Віднині голова "Демсоюзу" - Горбулін
10/29/2001 | Спостерігач
http://www.versii.com/news1.php?pid=8752
Отныне Волковым следует считать Горбулина
Председателем совета партии "Демократический союз" избран глава Государственной комиссии Украины по вопросам оборонно-промышленного комплекса Владимир Горбулин. Решение об этом было принято на заседании совета партии в минувшую субботу. Народный депутат Александр Волков, занимавший этот пост до 27 октября, остался членом совета "Демсоюза".
Отныне Волковым следует считать Горбулина
Председателем совета партии "Демократический союз" избран глава Государственной комиссии Украины по вопросам оборонно-промышленного комплекса Владимир Горбулин. Решение об этом было принято на заседании совета партии в минувшую субботу. Народный депутат Александр Волков, занимавший этот пост до 27 октября, остался членом совета "Демсоюза".
Відповіді
2001.10.29 | Спостерігач
Полохало: "президент зацікавлений у конституційній більшості в новому парламенті і в максимальному послабленні демократичної опозиції, яку уособлюють тільки дві сили – Соцпартія і "Батьківщина".Ідеться про використання іміджу Володимира Горбуліна як автор
Володимир Горбулін повертається до активної політики. На місце ВолковаУП, 29.10.2001, 18:05
Володимир Горбулін абсолютно свідомо ставиться до свого призначення на посаду голови партії "Демократичний союз". Він здавався дуже натхненним і, судячи з його першої реакції, рвався у політичний бій. Він, майстер кулуарних переговорів і політичного бою, явно застоявся і скучив за активною політикою.
У понеділок стало відомо, що новим головою ради партії "Демсоюз" обрано голову Державної комісії України з питань оборонно-промислового комплексу Володимира Горбуліна. Рішення було прийняте на засіданні ради партії минулої суботи. Про це говорили ще з вересня, але тоді Горбулін ще не давав згоди очолити "ДС". Цікаво, чим його переконали?
Не дивлячись на те, що в партії він не так давно, Володимир Павлович переконаний, що це не головне у його призначенні. Члени партії давно шукали заміну Волкову і, як переконаний сам Горбулін, знайшли непоганий варіант.
"Волков сам давно готувався піти. На це є різні причини, в тому числі і стан його здоров'я, хоча я впевнений, що це не головне - зі здоров'ям він справиться. Він збирається балотуватися у "своєму" мажоритарному округу, його про це просили виборці. А лідер партії, як мені здається, повинен очолювати список", говорить Горбулін.
Він не став особливо поширюватися про своє бачення стратегії і тактики - у вівторок о 10 ранку він проводить прес-конференцію з екс-лідером партії Олександром Волковим. Там вони все і розкажуть.
А поки Горбулін зазначив, що завжди виступав за таке широке представництво політичних сил, яке не суперечить ідеологічним принципам цих партій.
"Об'єднання - не заради проходження до парламенту, а створення такого прагматичного об'єднання, яке вірою і правдою буде служити справі, ось тоді про це можна говорити".
Не дивлячись на таку майже пафосну заяву, першочергова задача Горбуліна все ж - попасти до парламенту. І задача не проста, враховуючи, що популярність "Демсоюзу" упевнено коливається в районі 1%.
Володимир Полохало, шеф-редактор журналу "Політична думка", за обранням Горбуліна бачить бажання Кучми посилити свої позиції незаплямованими особистостями, які б відтягували голоси у опозиційних блоків, могли б самі пройти до нової Верховної Ради і сформувати пропрезидентську більшість.
"Страшенно цікава подія. Думаю, що таке призначення було цілком очікуваним. В тому сенсі, що сьогодні здійснюється певний політичний проект, план створення фракцій в новому парламенті, які дали б змогу президенту України мати певний карт-бланш у свої політичних перспективах. Президент зацікавлений у максимальному контролі ходу виборчого процесу. Президент зацікавлений у максимальному послабленні ролі парламенту і дискредитації депутатського корпусу. Президент зацікавлений у посиленні ролі президента і, відповідно, самого себе. І в цьому сенсі президент зацікавлений у конституційній більшості в новому парламенті і в максимальному послабленні демократичної опозиції, яку уособлюють тільки дві сили – Соцпартія і "Батьківщина".
"Ідеться про використання іміджу Володимира Горбуліна як авторитетного політика з незіпсованою репутацією, якого не торкнувся касетний скандал, або справи навколо корупції. З точки зору загальної ідеї проекту Банкової, те, що саме Володимир Горбулін очолив "Демократичний союз" – це здобуток президента. Волков не належав до тих символів, які посилювали політичний ресурс президента і його можливості впливати на парламент. В його оточенні мало людей, які мали б харизму або позитивний імідж".
Водночас, розповів Полохало в інтерв'ю УП, Кучма прагне й урівноваження позицій пропрезидентських структур. "Він зацікавлений в тому, щоб ті партії, які він відносить до пропрезидентських, щоб вони не мали вирішального впливу. Президент зацікавлений в ініціюванні політичних конфліктів всередині пропрезидентського табору. Він хоче зменшити амбіції, наприклад, СДПУ(О), чи не бажає, щоб "Наша Україна" набрала більше 20%, чи не зацікавлений у тому, щоб Кінах посилив блок "За єдину Україну" [екс-ТУНДРА]".