МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Ющенко програв. Кінах представив все те, що характеризує його як серйозного політика, орієнтованого на демократичні цінності. І виклав це ясно, послідовно і лаконічно, на відміну від Ющенка, який супроводжує свою промову філософськими міркуваннями"

11/01/2001 | Спостерігач
Ваше слово, пане Ющенко!

Олена Притула, Люба Шара з Вашингтону, УП, 1.11.2001, 11:38


Україна і раніше не була пріоритетом номер один в американській політиці. А в зв'язку з подіями 11 вересня вона відсунулася ще далі - на "почесне 386 місце" після бен Ладена, Афганістану, сибірської виразки, Хеловіна і всякої всячини.

У вузьких колах жартують, що зараз, для того, щоб привернути до себе увагу, Ющенку довелося б надіти на себе тюбан, щоб хоч чимсь нагадувати про арабську тематику, дуже популярну зараз в столиці США.

Може, саме з цієї причини Ющенко вирішив не приїжджати до Вашингтону на конференцію "Україна на шляху до зрілої державності". А можливо, йому не хотілося бути "одним з" - в цьому випадку одним з учасників конференції. Існує ще одна версія, що Ющенку просто немає чого сказати.

Колишньому прем'єру Ющенку відводилася центральна роль на конференції. Але замість нього "цвяхом" став нинішній прем'єр Кинах. Він приїхав до США з коротким візитом, на конференції був проїздом, але встиг справити потрібне враження.

"Ющенко програв. Кінах представив все те, що характеризує його як серйозного політика, орієнтованого на демократичні цінності. І виклав це ясно, послідовно і лаконічно, на відміну від Ющенка, який супроводжує свою промову філософськими міркуваннями", - так прокоментував УП ситуацію керівник центру імені Разумкова Анатолій Гриценко.

"Кінах сказав те, що хотіли почути від нього американці – там були ключові слова – демократія, ринкова економіка, прозорі вибори, свобода ЗМІ, захист прав інвесторів, земельний кодекс.

"Цікавий момент його промови, де Кінах говорить, що економічне зростання -результат десятирічних зусиль всіх урядів України. Тим самим був нівельований внесок Ющенка, при якому слово "реформи" втратило лайливий відтінок.

"Ющенко був відсутній, і на мій погляд, це було політичною помилкою. Тепер він, коли приїде до США, буде говорити теж саме, але в більш витіюватих фразах", продовжив Гриценко.

Він переконаний, що у Ющенка був відмінний шанс продемонструвати на представницькій конференції свою команду. Однак він від цього шансу добровільно відмовився.

Дехто в українській делегації підозрює, що Ющенко не сам ухвалив рішення про відмову, а за порадою одного з колишніх міністрів. Частина правди в цьому є, але все трохи інакше.

Спочатку конференція планувалася на 21 вересня, її перенесли після терактів в Америці. Тоді Ющенка дійсно відмовляли, і на це були свої причини. По-перше, йому була відведена роль звичайного учасника конференції, а не ключового доповідача. Радники Ющенка логічно вважають, що не варто колишньому успішному прем'єру-реформатору, а в майбутньому – можливому претенденту на президентське крісло, приймати не відповідні його рівню пропозиції.

По-друге, Ющенко мав намір відвідати США місяцем пізніше. А дуже часті візити екс-прем'єра за кордон, який і так уславився про-західником і навіть має дружину-американку, і без того дратують східний електорат.

Після того, як конференцію перенесли, оточення Ющенка після наполегливих переговорів з американською стороною домоглося, що його виступу відвели роль однієї з центральних подій конференції. Вирішили проблему приватних візитів на Захід – другу поїздку Ющенка можна було сумістити по термінах з виступом на конференції. Американці зітхнули з полегшенням і вже з розпростертими обіймами чекали Ющенка, але в останній момент той передумав. "Є одна обставина, про яку я не можу вам сказати", - сказав УП один з найближчих довірених екс-прем'єра.

Тепер колишнього прем'єра чекають в Америці 4 листопада. Він відвідає Бостон, Нью-Йорк, Вашингтон. Найвищого рівня не буде і не може бути – Ющенко більше не представляє уряд. Однак в Америці є дуже багато впливових людей, як в уряді, так і в аналітичних центрах, які покладають на нього надію. Його, наприклад, чекає приємна зустріч з мадам Олбрайт.

Чи виправдає Ющенко надії американської еліти?

Відповіді

 • 2001.11.01 | НеДохтор

  19 : 3 (новий рекорд?)

  Поїзка Кінаха в США. Дуже інтересний аналіз.

  19 згадувань прізвища Ющенка і 3 - Кінаха.


  Стаття характерна для сучасних журналістів.

  Загальна формула таких статей:
  - писати багато
  - Ющенка згадувати багато ((незалежно від теми))
  - загальний тон статті має бути негативним для Ющенка


  ----------------
  (попередній "рекорд" (12 : 5) був тут :
  http://maidan.org.ua/n/arch/1004271073
 • 2001.11.01 | Фарбований Лис

  Приїхали.

  На паротязі року Ющенко штовхав каменюку єкономіки вгору і вгору.
  Прийшов Кінах і покотив камиенюку вниз. І глядачі "Ура" кричали, бо камінюка швидко котилася. І Кінах млів від своїх дій.
  Гоп! Приїхали. Камінь вже внизу. Є прогноз, що про ріст в єкономіці можна згадувати тільки в минулому часі. Його, панове, вже нема! :(((
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.01 | Максим’як

   Re: Колись переконував Кабуда Сергія, що смерть Гонгадзе на совісті Притули, а він не вірив.

   Продажність і голослівність. Немає коментарів.

   Ющенко у Львові, де йому присвоюють звання почесного громадянина, і чого би його мав цікавити американський електорат, як це вважає за серйозний аргумент п. Притула?

   Смердить від тої УП, як і колись часниковим подихом закулісних платників.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.01 | Ростислав

    Гірше, коли смердить побутовим антисемітизмом.

    Максим’як писав(ла):
    > Продажність і голослівність. Немає коментарів.
    >
    > Ющенко у Львові, де йому присвоюють звання почесного

    Ющенко у Львові - весільний ґенерал.
    Йому звання "почесного громадянина" присвоїли ще в той день, коли відбулась його відставка (до речі було б цікаво дізнатись де були Ви з Шутером в той час :-)). Під стінами ВР депутати міськради Львова, що як і я стояли там з надією захистити Ющенка, прийняли постанову про присвоєння того звання. Але Куйбіда відмовився підписати її, бо це був би прецендент, коли міськрада могла б приймати постанови без його присутніості (зрозуміло, що славний мер Львова під стінами ВР не були). А Ющенка зараз просто використовують в цій грі: хто сильніше - Куйбіда чи міськрада.

    >громадянина, і чого би його мав цікавити американський електорат, як це вважає за серйозний аргумент п. Притула?

    А це Ви у технологів Ющенка краще питайте - це ж вони домовлялись з американцями про зустріч.

    > Смердить від тої УП, як і колись часниковим подихом закулісних платників.

    Гірше, коли смердить побутовим антисемітизмом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.02 | УЧАСНИК ЦІЄЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

     Все не так драматично :)

     Насправді, стаття Олени П. просто була ПРИСВЯЧЕНА Ющенку. Нічого драматичного не відбулося. Пан Гриценко, який на перекурах давав інтерв"ю пані Олені, хіба мав своє враження, але про те яке враження Кінах і Фіалко зробили на Держдепартамент, Пентагон, і діаспору мають сказати ці самі люди.

     По-друге, хлопці. "Програв" чи "виграв" вирішить (і вирішіть "виграв") - народ України, а не "пентагон". Вірте у себе, у виборців, у платників українських податків. Так МАЄ статися, щоб політиків оцінювали МИ, а не те, як подивилася на Ющенка пані Олбрайт.

     Кінах повторював ті слова, які він повторював і раніше. Не вдаючись у деталі - американці це просікли ДУЖЕ добре. Кінах представляв Уряд, і те, що всі учасники від української сторони виглядали, по країній мірі, апологетами української демократії і великими про-україністами свідчить про змани - не в них хіба самих, а в СЕРЕДОВИЩІ.

     Мені сподобалася стаття пані Олени і її колеги.
    • 2001.11.03 | Грек

     Re: Гірше, коли смердить побутовим антисемітизмом.

     А чо це антисемітизмом? І чо побутовим, а не глобальним? На рівні побуту ніхто нічо...
 • 2001.11.01 | Мартинюк

  Ющенко з Кінахом ні у що не грають.

  Тому нікому вигравати і нікому програвати.

  Чесно кажучи цікаво як змогли з такої виссаної з пальця статті ще й виссати такий сюрреалістичний заголовок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.01 | Спостерігач

   Вони грають у гру "в кого більше рейтинґ". Якщо Вам це не зрозуміло, то взагалі неясно що Ви робите на Майдані.

   Мартинюк писав(ла):
   > Тому нікому вигравати і нікому програвати.
   >
   > Чесно кажучи цікаво як змогли з такої виссаної з пальця статті ще й виссати такий сюрреалістичний заголовок.

   Розумнику, взагалі то це слова керівника центру Розумкова.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.01 | Максим’як

    Re: Це Ви собі таку гру придумали, разом із центром "Разумкова" .

    Кінаха, як теля привели до влади, так і відведуть. Правда, що лишиться в спадок від нього ще невідомо. За час урядування жодного нового заходу. Зрозуміло, а хто йому дозволить?
   • 2001.11.01 | Rost

    ...а без елементарної поваги до співрозмовника (-ів) на Майдані дійсно нічого робити - для таких є Lenta.ru та ін. (-)

    -
   • 2001.11.01 | Фарбований Лис

    Вибачаюсь, але якщо ви опонента називаєте розумник, чи означає це що вас треба сприймати як дурника? (-)

    Вибачаюсь, але якщо ви опонента називаєте розумник, чи означає це що вас треба сприймати як дурника?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.01 | Спостерігач

     Сприймайте мене як Вам завгодно - самі маєте розуміти, шо мене це мало обходить :-) А от для чого флеймити?

     А от для чого флеймити - я дійно не розумію. Вже ж не раз пропонувалось: немає що сказати за темою - сидиш і жуєш, себто мовчиш :-)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.01 | Мартинюк

      Вибачаюсь, якщо мої твердження сприйняли як флейм.

      Повторю більш спокійним термінами- на мою думку Кінах і Ющенко знаходяться якби у різних політичних вимірах і тому вони "не пересікаються" .

      З апоглядами вони більше симпатики, аніж суперники. Кінах завдяки Морозу який вивів його із стану "виконуючого обовязки", забезпечив собі достатню свободу і незалежність аби грати свою власну гру. Ця гра не перетинається з грою Ющенка ( у всякому разі в конфліктному плані).
      Кінах не такий дурний, аби дати себе пертворити в антиющенківську довбню, а вони обидва прекрасно розуміють що в майбутньому при потребі легко зможуть домовитися ...
   • 2001.11.02 | Остап

    Мартинюк - то є історичний персонаж ! Якщо Ви, Спостерігач, розумієте звідки взявся такий термін, то вибачтеся!

    Спостерігач писав(ла):
    > Мартинюк писав(ла):
    > > Тому нікому вигравати і нікому програвати.
    > >
    > > Чесно кажучи цікаво як змогли з такої виссаної з пальця статті ще й виссати такий сюрреалістичний заголовок.
    >
    > Розумнику, взагалі то це слова керівника центру Розумкова.


    Мартинюк - то є історичний персонаж ! Якщо Ви, Спостерігач, розумієте звідки взявся такий термін, то вибачтеся!

    Термін "історичний персонаж" з"явився рік тому на форумі Гонгадзе.
    Вже в той час пан Мартинюк був відомою особою в українському політінтернеті (коли я ще під стіл ходив).

    Так що, вибачайтесь!
  • 2001.11.01 | Пані

   Играют. Но не они.

   Сюжет типичный для светской хроники таблоидов. Заголовок "Кинозвезда А утерла нос звезде В". В тексте упоминаются обе фамилии в абсолютно несвязанных друг с другом контекстах. Сами "звезды" понятия не имеют о соревновании между собой, но читатели НАШЕЙ газеты знают ВСЮ правду!
   Откройте любую толстую газету-телепрограмку и найдете пару таких перлов за 5 минут.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.02 | Спостерігач

    В принципі Ви маєте рацію. Але Ваші висновки діють не завжди

    Наприклад, хто б міг подумати, що між Брітні Спірс і Мадонною точиться війна :-)
    А тепер до наших баранів. Якщо Кинах підвищить з/п і, головне, виплатить її, то саме він був лідером ковбасних симпатій. Бо запам'ятовується саме останнє "слово", як вчив нас Штірліц.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.02 | SG

     Пані, ви жорстока

     Цей малесенький текст - про оцінку (одну тільки) події - неприїзду Ю. Все класно.
    • 2001.11.02 | -

     Ковбасних ?

     Спостерігач писав(ла):
     > Наприклад, хто б міг подумати, що між Брітні Спірс і Мадонною точиться війна :-)
     > А тепер до наших баранів. Якщо Кинах підвищить з/п і, головне, виплатить її, то саме він був лідером ковбасних симпатій. Бо запам'ятовується саме останнє "слово", як вчив нас Штірліц.


     Чому ковбасних ?
    • 2001.11.02 | Igor Apple

     Та й Ваші висновки діють не завжди : )

     Кінах не Ющенко - в тому то вся справа. А виплатити людям гроші, так як то робив Ющенко йому не вдасться. Поки Кінах нічого не робить - і ніби все нормально, але довго так протягнути не вдасться... Онде вже за "холодну зиму" Щєлбан дістав, а як далі?
    • 2001.11.03 | Пані

     Ну есть у меня и рация, и не одна!

     Я ж уже сто раз описывала мое коммуникационное имущество, что мало???

     Спостерігач писав(ла):

     > А тепер до наших баранів. Якщо Кинах підвищить з/п і, головне, виплатить її, то саме він був лідером ковбасних симпатій. Бо запам'ятовується саме останнє "слово", як вчив нас Штірліц.

     Ну кто б спорил? Но статья тут причем? Тут же как бы статью обсуждали. А оная исчерпывается простым сюжетом - что-то где-то произошло; заяц не пришел; кстати про зайца....

     И вам про ТАКОЕ вообще интересно дискутировать? Еще и Мартюнюка в гавно вымазать по дороге... Ну какое благородное дало, а???


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua