МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Washington ProFile : Америка побоюється рецесії

11/02/2001 | Майдан
Америка побоюється рецесії

Об'єм Валового Національного Продукту (ВВП) США в третьому кварталі 2001 року поменшав на 0,4%, однак багато які експерти чекали гіршого. Для порівняння - в попередньому кварталі ВВП виріс на 0.3%. Темпи розвитку американської економіки сповільнилися: в третьому кварталі показані самі погані результати за останнє десятиріччя. Більшість американських економістів, що 4 квартал 2001 року буде набагато гірше, багато хто з них вважає рецесію неминучою.

Індекс споживчої активності виріс в третьому кварталі на 1.2%, в попередньому кварталі він був рівний 2.5%. У вересні рівень безробіття тримався на рівні 4.9%, тоді було скорочено 200 тис. робочих місць. Передбачається, що результати жовтня будуть більш такими, що бентежать: безробіття зросте до 5.2% і буде скорочено 300 тис. робочих місць. Всі ці факти свідчать про рецесію, що назріває в економіці США.

Що таке рецесія? У журналістському розумінні, це коли в перебігу двох кварталів року підряд йде процес, званий "негативним зростанням", тобто, фіксується зменшення ВВП. Існує і інше визначення рецесії. Американці кажуть: "Коли мій сусід втратив роботу - це рецесія. Коли я втратив роботу - це вже економічна криза". Професійне визначення рецесії спирається на наступні чинники: значне скорочення продуктивності, прибутків, торгової активності і рівня зайнятості, яке продовжує 6-12 місяців і відбивається на більшості секторів економіки.

У США звичайно про настання рецесії оголошує Національне Бюро Економічних Досліджень\National Bureau of Economic Research, створене в 1920 році і розташоване в г Кембрідж, штату Массачусетс (http://www.nber.org). Це недержавна, некомерційна організація, дослідження якої контролюється приблизно 600-ма провідними професорами-економістами, які працюють в американських університетах.

Очікується, що подібне оголошення рецесії може статися через 6-8 місяців, оскільки Національному Бюро Економічних Досліджень потрібно обробити безліч інформації, щоб прийти до відповідного висновку. Тому, як правило, про настання рецесії офіційно оголошується вже після того, як вона почалася фактично. Остання рецесія в економіці США продовжувалася 8 місяців (липень 1990 - березень 1991). Починаючи з 1945 року, за даними Національне Бюро Економічних Досліджень, середня рецесія в США продовжується, як правило, 11 місяців. Тривалість рецесій стають менше, так як економісти знаходять все більше інструментів для боротьби з ними. До Другої Світової Війни середня рецесія продовжувалася 24 місяці. Більшість американських економістів вважає, що нинішня рецесія закінчиться до наступної весни - тобто, можливо, раніше, чим про неї буде оголошено офіційно. Однак вони виходять з припущення, що за цей час не піде серйозних терористичних атак, які зможуть вплинути на їх економічні розрахунки.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua