МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яким чином можно знизити виробничий травматизм?

11/02/2001 | Архип Серпимолотов
Рабочая кровь
Рабочая кровь.

http://ksrd.pisem.net/

Минтруда предоставило нам сведения о случаях массовой гибели рабочих на шахтах Украины, причиной которых стал взрывметановоздушной смеси. Таких случаев с 15.06.96 по 05.05.01 восемь. Спасибо добрым министерским дядям, они указали, как были наказаны лица, официально признанные госкомиссиями виновными. Вкратце.


15.05.96, шахта им.Засядько. 7 погибших, 14 травмированных, наказаны: зам. главного энергетика, начальник смены и зам. главного инженера уволены с шахты, начальник участка, главный энергетик и технический директор отделались выговором.


04.04.98, шахта имени Скочинского ГХК "Донуголь". 63 погибших, 43 травмировано, наказаны - директор шахты, главный инженер, замдиретора по ОТ, главный энергетик, два начальника участков - уволены, техническому директору ГХК, генеальному директору ГХК, главному энергетику ГХК - все тот же выговор.


16.08.98, шахта им. 19-го партсъезда ГХК "Луганскуголь". 24 погибших, 4 травмированных, наказаны: главный инженер, замдир по ОТ, механик участка, начальник участка, технихнический директор ГХК, зам. генерального директора ГХК - уволены.


24.05.99, шахта им.Засядько. 50 погибших, 40 травмированных, наказаны: два начальника участка, механик участка, зам.директора по производству - уволены. Директор, технический директор, директор по производству, начальник службы ОТ и еще один начальник участка получили все тот же выговор. Хозяину шахты г-ну Звягильскому предписано "звернути увагу".


30.01.00. шахта им.Скочинского. 5 погибших, 5 травмированных, наказаны: начальник участка и его зам. - уволены, еще одному начальнику участка - объявили (страшно подумать!) строгий выговор, главному инженеру и замдиру по призводству - выговор просто. Директору по производству ГХК "Донуголь" - "указано".


11.03.00, шахта им.Баракова, "Краснодонуголь". 80 погибших, 7 травмированных, наказаны: начальник участка и главный механик - получили по 5 лет, главный инженер - 3,5 года, горный мастер - 4 года условно, директор шахты - 5 лет условно.


21.01.01, шахта "Краснолиманская". 9 погибших, 15 травмированных, наказаны: замдир по ОТ - уволен, главный энергетик, главный маркшейдер, главный геолог, главный технолог - строгие выговоры, главный инженер - выговор.


05.05.01, шахта им. Кирова, ГХК "Макеевуголь". 10 погибших, 6 травмированных, наказаны: начальники трех участков,старший механик, горный диспетчер, замдир по ОТ, главный инженер - уволены, замдир по производству, главный энергетик - выговор, директор шахты, кк на грех, заболел, поэтому "решать вопрос о соответствии занимаемому месту" предложено после его выздоровления.

Из всей этой страшной статистики четко видно, что под суд и уголовку пошли только персонажи с шахты им.Баракова - там, где это явилось следствием прямого давления инициативной группы вдов посредством радикальных акций протеста. Во всех остальных случаях "выговоры" и "постановления на вид" висят тяжким укором над немощью горняцкого движения. Неужели они нам не ответят? Неужели остается уповать, как делают некоторые, только на кару божью?

Відповіді

 • 2001.11.02 | Архип Серпимолотов

  Прикро, що людей, які називають себе опозицією не цікавить смерть співвітчизників. (-)

  -
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.02 | DevRand

   гм, цікавий Ви персонаж...

   Тимошенко, яка зробила програму реформування вугільної промисловості (і яку за дивним співпадінням зразу після того зняли) - ненавидите, шахтарів начебто хочете захистити .
   Програма була аналогом тої що солодка парочка зробила в електроенергетиці і могла б стати реальною допомогою для галузі ( і в тому числі конкретно для шахтарів).
   Так що ви хочете почути? До Ахметова не пробували звертатись?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.02 | Архип Серпимолотов

    А ви з самою програмою знайомі?

    Єдиний цікавий і можна сказати сиптоматичний момент - створення фірми з приватизації шахт.
    Все інше гарний дизайн документів і нічого більше... ой забув, там ще діаграми кольорові.
    Єдине рішення проблеми травматизму - виконання колективного трудового договору за яким компенсації шахтарям та членам їхніх родин більше ніж витрати на техніку безпеки. Цей договір систематично не виконується. І Юля не була помічницею робітників. Вона брратається з профбосами, такими, як Волинець. Йому потрібно терміново пересідати на місце у парламенті, бо така "компромісна" (дуже часто мінялись високі "покровителі") людина повинна стати професійним політиком. Туди йому й дорога.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.02 | DevRand

     я знаю хто братається з робітниками:::

     а також з селянами: комуністи. Тільки користі від цього - 0.000..... (було, є і буде)
     з приводи програми - хто помічає діаграми і приватизацію, а хто систему відкритих аукціонів по продажу вугілля ;)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.02 | Архип Серпимолотов

      Пограємось в оракула.


      Аукціони з"являться, тільки під час приватизації шахт (в них будуть вкладені гроші) і будуть діяти пару років, а потім держава вимушена буде повертатися до старої схеми, або фонди будуть проїдені, або ціні буде така, як у Каліфорнії на світло. Без широкомасштабної приватизації ті аукціони нікому не потрібні. Єдине для чого вони можуть знадобитися - так це залякувати Ахметова і ко.
      А так залишаються рекомендовані ціни і звичайні зловживання.

      Мене от що вражає в Вас шановний. Розмовляємо зараз про травматизм, а Ви то про комуністів, то про Юлю з її казковими аукціонами розповідаєте. Це часом не спроба підміни теми? Га? Га? Не чую?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.03 | DevRand

       то може банани з вух тре повитягати? ;)

       не вірю, що ви настілько наївні. думаю, що робите вигляд :)
       ще раз, льогічний ланцюжок:
       добродій Архіп з"являється на форумі з антитимошенківським постингом, де перелічуються її гріхи в минулому (до речі, цілком можливі), і чомусь не згадується програма по реформуванню енергетики (майже вдала) і така ж по суті програма для вугільної промисловості.
       Де, увага! була і приватизація з механізмами жорсткого виконання інвест-зобов"язань, і три типу підприємств під час приватизації, і механізм збільшення прозорості ринку разом з намаганням запровадити реальні ціни.
       другої темою в нього йде питання травматизму на шахтах - без сумніву, болюче питання. Архіп хоче, щоб це питання було вирішене.
       Запитання - невже шановний Архіп не розуміє, що питання травматизму, як і взагалі соціального захисту шахтарів може бути вирішено лише системно, шляхом вирішення проблем галузі в цілому? Ці проблеми - відсутність ринку і присутність необмеженої влади.
       Невже не зрозуміло, що за умови ринку, власнику ( а не директору, як зараз) буде невигідно продавати вугілля по ціні нижчій, ніж собівартість. Невигідно, економічно! щоб на шахтах траплялися аварії, гинули люди і таким чином він отримував е к о н о м і ч н і збитки. У нас дивна країна, але не настільки щоб люди крали з своєї власної кишені :)

       Так ось мені дивно ;), звідки така ненависть до людини (Тимошенко) яка хотіла зменшити травматизм?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.11.03 | Нестор Мазепа

        Чи не міг би хтось дати посилання на програму Тимошенко з реформування вигільної галузі? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.03 | DevRand

         короткий варіант:

         http://www.proua.com/const-htm/meconomy.php?id_art=413
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2001.11.04 | Остап

          Хороша програма (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.05 | Иван Петрович Тургенев

           Re: Хороша програма (-)

           І чим же вона хороша, Остапе? Поясни, будь ласка!
         • 2001.11.05 | Архип Серпимолотов

          А хоч довгий.

          Думав, що ж я пропустив таке фундаментальне. От воно. Про аукціони і про те як вони можуть вирішити шахтарську проблему раз і назавжди... проблеми не стане разом з більшістю шахт та металургійним виробництвом.
          Мета аукціонів - продаж за живі гроші та своєвчасна проплата за вугілля. Проплату ІСД (від переляку) влаштувало, але це не є головним для Юлі. Їй було потрібне створення структури, що була б їй ПІДКОНТРОЛЬНА. У текстику, що ви шановний так люб"язно нам надали вказано що ціна в одному конкретному випадку виросте більше ніж на 50 відсотків. Відповідно зросте собівартість металопродукції та електроенергії. Металургія буде неконкурентною, а ціна на електроенергію та собівартість ВСІЄЇ української продукції почала б зростати. Вже зараз вигідніше купувати польське вугілля (Юля, між іншим, хотіла його купувати). Після введення "прозорих" аукціонів наші шахти довелося б закривати. Це було б катастрофою для цілого регіону. Загинула б інфраструктура.
          От забув ІСД теж було б погано. Не так як робітникам, але олігархи б постраждали.
          Друже, моя Вам порада, навчіться думати, а не просто читати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.05 | DevRand

           Соррі, я тупий. І думати не можу в принципі.

           > Думав, що ж я пропустив таке фундаментальне. От воно. Про аукціони і про те як вони можуть вирішити шахтарську проблему раз і назавжди... проблеми не стане разом з більшістю шахт та металургійним виробництвом.

           саме так - значну частину шахт прийшлось би закрити, як економічно невигідні. Звичайно, потрібна державна програма адаптації людей - якби реформування галузі хоч комусь у владі було потрібно . Але це не те що непотрібно, це конфліктує з їх прямими фінансовими інтересами. Вони, здається так як і ви, бажаєте збереження статуса кво.
           Я чого до вас причепився - судячи з ваших дописів, вам з одного боку потрібно:
           1. щоб все залишалось так як є (бо ви проти реформування галузі)
           2. щоб при цьому шахтарі зажили щасливо.
           І як це по вашому можливо? При поточній ситуації шахтарям час від часу будуть кидати кістку, інколи вони будуть стукати касками, вибивати трохи грошей для своїх директорів (у вигляді дотацій) - а "незалежні профспілки" (які теоретично могли б щось змінити) вам звичайно не подобаються, бо вони контактують з злодійками типу Тимошенко ;).


           > Мета аукціонів - продаж за живі гроші та своєвчасна проплата за вугілля. Проплату ІСД (від переляку) влаштувало, але це не є головним для Юлі.

           А яка мені різниця, що для неї головне? Я бачу, що при цьому з"являються ринкові механізми в галузі, а не "панятія", як зараз.

           >Їй було потрібне створення структури, що була б їй ПІДКОНТРОЛЬНА.

           Повторюю ще раз: мені пох..й кому це буде підконтрольно -
           IMHO ціноутворення буде більш прозорим.

           >У текстику, що ви шановний так люб"язно нам надали вказано що ціна в одному конкретному випадку виросте більше ніж на 50 відсотків. Відповідно зросте собівартість металопродукції та електроенергії. Металургія буде неконкурентною, а ціна на електроенергію та собівартість ВСІЄЇ української продукції почала б зростати.

           Абсолютно правильно: висновок - рентабельні шахти продати, у тих що є шанс - віддати під інвестзобов"язання, всі інші - закрити. Гроші від металургії не в кишені директорів етс. а почати спрямовувати
           на перехід до інших виробництв - софт, мікропроцесори, хайтек, чули про таке - чи будемо до 22 сторіччя чавун плавити?
           Чим займалась бл..дська влада цих 10 років? Куди дивилася? Думала, що одною металургією в сучасному світі
           можна обійтись? Чи вона не розуміла, що донбаське вугілля саме криваве і дороге в Європі, якщо не в світі?
           Так я вам скажу - дивилася так як і зараз - де побільше вкрасти :)


           >Вже зараз вигідніше купувати польське вугілля (Юля, між іншим, хотіла його купувати). Після введення "прозорих" аукціонів наші шахти довелося б закривати. Це було б катастрофою для цілого регіону. Загинула б інфраструктура.

           катастрофою є і буде ще невизначений час вся система влади, яка повинна бути зруйнована - 91 рік вимагає свого логічного продовження.

           >От забув ІСД теж було б погано. Не так як робітникам, але олігархи б постраждали.

           ІСД, славутичі, суркіси-волкови-ахмєтови-януковичі-кучми - це тактичні питання. Не фіксуйтесь на деталях ;)

           > Друже, моя Вам порада, навчіться думати, а не просто читати.
           Приємно знаходити нових друзів ;). Дякую за пораду - пішов вчитися :).
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2001.11.05 | Архип Серпимолотов

            Не тупий, а лукавий.

            Просто такі, як Ви, шановний, в ім"я химерних ідей єкономічног лібералізму готові і надалі підтримувати курс на винищення населення. А Юльці взагалі на всі ідеї... Он окремі партійні організації цієї дамочки співпадають тотожні по членам... "Русскому Двіжєнію Украіни".
            А ваша політична позиція типова антидемократична, людожерська, себто "реформаторська" позиція.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.05 | vujko

             не валiть усе в одну купу

             I не треба гасел, ми не на мiтингу. Люди гинуть не тiльки в шахтах, але i вiд хвороб. Може
             краще т? м?л?ардн? дотац??, що ?дуть на шахти, в?ддати у л?карн? та пол?кл?н?ки (через систему загального медичного
             страхування). Бiльше життiв збереже.

             ? двi проблеми: 1. Вуг?льна галузь дуже нерентабельна ? потребу? м?л?ардних дотац?й.
             2. Одна (але не головна) з причин цього - донецький клан. Вдарити донецьких по руках - не значить вдарити по шахтарях. Чи
             не так?
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2001.11.06 | Иван Петрович Тургенев

              Re: не валiть усе в одну купу

              Друже! Ви ставите гарні проблеми, проте, на мій погляд, дещо заплутались у їх інтерпретації. Повністю згоден із тим, що країні потрібне загальне медичне страхування. Більше того, країні потрібне безкоштовне медобслуговування, в усякому разі, для 90% населення. Однозначно. Проте, на жаль, цього замало. Більшість професійних хвороб шахтарів невіліковні. І у будь якому випадку "вилікувати" загиблого неможливо. Є проблема - недостатнє фінансування техніки безпеки на шахтах. Ця проблема, складається, по-перше, з простої економії фактичних хазяїв шахт (а вони вже кілька років як легалізувалися як інвестори, і формальне оголошення приватизації потрібне їм лише для закріплення досягнутого). Саме цим хазяям і йдуть бабки з держдотацій.
              Так що шахтарі вже знають, що таке жити на приватних шахтах. При цьому, найсумніше, шахти, що на усіх перехрестях (правда, поза Донбасом...) оголошувалися нерентабельними, тут же виявлялися дуже прибутковими. Але галас навколо можливого закриття дозволяв ефективніше змінити власника та допомагав звільнитися цьому новому власнику від зобовязань з приводу боргів по зарплаті. Усі держпрограми з приводу працевлаштування звільнених гірників - це просто знущання. Так не знущалися й в Британіі за Тетчер - там їх просто роздушили й викинули. В Україні пропонують робочі місця на швейних фабриках. За кілька років працевлаштовано близько сотні осіб... (З десятків тисяч звільнених). Проблема складається, по-друге, з чіткої політики існуючої влади з ліквідаціі держнагляду за охороною праці та впливу профспілок за цією функцією.
              І не треба казати на пару з DevRandом, що вугільна галузь неприбуткова. У нас у Луганську вузьке коло осіб ("Фонд", "Стимул" - наближені до облдержадміністрації)наварює на вугіллі грубі гроші. Всі чули також і про ІСД, АРС та "Данко". Дехто чув і про оборудки "Емброл-Україна" на пару із банком "Словянський", що змогли у результаті тримати ще 2000 року навіть Макіївський металургійний комбінат. Так що справа не тільки в Донецьких. Вдариш по рукам одних - значить, зіграєш на руку іншим.
              vujko писав(ла):
              > I не треба гасел, ми не на мiтингу. Люди гинуть не тiльки в шахтах, але i вiд хвороб. Може
              > краще т? м?л?ардн? дотац??, що ?дуть на шахти, в?ддати у л?карн? та пол?кл?н?ки (через систему загального медичного
              > страхування). Бiльше життiв збереже.
              >
              > ? двi проблеми: 1. Вуг?льна галузь дуже нерентабельна ? потребу? м?л?ардних дотац?й.
              > 2. Одна (але не головна) з причин цього - донецький клан. Вдарити донецьких по руках - не значить вдарити по шахтарях. Чи
              > не так?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2001.11.06 | DevRand

               Та то ж не я, то ж він перший сказав!

               Було:
               > І не треба казати на пару з DevRandом, що вугільна галузь неприбуткова.

               "Вже зараз вигідніше купувати польське вугілля (Юля, між іншим, хотіла його купувати)." (с)- оце слова вашого братика Архіпа , про нерентабельність шахт. Див. тут:

               http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1004965847&first=1005041177&last=1004975062

               обманювати некрасиво ;)


               >У нас у Луганську вузьке коло осіб ("Фонд", "Стимул" - наближені до облдержадміністрації)наварює на вугіллі грубі гроші. Всі чули також і про ІСД, АРС та "Данко".

               Ги. Якраз проти таких і були спрямовані аукцЫони з тимошенківської програми.. Подумайте над цим, а то я починаю підозрювати що ви нас хочете навмисне заплутати ;).

               > Дехто чув і про оборудки "Емброл-Україна" на пару із банком "Словянський", що змогли у результаті тримати ще 2000 року навіть Макіївський металургійний комбінат. Так що справа не тільки в Донецьких. Вдариш по рукам одних - значить, зіграєш на руку іншим.

               Угу. Ми знаємо. Нічого не можна робити. Головне - це "Україна. Президент. Стабільність"
          • 2001.11.05 | Остап

           Про програму Тимошенко і "вугільний бізнес"...

           Архип Серпимолотов писав(ла):
           > У текстику, що ви шановний так люб"язно нам надали вказано що ціна в одному конкретному випадку виросте більше ніж на 50 відсотків. Відповідно зросте собівартість металопродукції та електроенергії.

           Не зросте.
           А може і зменшиться.
           Збільшення відпускної ціни вугілля з шахти, ще не означає збільшення закупівельної ціни для металургів і енергетиків.
           Зменшиться кількість і якість посередників між шахтою і споживачем.
           У варіанті з аукціонами посередники відімруть.
           Вугілля для споживача буду продаватись по ринковій ( аукціонній) ціні.
           Стане зрозуміло, які шахти рентабельні, які збиткові і чому.
           Грошей вистачить і на травматизм, і на зарплати і на нову техніку.

           У Києві є такий бізнес - домовитись з "генералом" про квоту вугілля по смішних цінах, закупити його і продати металургам по "інших" цінах
           При цьому вугілля переміщається з шахти до металургів.

           Так от, Юля хотіла зламати цей МАРАЗМ. А ви -проти...
           Мабуть маєте "долю" в вугільному бізнесі.

           ПМ.
           Колись Звягільський встановив два курси долара :-))

           А тепер, увага, питання: "Що треба робити коли в країні два курси доллара?"
          • 2001.11.05 | Михайло Свистович

           Те саме закидали Юлі, коли вона забирала гроші в Суркіса.

           Архип Серпимолотов писав(ла):
           > Проплату ІСД (від переляку) влаштувало, але це не є головним для Юлі. Їй було потрібне створення структури, що була б їй ПІДКОНТРОЛЬНА.

           Коли Юля вводила єдиний підконтрольний їй рахунок для розрахунків за електроенергію, то їй теж закидали те, що й Ви. Але реальним наслідком стала поява світла у помешканнях.

           Хоча, можливо, Ви і маєте рацію щодо Юліних думок, але ця рація ірраціональна, вона грунтується на припущеннях, які, хоч і можуть виявитися правдивими, але доказів не мають.

           > От забув ІСД теж було б погано. Не так як робітникам, але олігархи б постраждали.

           І робітникам тоді виплатили заборгованість по зарплаті. Це я знову наводжу аналогію з ринком електроенергетики.

           > Друже, моя Вам порада, навчіться думати, а не просто читати.

           Ця порада, ИМХО, більше стосується Вас.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2001.11.05 | Остап

            Пане Свистович , Ви виступили як справжній правий , вітаю! (-)

     • 2001.11.05 | Иван Петрович Тургенев

      Re: я знаю хто братається з робітниками:::

      Замало ти знаєш. Крім КПУ, від яких робітникам справді ніякого "толку", у нас на Луганщині з робітникам з тим же результатом братаються: СПУ, УНР, СДПУ, "Батьківщина", КПРС, нардєп Коломойцев, мери шахтарських містечок і навіть обласна влада. Усі вони просто захлинаються у своїй любові до робітників - аби ті лише слугували дешевими дурнями на виборах. Ось для того й працюэмо, щоб выри таким брехунцям було щонайменше.
      Іван
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.06 | Майдан

       Re: я знаю хто братається з робітниками:::

       А чи не є це звичайне виштовхування робітників з політики?

       Мов, "права была тьотя, все мужики гады, а счастье в труде".

       Ну а труд відомо на кого - на Звягільського, Ріната Ахметова і подібних.

       Пречислення всього списку партій, які звісно не всі "впливають" на робітників є вже формою брехні, тому що одні лише пробують, а ось інші таки впливають. Також судячи із наведеного списку, партії ТУНДРи чомусь на робітників або не впливають , або впливають вкрай благотворно...

       Також із списку випали такі колоритні організації як ПСПУ Вітренко та НРУ Удовенко - все ж таки серйозні організації, з сами президентом політику погоджують...

       Хоча з боку робітничих профспілок і рухів цілком нормальним було б організувати "змагання" між партіями на предмет кращого обстоювання своїх вимог - як не допоможуть то хоча б гвалту нароблять.
       Всього лишень то передати список своїх вимог у всі ці партії, які "залицяються" до робітників... Але ж ні, президент не дозволяє.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.11.10 | Иван Петрович Тургенев

        Re: я знаю хто братається з робітниками:::

        Друже! Я перелікував лише ті партіі, які справді мають вагу у існуючому в області робітничому рухові. Так що, будь ласка, не поспішай мене звинувачвати у брехні. Не має також сенсу гнати на структури, які не працюють з робітничим рухом і не обдурюють його цілеспрямовано. А профспілкам та робітничим оганізаціям таки справді треба розумніше підходити до власних політичних інтересів (простіше - мати власну, робітничу партію) - і тоді не буде виштовхування робітників з політики, де брудні політикани відвели їм лише підрядне до своїх баблових інтересів місце.

        Майдан писав(ла):
        > А чи не є це звичайне виштовхування робітників з політики?
        >
        > Мов, "права была тьотя, все мужики гады, а счастье в труде".
        >
        > Ну а труд відомо на кого - на Звягільського, Ріната Ахметова і подібних.
        >
        > Пречислення всього списку партій, які звісно не всі "впливають" на робітників є вже формою брехні, тому що одні лише пробують, а ось інші таки впливають. Також судячи із наведеного списку, партії ТУНДРи чомусь на робітників або не впливають , або впливають вкрай благотворно...
        >
        > Також із списку випали такі колоритні організації як ПСПУ Вітренко та НРУ Удовенко - все ж таки серйозні організації, з сами президентом політику погоджують...
        >
        > Хоча з боку робітничих профспілок і рухів цілком нормальним було б організувати "змагання" між партіями на предмет кращого обстоювання своїх вимог - як не допоможуть то хоча б гвалту нароблять.
        > Всього лишень то передати список своїх вимог у всі ці партії, які "залицяються" до робітників... Але ж ні, президент не дозволяє.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.12 | Майдан

         Робітничої партії нема, я а час іде...

         Навряд чи така партія появиться наприклад до виборів. Тому слід використовувати всі існуючі ( окрім очевидних провокаторів і "Гапонів"). Нехай партії в часі виборів пошумлять про проблеми роітників. Вони в цей час не можуть встояти спокусі аби не покричати про щось суспільно важливе.

         Для цього потрібно хоча би ці проблеми робітників сформулювати і влаштувати своєрідний "тендер" серед партій.
         Ваша позиція "всі партії каки і триматись від них подальше" мене серйозно насторожує, оскільки я перкрасно знаю що чи не основною метою спецслужб, які "пасуть" робітничий рух, зокрема в донбасі є його ізоляція і недопущення союзу з іншими громадськими та політичним партіями окрім звичайно коміністів Симоненка.

         Однак робітничої партій нема і напевне скоро не буде ( хіба що Банківська для підсилення бардаку допоможе створити чергову "ручну" партійку).

         Є правда якісь ультрачервоні радикальні тусовки, але в них робітничі проблеми лише привід дял нагнітання ностальгії за СРСР та антиукраїнської пропаганди. А робітничі проблеми вони рішатимуть по принципу - чим більше цих проблем, тим краще...
    • 2001.11.05 | Михайло Свистович

     Не буду казати про Волинця,

     але Тимошенко звільнили саме тоді як вона взялась за вугільну галузь. Не знаю як з травматизмом, а кілька мільярдів гривень вугільні барони точно б мусили повернути до бюджету, як це зробили барони електроенергетичні. Мабуть, що й травматизму б після цього поменшало б, бо з"явилися б грошу на боротьбу з ним.
   • 2001.11.02 | Архип Серпимолотов

    А ви з самою програмою знайомі?

    Єдиний цікавий і можна сказати сиптоматичний момент - створення фірми з приватизації шахт.
    Все інше гарний дизайн документів і нічого більше... ой забув, там ще діаграми кольорові.
    Єдине рішення проблеми травматизму - виконання колективного трудового договору за яким компенсації шахтарям та членам їхніх родин більше ніж витрати на техніку безпеки. Цей договір систематично не виконується. І Юля не була помічницею робітників. Вона брратається з профбосами, такими, як Волинець. Йому потрібно терміново пересідати на місце у парламенті, бо така "компромісна" (дуже часто мінялись високі "покровителі") людина повинна стати професійним політиком. Туди йому й дорога.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.05 | Мартинюк

     А ви хочете мене переконати що без програми шахти ніхто не привласює?(-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.06 | Иван Петрович Тургенев

      Re: А ви хочете мене переконати що без програми шахти ніхто не привласює?(-)

      НІ, друже Мартинюк. Вже привласнили. Усі шахти України вже поділено. В принципі, відомо, яка шахта кому належить (операторів на цьому ринку, до речі, небагато). Тому, програма приватизації слугує лише закріпленню цих реальних відносин власності (У тому числі, на користь так проклинаємих на цьму форумі донецьких - вони справді того варті, підтверджую). До речі, цікаве співпадіння. На "Краснодонвугіллі", що вже кілька років належить Донецьким, всі ці роки платять поточну зарплату. І саме це є головним аргументом в грубій агітці на користь нового хазяїна. І до чого тут Юля - часто запитують холопи ІСД. Справді, ні до чого. Проте от парадокс. І вугілля прибуткове, і шахти рентабельні, і власник, фактично, приватний (як це, мабуть, гріє душу кількох "завсегдатаєв" форуму!) , а на техніку безпеки все ніхто не відстьобує. І шахтарі все гинуть...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.06 | Мартинюк

       А чому тоді програмі Тимошено ставлятьь у вину те що вона прискорює приватизацію?

       І чому так набичилися на цю програму "донецькі"?

       Чи не тому що ця програма заставляляла їх визнати факт що вони є власниками і взяти належну відповідальність за весь виробничий процес і виплату зарплат?
       А то вибачте всі ці "власники" вважають себе власниками лише прибутку, видобутого вугілля і обігових коштів. А "власниками" боргів по заплаті і зобовязаннь по техніці безпеки на їхню ж думку повинні бути міфічні "націоналісти з Києва".
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.11.06 | DevRand

        О! (-)

       • 2001.11.10 | Иван Петрович Тургенев

        Re: А чому тоді програмі Тимошено ставлятьь у вину те що вона прискорює приватизацію?

        Та Донецькі вже зараз пролобіювали свою власну програму приватизації шахт. А набичилися тому, що Юля намагалася заважати їм, рятуючи власні інтереси (концерн "Емброл" чув?) від зазіхань конкурентів.

        Мартинюк писав(ла):
        > І чому так набичилися на цю програму "донецькі"?
        >
        > Чи не тому що ця програма заставляляла їх визнати факт що вони є власниками і взяти належну відповідальність за весь виробничий процес і виплату зарплат?
        > А то вибачте всі ці "власники" вважають себе власниками лише прибутку, видобутого вугілля і обігових коштів. А "власниками" боргів по заплаті і зобовязаннь по техніці безпеки на їхню ж думку повинні бути міфічні "націоналісти з Києва".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.10 | vujko

         Re: А чому тод? програм? Тимошено ставлятьь у вину те що вона прискорю? приватизац?ю?

         Иван Петрович Тургенев писав(ла):
         > Та Донецьк? вже зараз пролоб?ювали свою власну програму приватизац?? шахт. А набичилися тому, що Юля намагалася заважати ?м, рятуючи власн? ?нтереси (концерн "Емброл" чув?) в?д заз?хань конкурент?в.

         а детальнiше можна?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2001.11.11 | Иван Петрович Тургенев

          Re: А чому тод? програм? Тимошено ставлятьь у вину те що вона прискорю? приватизац?ю?

          Можна й детальніше. Що саме конкретно вас цікавить? Сформулюйте запитання.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2001.11.11 | vujko

           та все цiкавить

           ну наприклад: в чому вiдмiнностi програми донецьких вiд програми Тимошенко (якщо винести за дужки ii особистi iнтереси, про якi Ви згадали), що значить, що вони програму пролобiювали, тобто коли i якi закони або укази
           почнуть дiяти

           i окремо - про Емброл i Юлю.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2001.11.12 | Иван Петрович Тургенев

            Re: та все цiкавить

            Друже, дякую за гарне запитання. Якщо ви матимете терпіння й почекаєте, поки я зїзжу по сімейним справам до Краснодону й повернусь за пару днів, то я обовязково вам розповім, що знаю. З повагою, Іван
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2001.11.12 | vujko

             матиму

             заодно розкажете нам свiжi вiстi з електоральних полiв
 • 2001.11.02 | -

  Прикро, що статті з словами "уголовка" з"являються на сайті Майдан. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.02 | Архип Серпимолотов

   А Вам не прикро, що винуватці загибелі сотен людей гуляють на свободі? (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.03 | Пані

    В Америке негров линчуюют, и вы после этого спать спокойно можете?

    А еще из того же ряда вспоминается классика.

    "Пришла весна. Но это не радует беспченых парижан. Инфляция, безработица и рост потребительских цен - вот что занимает умы большинства снующих по Монмартру..." (по моему автора звали Зорин).

    Back to the USSR, Arhip!
    You know how lucky you are, Arhip!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.04 | Иван Петрович Тургенев

     Re: В Америке негров линчуюют, и вы после этого спать спокойно можете?

     Послухайте, нешановна Пані! Я дивуюсь вашому цинізму. Українські шахтарі, їх важке існування, праця та жахлива смерть багатьох із них - це не привід для дешевого глузування. Є конкретні особи, що наживаються на цій праці і смертях. Можливо, ви живете далеко від вугільних регіонів і вам чогось не вистачає для того, щоб зрозуміти, яка кількість "маленьких українців" тяжко вкалує, для того, щоб прогодувати свої сімї, обігріти країну, забезпечити коксівним вугіллям металургійну та коксохімічну промисловість. Смерть, каліцтво, професійні захворювання для них - буденна реальність. Раджу вам негайно вибачитись перед ними - і загиблими, і живими. Головне - вибачитись перед своєю совістю. Майте повагу до праці та працівників!

     Іван, з Луганська
     Пані писав(ла):
     > А еще из того же ряда вспоминается классика.
     >
     > "Пришла весна. Но это не радует беспченых парижан. Инфляция, безработица и рост потребительских цен - вот что занимает умы большинства снующих по Монмартру..." (по моему автора звали Зорин).
     >
     > Back to the USSR, Arhip!
     > You know how lucky you are, Arhip!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.12 | Пані

      Извинюсь, Только по предъявлению бумаги..

      ... от имени всех шахтеров, свидетельствующей о том, что я их оскорбила.

      Иван, вы очень молодой человек или просто шлангом прикидываетесь?

      На первый случай рассказываю по буквам. Я о шахтерах вообще не писала, моя ремарка была по поводу методов ведения дискуссии. Родных и знакомых мне со времен "светлого вчера".

      Только из заголовков (всередине такого еще больше)

      - Прикро, що людей, які називають себе опозицією не цікавить смерть співвітчизників.
      - Прикро, що статті з словами "уголовка" з"являються на сайті Майдан.
      - А Вам не прикро, що винуватці загибелі сотен людей гуляють на свободі?


      Если на примерах неясно, то расскладываю еще мельче.

      Берется вполне реальное негативное явление жизни (безработица в Париже, линчевание негров в Америке, производственный травматизм шахтеров и пр.) и используется как повод для того, чтобы обвинить кого надо в "преступной черствости" или "несвоевременности запроса" или в чем угодно еще. Что вы и сделали (возможно, несознательно), что я и спародировала.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.12 | Иван Петрович Тургенев

       Re: Извинюсь, Только по предъявлению бумаги..

       Бросьте, Пани, свои дурацкие пародии. Своим ответом вы лишний раз доказали, что вы видите в дискуссии лишь повод для зубоскальства.Серьезное отношение к поднятой проблеме вам недоступно, еще меньше вы верите в такое отношение у кого-либо. Не взявший обратно ни единого слова, Иван
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.11.12 | Augusto

        Добре хоч безгрішний арбітр з'явився! Відкрив нам очі!

        Иван Петрович Тургенев писав(ла):
        > Своим ответом вы лишний раз доказали, что вы видите в дискуссии лишь повод для зубоскальства.Серьезное отношение к поднятой проблеме вам недоступно...

        Давайте рівень серьозності дискусії виміряти в Іванах Пєтровічах Тургєнєвах [ІПТ], бо той точно знає, хто серьйозно, а хто так собі.
        П.М. В той же час на Сході:
        шахтери Донецька перший раз зустрілися з прикордонниками Австралії, бо маленькі українці переслідують вугілля вже ближче до поверхні Південної Півкулі, ніж до Північної.(SN)
     • 2001.11.12 | SpokusXalepniy

      Про дуже маленьких українцiв

      Иван Петрович Тургенев писав(ла):
      > ... щоб зрозуміти, яка кількість "маленьких українців" тяжко вкалує, для того, щоб прогодувати свої сімї, обігріти країну, забезпечити коксівним вугіллям металургійну та коксохімічну промисловість.


      До тих пiр, поки "маленьки українцi" будуть робити для того, шоб обігріти країну та забезпечити коксівним вугіллям металургійну та коксохімічну промисловість, до тих пiр вони залишаться маленькими українцями.
   • 2001.11.05 | Мартинюк

    Для зменшення травматизму слід черговий раз обрати у всі Ради Донбусу комуністів, злодіїв та українофобів

    також слід обрати на третій термін Леоніда Кучму - він дуже картинною "сумує" і "співчува" на всіх масових похоронах. Окрім тоготслід ще раз пять проголосити офіційною,( державною, священою )російську мову.
    Після цього три рази плюнути через ліве плече і кинути тудиж щіпку солі. Травматизм зразу ж і зникне.
  • 2001.11.05 | Иван Петрович Тургенев

   Re: Прикро, що статті з словами "уголовка" з"являються на сайті Майдан. (-)

   Друже, ти б пояснив, що саме ти маєш на увазі. В тобі піднялось "справєдлівоє нєгодованіє", спричинене залишками лекцій на філологічному факультеті? Ну, є таке слово "уголовка", є Майдан, стаття з цим словом зявилась на Майдані. І що? Чекаю на пояснення твого глибокого зауваження.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua