МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Криза влади в Грузії

11/01/2001 | НеДохтор
http://www.ukrop.com/bulo.html

------------------
08:40 ПРЕЗИДЕНТ ГРУЗІЇ ЕДУАРД ШЕВАРДНАДЗЕ ГОТОВИЙ ПІТИ У ВІДСТАВКУ

Але тільки після того, як сьогодні парламент на надзвичайній сесії висловить недовіру міністру внутрішніх справ та генеральному прокурору. У четвер їхньої відставки вимагали маніфестанти на під стінами грузинського парламенту. Обурення викликала фінансова перевірка телекомпанії "Руставі-2", яка відбулася напередодні. Її сприйняли як наступ на свободу слова. В інтерв"ю грузинському телебаченню Шеварднадзе не уточнив, які сили стоять за подіями останніх днів, але сказав, що не чіплятиметься за владу і не даватиме підстав для загострення обстановки в країні.

У четвер до приміщення телекомпанії увійшло 30 співробітників міністерства Держбезпеки з наміром перевірити її фінансову діяльність. За законом, ухваленим 2 місяці тому грузинським парламентом, такі перевірки може робити лише податкова адміністрація. Один з продюсерів повідомив, що податківці завершили свою перевірку тиждень тому і ніяких порушень не виявили. Президент Грузії погодився із тим, що дії працівників міністерства були неправомірними і прийняв відставку міністра Держбезпеки Вахтанга Кутателадзе. Співробітники "Руставі-2" вимагають також відставки міністра МВС та генпрокурора Грузії. Якщо цього не станеться, скласти повноваження має президент і весь уряд. Мотиви скандалу вважають політичними. Телекомпанія висвітлювала різні позиції щодо дій силових структур у вирішенні грузино-абхазького конфлікту і деякі сторони діяльності МВС. Працівникам телекомпанії неодноразово погрожували, а також банкірам, щоб ті не надавали їй кредитів. Сьогодні "Руставі-2" транслює свої інформаційні програми через супутник дві години на добу.

ТСН

------------------
13:41 МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ ГРУЗІЇ КАХА ТАРГАМАДЗЕ ОГОЛОСИВ ПРО СВОЮ ВІДСТАВКУ

Раніше голова парламенту Грузії Зураб Жванія, звертаючись до учасників мітингу, що проходить перед будинком парламенту країни, заявив, що "у випадку виходу у відставку міністра внутрішніх справ країни Кахи Таргамадзе, він готовий покинути свою посаду". З.Жванія пояснив, що заяву він зробив для того, щоб розвіяти твердження ряду політичних діячів про те, що голова парламенту нібито використовує події в Тбілісі події для захоплення влади. Він підкреслив, що найкращим засобом для розрядки сформованої в країні кризової ситуації є проведення нових - дострокових - виборів до парламенту.

"Форум"

------------------
14:40 ШЕВАРДНАДЗЕ ОГОЛОСИВ ПРО ВІДСТАВКУ УРЯДУ ГРУЗІЇ

Президент Грузії Едуард Шеварднадзе оголосив про відставку уряду країни в повному складі. Про це повідомив голова грузинського парламенту Зураб Жванія на позачерговій сесії законодавчого органу, передає РІА "Новости".

УНІАН

------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua