МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МОРОЗ НАЗИВАЄ ПРИЧИНОЮ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ РЕФОРМ В УКРАЇНІ ВІДСУТНІСТЬ ДЕМОКРАТІЇ

10/26/2001 | Спостерігач
МОРОЗ НАЗИВАЄ ПРИЧИНОЮ НЕГАТИВНИХ НАСЛІДКІВ РЕФОРМ В УКРАЇНІ ВІДСУТНІСТЬ ДЕМОКРАТІЇ

Київ. 26 жовтня, УНІАН. Головною причиною негативних наслідків реформ в Україні є відсутність демократії, наголосив сьогодні у програмній доповіді на IX з`їзді Соціалістичної партії України її голова Олександр МОРОЗ.

Як передає кореспондент УНІАН, за його словами, головна передумова демократії - гарантоване право громадян брати участь у прийнятті політичних рішень. На думку О.МОРОЗА, "немає сумніву в тому, що якби наші співвітчизники справді брали участь у прийнятті найважливіших рішень на всіх стадіях, вони не погодились би на ті жахливі за наслідками реформи, яким нібито немає альтернативи". Він вважає, що "реформатори допустили кілька фундаментальних помилок, серед яких принаймні дві впливають на усі процеси суспільного життя". Першою з них лідер соціалістів вважає те, що "люди, які взялися за реформи, нічого не тямили в ринку і, вдавшись до лібералізації, в короткий час зруйнували існуючі баланси, знищили виробництво, особливо, соціальну сферу". Крім цього, другою помилкою реформаторів О.МОРОЗ вважає "нерозуміння ними значення ролі держави в організації економіки".

Він наголосив, що СПУ бореться за демократію, тому що вона є "обов`язковою умовою паростків соціалізму". За словами О.МОРОЗА, розвиток демократії та соціалізму в Україні - головна стратегічна лінія політичної діяльності СПУ.

Відповіді

  • 2001.10.26 | Спостерігач

    ПАРТІЇ, ЩО ВХОДЯТЬ ДО БЛОКУ ЮЩЕНКА, Є ІДЕОЛОГІЧНИМИ ОПОНЕНТАМИ СПУ, ЗАЯВЛЯЄ МОРОЗ

    ПАРТІЇ, ЩО ВХОДЯТЬ ДО БЛОКУ ЮЩЕНКА, Є ІДЕОЛОГІЧНИМИ ОПОНЕНТАМИ СПУ, ЗАЯВЛЯЄ
    МОРОЗ

    Київ. 26 жовтня, УНІАН. Партії, що входять до блоку Віктора ЮЩЕНКА "Наша Україна" є ідеологічними опонентами Соціалістичної партії України. Про це заявив сьогодні лідер СПУ Олександр МОРОЗ, виступаючи на 9-му з'їзді партії.

    Як передає кореспондент УНІАН, за словами О.МОРОЗА, маючи високий особистий рівень довіри виборців, В.ЮЩЕНКО спирається на політичні партії, які у попередні періоди "відзначилися ганебним прислужництвом владі". Він сказав, що "саме партії, які за означенням мали б бути націонал-демократичними, найбільше зробили для руйнування основ демократії в Україні".

    За словами О.МОРОЗА, керівний склад цих політичних партій вибрав собі принизливу роль так званої конструктивної опозиції та обслуги режиму. На думку лідера СПУ, навіть якщо В.ЮЩЕНКУ вдасться згуртувати це крило партій, "невідомо, куди він його поведе". На думку О.МОРОЗА, зараз немає жодних підстав стверджувати, що конформістська позиція цього крила з приходом у нього В.ЮЩЕНКА зміниться.

    Як повідомляв УНІАН, на сьогодні, зокрема, до блоку "Наша Україна" ввійшли Народний рух України, Український народний рух, партія "Реформи та порядок", партія "Вперед, Україна!", Конгрес українських націоналістів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.10.26 | Igor Apple

      ЮЩЕНКО Є ІДЕОЛОГІЧНИЙ ОПОНЕНТ МОРОЗУ - а це хіба новина?

      > "саме партії, які за означенням мали б бути націонал-демократичними, найбільше зробили для руйнування основ демократії в Україні".

      саме партії, які за означенням мали б бути націонал-демократичними, найбільше зробили для руйнування ЧЕРВОНОЇ ПАРТОКРАТІЇ в Україні

      > зараз немає жодних підстав стверджувати, що ... позиція ... В.ЮЩЕНКА зміниться.

      Якраз на це й сподівається простий нарід. Якщо таким "конформізмом" Ющенку вдалося відряпати для них пенсії й зарплати, то такий "конформізм" більш результативний від пропонованого Морозом популізму.
      Я ото пам"ятаю як тільки Ющенка прем"єром поставили - так всі його на рахунок його "програми" ну "канкретна дістали". Вже точно всіх тих деталів і не пам"ятаю - але що "ліваки" там за соціальні аспекти найбільше кричали впевнений. Наскільки вдало Ющенку вийшло з цим соціальним видно за його рейтингами серед "електорату".
      Але виявляється тепер "лівим" не в питаннях соціального захисту людей розходиться... Чудасія якась.
      Шото я ніяк не бачу гонитви за "соціяльною програмою" нового прем"єра. Мо не ті новини читаю?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.10.26 | ilia25

        Які пенсії, які зарплати? Україні потрібна демократія.

        Igor Apple писав(ла):
        > Якраз на це й сподівається простий нарід. Якщо таким \"конформізмом\" Ющенку вдалося відряпати для них пенсії й зарплати, то такий \"конформізм\" більш результативний від пропонованого Морозом популізму.

        Ну і набагато (чи надовго) цього "конформізму" вистачило?

        Якщо не буде демократії, при владі буде все теж лайно, що там знаходиься тепер. І виплата пенсій буде тільки світлим єпізодом на тлі тотального зубожіння та економічної розрухи. Так, Кучма доволив Ющенку кілька місяців займатись реформами -- ну й чим це закінчилось? Кучма як Ющенка зробив прем'єром, так з цієї посади й вигнав.

        Отакі далі буде -- може раз в пять років оті злочинці при владі будуть кидати народу кістку, у вигляди виплачених пенсій, -- на більше годі й сподіватись. Для того, щоб ситуація суттєво змінилась на краще, владу потрібно в тих злочинців відібрати, та повернути її народу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.10.26 | Остап

          Владу народу в особі кого ?

          ilia25 писав(ла):
          >. Для того, щоб ситуація суттєво змінилась на краще, владу потрібно в тих злочинців відібрати, та повернути її народу.

          Владу народу в особі кого ?
      • 2001.10.26 | Мартинюк

        Зауважу що Мороз опонує не Ющенку а догмі тих партій які намагаються домінуватийу його блоці.

        Звичайно демократію руйнували не тільки праві а всі інші владні та привладні партії, в тому числі і ліві, і дещо можна пригадати й самій СПУ за часів перебування Мороза на другій посаді держави - посаді спікера. Однак вже тоді Мороз був в опозиції до президентської гілки влади. Якби вони тоді менше займалися проблемами символіки та іншої постсовецької ностальгічної фігні , то й Кучмі не вдалося б проштовхувати крок за кроком обмеження демократичних механізмів.

        Однак говорити , як це зараз каже Ігор APPLE ( напевно прихильник Бродського і Суслова?) що оці партії зруйнували владу ЧЕРВОНОЇ ПАРТОКРАТІЇ в Україні, є що найменше перебільшенням. Пребільшенням тому що ця влада ЧЕРВОНОЇ ПАРТОКРАТІЇ в Україні не була зруйнована, а трансформована у феодально-фінансову олігархічну систему із зберженням як старих людей так і старих організаційних структур та організаційних принципів.

        Я , як колишній секретар Політичної Ради РУХу 1990-1991 року можу з усією відповідальністю сказати що всі ті партії по великому рахунку з 1993 року опинилися осторонь справжньої політики. Опинилися не просто так а були свідомо виведені на "узбіччя історії" власним керівництвом.

        Масові поїздки галичан до Києва були зупинені на рівні обласних адміністрацій ( тоді Рад регіону) і зразу ж ж на Київ почали марширувати шахтарі Звягільського і Йоффе.

        Говорити про колаборацію правих з посткомуністичною номенклатурою в 1993-2000 роках, в досягненні її мародерськицілей цілком коректно...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".