про єдність, а далі вимагатиме для себе лідерства, то утне затію з референдумом і обпаскудить всередині опозиції Стецьківа з Чорноволом, які попереджали, що спочатку потрібно підготувати штаб у кожному під"їзді (про що з биттям у свої маленькі груди натхненно кричала, але не зробила Юля), а потім розвивати цю ідею, бо провал боляче відіб"ється на опозиції. В підсумку референдум провалився, але всі знають, що Стецьків з Чорноволом, то не справжня опозиція, бо вони посміли виступити проти антикучмівському референдуму, отже, за формальною логікою, вони - кучмісти. Прямо як в анекдоті: я - людина, ти - не я, отже, ти - не людина.

                      >
                      > Не треба бути великим стратегом з піару, щоб передбачити деякі дії влади. Вам наприклад покажуть, касету кілька річної давнини з маршем УНСО вулицями Львова. Здорові молодики в камуфляжі зі свастиками на рукавах та прапорах, з факелами в руках крокують темними вулицями вигукуючи гасла “смерть ворогам” та “ворогів на палю”. Потім вони палять великий дерев’яний хрест і піднімають руки подібно до того, як це робили гітлерівці. Потім ви почуєте декілька полум’яних виступів, в яких закликається до завоювання Перемишля та Кубані. Далі голос диктора говорить, що все це Україна буде мати, якщо проголосує за ФНП. Ви звісно можете виправдовуватися, що все це було давно, що УНСО тепер інакше, що УНСО це ще не вся опозиція і т.д., але всі ці ваші виправдання є не переконливими та й ніхто їх не почує.

                      А ще вам покажуть касету як Юля в обнімку з Лазаренком виступає проти Кучми, як Юля каже, що партія "Громада", очолювана таким видатним політиком та господарником, а ще й кришталево чистою людиною як Павло Іванович, найкраща партія у світі.

                      >
                      > На місті Юлі я б не брав в блок ні Хмари, ні УНСО. Я чув, що СНПУ теж декларує опозиційність, але вибачте, не можна ж брати в блок різний зброд тільки тому, що він проти влади.

                      СНПУ не є в опозиції. Вони проти об"єднаної опозиції, а грошики беруть від Волкова та й Суркіс їм трохи відстьобує. Не плутайте насосів з УНА-УНСО. Це різні речі. Тому ніхто й не пропонує об"єднуватися з соцнациками.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2001.10.29 | Богдан

                        Re: І знову згадує Богдан старе.



                        Коли люди міняються, то вони публічно відрікаються від минулих помилок. Юля визнає Лазаренка злодієм, а Кучму диктатором. Філенко та Стецьків не мають більше нічого спільного з НДП. А запитайте Шкіля, чи він жалкує про війну в Придністров'ї та про факельні походи з спаленням хрестів. Ні не жалкує. Його біда в тому, що він вважає себе арійцем. А арійці є непомильними. От і вся різниця.

                        > > Не треба бути великим стратегом з піару, щоб передбачити деякі дії влади. Вам наприклад покажуть, касету кілька річної давнини з маршем УНСО вулицями Львова. Здорові молодики в камуфляжі зі свастиками на рукавах та прапорах, з факелами в руках крокують темними вулицями вигукуючи гасла “смерть ворогам” та “ворогів на палю”. Потім вони палять великий дерев’яний хрест і піднімають руки подібно до того, як це робили гітлерівці. Потім ви почуєте декілька полум’яних виступів, в яких закликається до завоювання Перемишля та Кубані. Далі голос диктора говорить, що все це Україна буде мати, якщо проголосує за ФНП. Ви звісно можете виправдовуватися, що все це було давно, що УНСО тепер інакше, що УНСО це ще не вся опозиція і т.д., але всі ці ваші виправдання є не переконливими та й ніхто їх не почує.
                        >
                        > А ще вам покажуть касету як Юля в обнімку з Лазаренком виступає проти Кучми, як Юля каже, що партія "Громада", очолювана таким видатним політиком та господарником, а ще й кришталево чистою людиною як Павло Іванович, найкраща партія у світі.

                        На що Юля зможе відповісти, що на той час Громада була єдиною політичною силою, яка реально протистояла владі. А коли вона зрозуміла, що Лазаренко - злодій, то розірвала з ним. Кучма ж сам не раз казав, що Лазаренко - кришталево чесна людина та видатний господарник. Тут піар не спрацює. Щодо УНСО, то тут все гірше. Мова йде про фашизм. Причому УНСО не хоче визнавати помилок.


                        > СНПУ не є в опозиції. Вони проти об"єднаної опозиції, а грошики беруть від Волкова та й Суркіс їм трохи відстьобує. Не плутайте насосів з УНА-УНСО. Це різні речі. Тому ніхто й не пропонує об"єднуватися з соцнациками.

                        Я їх не плутаю. Просто на мітингу нацики кричали опозиційні гасла, від чого мені було трохи соромно, що це і мітинг опозиції також.
                  • 2001.10.27 | Остап

                    Розгул демократії - це параліч влади....Бажано мати просто демократію. DEMOKRATIYA.ORG

                    ilia25 писав(ла):
                    > Демократична опозиція ндто слабка, щоб мати розкіш обирати собі союзників. Тому має блокуватись з будь якою політичною силою, яка усвідомлює необхідність боротьби з авторитарним режимом Кучми, та відновленя демократії.

                    З фашистами, комуністами, так?

                    >
                    > Звісно, що кожна з тих політичних сил сподівається використати перемогу над авторитаризмом у власних цілях -- але це про це ще рано турбуватись, доки діючий режим залишається при владі. От коли почнеться розгул демократіїї -- тоді й настене час бити горшки.

                    Розгул демократії - це параліч влади....

                    Бажано мати просто демократію.
                  • 2001.10.28 | Михайло Свистович

                    Зверніть увагу на ці слова Іллі і не задавайте мені більше питань чому ми діємо разом з тією чи іншою силою.

                    ilia25 писав(ла):
                    > Демократична опозиція ндто слабка, щоб мати розкіш обирати собі союзників. Тому має блокуватись з будь якою політичною силою, яка усвідомлює необхідність боротьби з авторитарним режимом Кучми, та відновленя демократії.
                    >
                    > Звісно, що кожна з тих політичних сил сподівається використати перемогу над авторитаризмом у власних цілях -- але це про це ще рано турбуватись, доки діючий режим залишається при владі. От коли почнеться розгул демократіїї -- тоді й настене час бити горшки.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2001.10.29 | Богдан

                      Ми з Ілльою дійшли спільної думки. Я думаю, що ви її також підтримуєте (-)

            • 2001.10.24 | Гура

              Побільше було б таких "бандеревців" :-)

              >Хоча навіть один Шкіль в парламенті це вже страшно. В нас у Львові до місцевої ради якось проліз один нацик з СНПУ і тепер вони як заноза в ...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.10.25 | Богдан

                Бандерівці всі такі. Я не є винятком :-))

                Так що не беріть мене в лапки. Офіційна пропаганда подає бандерівців, мало як не фашистів. Це абсолютно не відповідає дійсності. Любий бандерівець ненавидить фашистів не менше ніж комуністів. Єдине, що не всі бандерівці ще усвідомили, що бандити при владі є небезпечнишими як ліві. Дехто продовжує боротися з примарами минулого. Але поступово це проходить. Бандерівці по суті своїй є демократами.
            • 2001.10.27 | Михайло Свистович

              Re: Знов за рибу гроші.

              Богдан писав(ла):
              >
              > Ну от здається ми порозумілися по майже по всіх пунктах, а ви говорили “провокатор” “КГБист” і т.д. : - ))

              Я не називав Вас провокатором чи КГБістом. Навпаки, я стверджував, що Ви там не працюєте. Під Вашими господарями я мав на увазі "Батьківщину" або ФНП.

              А порозумілися ми дійсно майже, бо між нами є одна суттєва різниця: я завжди дотримуюсь принципу "своїх не кидають". Якщо б ФНП чи "Батьківщина" засудили дії унсовців відразу після 9 березня, то нинішня позиція була б зрозуміла. А так вони і досі їх не засудили, Юля пише Шкілю листа, що ми з вами разом. А в блок не беруть. Як це називається?
    • 2001.10.24 | DevRand

      моя вам особиста порада:

      Не робіть будь ласка собі кумира ні з кого - потім меньше буде розчарування. Замість віри, яка є дуже корисною штукою, краще подумайте яким чином прості члени або прихильники ФНП можуть контролювати - підтримувати той курс, який є задекларовано.
      Умовно кажучи - прокидається якось зранку п. Юлія і вирішує що все що вона робила останнім часом проти влади - це якись страшний сон, який треба забути. І декларує що віднині ФНП - за "Україну з Q-чмом!".
      Чи існує в структурі ФНП *реальний* механізм страхування від такого нещасного випадку?

      З приводу УНСО -
      непогана стаття з УМ вверху + два чудових лінки:
      http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_mai&key=1003928685&action=view

      http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_mai&key=1003927266&action=view
      - це взагалі шедевр
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.24 | Богдан

        Дивне у вас склалося враження....

        Я з нікого не роблю кумира і тим більше з Юлі. Я сам виступав проти різних кумирів в статті про такий фномен як "надія нації" і говорив там, що для мене ніхто не є кумиром. Якщо чесно, то ним був для мене покійний Чорновіл. Але тепер кумира немає :-))

        > прокидається якось зранку п. Юлія і вирішує що все що вона робила останнім часом проти влади - це якись страшний сон, який треба забути. І декларує що віднині ФНП - за "Україну з Q-чмом!"

        Та ні, не думаю. Така метаморфоза могла відбутися в період її тюремного переслідування. В неї був вибір: між втратою здоров'я і невдячна в матеріальному сенсі і майже безперспективна в сучасних умовах опозиційність чи спокийни умови дя бізнесу та лояльність. Мені здається що Юля зробила не найгірший вибір. ЇЇ опозиційність є справжня, а не віртуальна (як в комуністів та Вітренко) та реальна (найбільш небезпчна для влади). Але я в неї не закоханий і з її відходом демократична позиція не помре.

        > чи існує в структурі ФНП *реальний* механізм страхування від такого нещасного випадку?

        випадок буде справді нещасний але не смертельний. Коли неформальний лідер опозиції Ющенко перекинувся на сторону Кучми, то це був теж удар в тому числі і для мене, але Ющенко не був моїм кумиром і я за ним сліпо не послідував. Так само, я підтримую Юлю до тих пір, поки вона відстоює демократію.
    • 2001.10.24 | Максим’як

      Re: Пане Богдан ви часом не УНСОвець? (-).

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.24 | Богдан

        Ні не УНСОвець. От і пан Свистович може за мене поручитися :-)) (-)

  • 2001.10.24 | Тихiн

    Re: НОВИНИ: УНА-УНСО – за незалежність Придністров’я.

    Особисто менi соромно за цих короткозорих чи обмежених людей, якi, самi того не розумiючи, грають у московську дудку.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.25 | Patriot

      Re: НОВИНИ: УНА-УНСО – за незалежність Придністров’я.

      vy mayetena uvzi UNSO chyx tyh,htopidtrymuye unsovziv,chy tyh hto proty.
      Vy stupy za nezalezhnist' Prydnistrov'ya ce ni scho inshe; yak hra pid moskovs'ku dudku.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.26 | Тихiн

        Звичайно, Патрiоте, я згоден з Вами.

        Звичайно, Патрiоте, я згоден з Вами.
  • 2001.10.26 | Деструктивний Елемент

    Придністров"я слід приєднати до України. Було: НОВИНИ: УНА-УНСО – за незалежність Придністров’я.

    Майдан-ІНФОРМ писав(ла):
    > Сьогодні кілька десятків членів УНА-УНСО пікетували молдавське посольство з вимогами надати Придністров’ю незалежність. Голова виконкому УНА Юрій Тима заявив, що вони не виступають за приєднання Придністров’я до України, але вимагають для придністровців можливості нормально жити.

    Як вже зауважили - нові приклади незалежностей на рівні областей і районів діють дестабілізуюче. Разом з процесом національної диференціації (який схоже видихнувся) завжди існує й процес інтеграції.

    Придністров"я слід приєднати до України. Згодом розділити Молдову з Румунією. А далі слід уважно подивитись на Північ, може й Білорусь захоче до нас приєднатися?

    Якщо звернутись до історії, був період за часів СССР, коли Придністров"я знаходилось у складі УССР й Молдова певний час здається також. Між іншим Росія претензії на Крим висуває опираючись не на часи Російської імперії, а на період перебування Криму у складі РСФСР. Коли Крим передавали Україні, наче не все правильно юридично-процедурно оформили. От і нам слід подивитись - на яких таких підставах Придністров"я окремо від нас, Молдова окремо?

    Ініціювати процес інтеграції до України зручно саме з Придністров"я.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.26 | Богдан

      Не всіх дурних війна забрала (-)

  • 2001.10.27 | Marta

    УНА-УНСО, бандерівці та деякі непорозуміння за незалежність Придністров’я.

    Дивні здібності у Богдана змішувати грішне з праведним. Це, мабуть, від недоінформованості.

    "Я чув, що СНПУ теж декларує опозиційність, але вибачте, не можна ж брати в блок різний зброд тільки тому, що він проти влади. (Хто не знає: СНПУ – це чисто фашистська партія починаючи від символіки і закінчуючи ідеологією). Я не проти щоб ці хлопці боролися з Кучмою, але мені якось не по собі бути з ними в одному блоці."

    Бо що стосується СНПУ (хоча вони взагалі не заслуговують настільки пристальної уваги), то основна біда полягає не в їх фашизмові, а в тому, що насправді із самого початку вони займали прокучмівські позиції. Богданові як мешканцеві Львова це повинно бути відомо, бо на мітингах у підтримку Кучми на початку останньої зими їх
    представники неодноразово брали безпосередню участь. І той факт, що як у Львові, так і в наметовому містечку у Києві вони були широковідомі під іменем "волковці", багато що пояснює. Пояснює, зокрема, і їхні подальші часткові зміни орієнтирів, але повністю "антирежимними" вони насправді ніколи не були. Тож не треба їх взагалі сюди приплітати, враховуючи, що зараз вони практично заглохли (можливо їм, як таким, що не оправдали надій, урізали фінансування).
    Тепер стосовно УНА-УНСО.

    "Ідеальним варіантом було б якби УНСО перетворилося в партію "з людським обличчям". Тобто вибачилось за "гріхи молодості" та прибрало б воєнізовану складову. Я чув, що такі ідеї в середовищі УНСО витали, але їх не підтримав Шкіль."

    Знову Богдан почув щось не те. Цікаво, з якого джерела він бере інформацію? Бо ідеї стосовно перетворення УНА (УНСО - взагалі не є політичною партією) в партію "з людським обличчям" витали у першу чергу в голові у Шкіля, що би і реалізовувалось, якби не посадка. А не підтримав він заяв новоявлених "керівників" на кшталт: "...тепер ми будемо боротись не проти влади(?!!), а за владу реальну..."(Е.Коваленко), гарячої підтримки Тимою тепер вже екс-міністра Кузьмука та інших подібних заяв у руслі "прогинання під".
    Ну і цілковито смішним є прирівнювання бандерівців до демократів. Шановний, першоджерела треба читати. Ви напевно мали на увазі мельниківців, а не бандерівців, чи ви їх не розрізняєте?
    Але, зрештою, зараз мова не про те. Бо я переконана, що Шкіль би визнав це пікетування посольства у даний момент більш ніж безглуздим. І це на фоні відсутності будь-яких акцій у підтримку своїх же політв"язнів. Це вас усіх не дивує, не викликає жодних запитань?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.28 | Михайло Свистович

      До уваги пана Аугусто!

      Нарешті, будучи у Львові, я знайшов, хто така Марта. І змусив її зареєструватися на сайті, щоб відкинути звинувачення мене у віртуальному трасвестизмі.

      Все ж таки Марта - це жінка. Львів"янка. Вродлива, але не закохуйтесь у неї, бо має чоловіка, якого кохає (з ним я теж знайомий). Якщо хочете про неї деталей, то вона близька до УНСО, поділяє їхні ідеї і виступає за демократію, хоч як дехто не намагається унсовцям пришити фашизм. А на президентських виборах вона голосувала за Мороза з тих самих мотивів, що і Хмара.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.29 | Богдан

      Re: УНА-УНСО, бандерівці та деякі непорозуміння за незалежність Придністров’я.

      Marta писав(ла):

      > Бо що стосується СНПУ (хоча вони взагалі не заслуговують настільки пристальної уваги), то основна біда полягає не в їх фашизмові, а в тому, що насправді із самого початку вони займали прокучмівські позиції. Богданові як мешканцеві Львова це повинно бути відомо, бо на мітингах у підтримку Кучми на початку останньої зими їх
      > представники неодноразово брали безпосередню участь. І той факт, що як у Львові, так і в наметовому містечку у Києві вони були широковідомі під іменем "волковці", багато що пояснює. Пояснює, зокрема, і їхні подальші часткові зміни орієнтирів, але повністю "антирежимними" вони насправді ніколи не були. Тож не треба їх взагалі сюди приплітати, враховуючи, що зараз вони практично заглохли (можливо їм, як таким, що не оправдали надій, урізали фінансування).

      Ви так переконливо говорите, що я перестаю довіряти своїм очам. Я сам бачив на антикучмівському мітингу СНПУ з їхніми свастиками. Один з нациків виступав навіть. Що ж повторюю: я дуже радий, що помилився. Ви зняли камінь з моєї душі :-))

      > Знову Богдан почув щось не те. Цікаво, з якого джерела він бере інформацію? Бо ідеї стосовно перетворення УНА (УНСО - взагалі не є політичною партією) в партію "з людським обличчям" витали у першу чергу в голові у Шкіля, що би і реалізовувалось, якби не посадка.

      Знову дуже радий, але якось до кінця не віриться. Все таки 10 років говорити одне, а потім поміняти ідеологію ?!!

      > Але, зрештою, зараз мова не про те. Бо я переконана, що Шкіль би визнав це пікетування посольства у даний момент більш ніж безглуздим. І це на фоні відсутності будь-яких акцій у підтримку своїх же політв"язнів. Це вас усіх не дивує, не викликає жодних запитань?

      Я, як Фома, не повірю, поки не вкладу пальців своїх в демократичну програму УНА і не побачу ліквідації воєнізованих угруповань УНСО. До тих пір все це лише слова.

      > Ну і цілковито смішним є прирівнювання бандерівців до демократів. Шановний, першоджерела треба читати.

      ?!!! Першоджерела - це спілкування з самими бандерівцями. Чи може ви думаєте, що Білас є бандерівцем? Я говорю про справжніх бандерівців, які за Україну вмирали. Білас такий же бандерівець, як Грач - комуніст.

      > Ви напевно мали на увазі мельниківців, а не бандерівців, чи ви їх не розрізняєте?

      Я мав на увазі всіх. Навіть мельниківці, які виступали за співпрацю з німцями, робили це з тактичних міркувань, а не з любові до тоталітаризму.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.31 | Marta

        Re: УНА-УНСО, бандерівці та деякі непорозумня ...specially for Богдан.

        В мене складається враження, що Богдан або не любить читати, або не любить розуміти дещо з того, що читає.
        Богдан писав(ла):
        > Ви так переконливо говорите, що я перестаю довіряти своїм очам. Я сам бачив на антикучмівському мітингу СНПУ з їхніми свастиками. Один з нациків виступав навіть. Що ж повторюю: я дуже радий, що помилився. Ви зняли камінь з моєї душі :-))
        Очам своїм можете вірити спокійно, та і каміння на вашій душі мене особливо не обходить. Пояснюю specially for Богдан, хоча я думала, що і так усе зрозуміло. Як у стані опозиції, так і в лавах позиції не все однозначно, і все міняється. Я писала про початок минулої зими, а зараз середина осені, якщо ви не зауважили. А “волковці” зовсім не означає “кучмівці”, особливо зараз, коли до виборів рукою подати, і розклади міняються мало не щодень. Більше, сподіваюсь, розжовувати немає потреби.

        > Знову дуже радий, але якось до кінця не віриться. Все таки 10 років говорити одне, а потім поміняти ідеологію ?!!

        Знову те саме. Де ви прочитали про зміну ідеології?!! Партія стоїть на позиціях українського націоналізму, і , думаю, не збирається з них сходити, це вже зайве. Під набуванням “людського обличчя маються на увазі інші речі, це здається так само повинно бути зрозумілим. А очолює Шкіль цю партію не 10 років, а, здається, останніх 2, чи щось коло того.

        > Я, як Фома, не повірю, поки не вкладу пальців своїх в демократичну програму УНА і не побачу ліквідації воєнізованих угруповань УНСО. До тих пір все це лише слова.

        Фома це той, котрий Хома? Спеціально для невіруючих, котрі не люблять читати першоджерел, спробую знайти актуальну програму УНА і випишу кілька цитат. Ви будете приємно, сподіваюсь, здивовані (наскільки вона демократична).
        Ви, здається не особливо вникаєте і в те, що самі пишете. Уважніше перечитайте.

        > ?!!! Першоджерела - це спілкування з самими бандерівцями. Чи може ви думаєте, що Білас є бандерівцем? Я говорю про справжніх бандерівців, які за Україну вмирали. Білас такий же бандерівець, як Грач - комуніст.

        Ви знаєте спосіб безпосереднього спілкування із тими, “хто вмирав за Україну”? Це вже щось із містицизму. Я ж мала на увазі те, що писала – першоджерела. Знову specially for Богдан – це такі книжки, в яких містяться праці теоретиків українського націоналізму, і послідовників його ж, а саме: Донцова, Коновальця, Бандери, Липинського, Ребета і т. ін. І якщо треба пояснити ще докладніше – звертайтесь, не встидайтеся.
        І до чого тут Білас?!!

        > Я мав на увазі всіх. Навіть мельниківці, які виступали за співпрацю з німцями, робили це з тактичних міркувань, а не з любові до тоталітаризму.

        Те, що Богдан називає “тактичними міркуваннями“, я вважаю угодовством і коляборацією. І ніхто в тоталітарних нахилах їх і не підозрював. І власне такі риси характерні для обличчя нинішньої демократії (за рідкими винятками). Спробую перефразувати на злобу дня: “Навіть Ющенко, який виступає за співпрацю з пропрезидентськими структурами, робить це із тактичних міркувань, а не з любові до софттоталітарних замашок Леоніда Даниловича", чи щось подібне... Це що стосується демократії по-українському.
        А взагалі, я починаю розуміти Свистовича, який повинен повторювати specially for you по кілька разів те саме, і дивуюсь його стоїцизмові.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".