МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Позачерговий з'їзд партії "СОБОР" запропонував Кучмі амністію.

11/05/2001 | Майдан-ІНФОРМ
УНП "СОБОР" розцінює сьогоднішній курс В.Ющенка як серйозну політичну помилку і пропонує Л.Кучмі амністію в обмін на добровільну відставку з посади Президента

Відбувся ІІ (позачерговий) з'їзд УНП "СОБОР". Основною темою обговорення стала участь партії у виборах в складі блоку демократичної опозиції "Форум національного порятунку". В доповіді голови партії народного депутата України Анатолія Матвієнка значне місце було приділено аналізу подій минулої зими-весни й тих помилок, яких припустилася тоді опозиція. На думку А.Матвієнка, опозиція не зуміла тоді насамперед ясно відповісти людям на запитання: а що і хто після Кучми? Опозиційні партії сходилися на тому, що після Кучми - Ющенко, але не називали цього імені вголос, боячись нашкодити тодішньому прем'єрові. Натомість сам Ющенко виявився не готовим до ролі загальнонаціонального лідера, своєю нерішучістю й хитаннями втратив довіру багатьох колишніх прихильників. У резолюції, ухваленій З'їздом, сьогоднішній курс В.Ющенка на самоізоляцію від демократичної опозиції та на пошук союзу з бюрократично-олігархічними силами розцінено як серйозну політичну помилку.
А.Матвієнко категорично спростував розповсюджені рядом ЗМІ повідомлення про начебто планований вихід "Собору" та УРП з ФНП і приєднання цих партій до "Нашої України". Як повідомив голова "Собору", він разом з Левком Лук'яненком на доручення керівництва ФНП вів переговори з В.Ющенком з приводу можливого об'єднання двох блоків. Проте після зробленої В.Ющенком 2 листопада заяви про неможливість такого об'єднання перед демократичною опозицією залишився єдиний шлях - зміцнювати організаційні структури ФНП, виступити на виборах єдиною силою, яка сполучає чесну оцінку сьогоднішньої ситуації з реалістичною програмою виходу України з кризи.
В ім'я забезпечення швидкого й безболісного переходу України до цивілізованого демократичного розвитку ІІ З'їзд УНП "СОБОР" звернувся до всіх демократичних сил з пропозицією дати Л.Кучмі гарантії щодо його майбутнього, аж до ухвалення акту амністії, як це зробив у Росії Путін щодо Єльцина, в разі, якщо Л.Кучма добровільно піде у відставку з посади Президента України.
Окрему заяву З'їзд ухвалив на підтримку голови Ямпільської (на Вінниччині) районної партійної організації Анатолія Котуза, якому загрожують фізичною розправою за участь в опозиційній політичній силі.
З'їзд вирішив низку організаційних питань. Новим головою Контрольно-ревізійної комісії партії (замість Миколи Яковини, першого демократично обраного 1990 року керівника Івано-Франківської області, який нещодавно обійняв посаду керівника Секретаріату партії) став професор Микола Дробноход, доктор геолого-мінералогічних наук, президент Академії наук Вищої школи України. Було внесено низку змін до партійного статуту.
У роботі з'їзду взяли участь представники союзницьких партій - учасників ФНП: голова УРП Левко Лук'яненко, голова УХДП Олесь Сергієнко, заступник голови ВО "Батьківщина", народний депутат України Михайло Павловський.

Прес-служба УНП "СОБОР"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua