МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мельниченко відмовляється віддати свої записи американцям?

11/05/2001 | Майдан-ІНФОРМ
У своєму номері за понеділок одна з провідних британських газет The Fіnancіal Tіmes повідомляє, що уряд Сполучених Штатів зараз намагається одержати від колишнього майора президентської охорони Миколи Мельниченка, якому надали політичного притулку у США, всі записи розмов, зроблених майором у кабінеті українського президента. Газета пише, що Мельниченко записи надавати відмовляється.

Посилаючись на адвоката Миколи Мельниченка, The Fіnancіal Tіmes пише, що колишній охоронець президента мотивує свою відмову надати записи тим, що деякі з них можуть містити секретну інформацію, важливу для національної безпеки України, передає Українська Служба Бі-бі-сі.

Британська газета повідомляє, що Міністерство юстиції Сполучених Штатів відмовилося спростувати або підтвердити цю інформацію.

Автор матеріалу Том Ворнер висуває припущення, що американська сторона просить Мельниченка надати зроблені їм записи на прохання адвокатів екс-прем'єра України Павла Лазаренка, який знаходиться з 1999 року в американській в'язниці за обвинуваченням у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом.

www.korespondnt.net

Відповіді

 • 2001.11.05 | AST

  Re: Мельниченко відмовляється віддати свої записи американцям?


  > Посилаючись на адвоката Миколи Мельниченка, The Fіnancіal Tіmes пише, що колишній охоронець президента мотивує свою відмову надати записи тим, що деякі з них можуть містити секретну інформацію, важливу для національної безпеки України, передає Українська Служба Бі-бі-сі.

  Насправді, пояснення дуже просте. В майора на цей час немає жодних інших записів, окрім тих, що вже були раніше оприлюднені. Саме тому він і не може їх передати Мінюсту США.
  Державними таємницями майор ніколи особливо не переймався.

  > Автор матеріалу Том Ворнер висуває припущення, що американська сторона просить Мельниченка надати зроблені їм записи на прохання адвокатів екс-прем'єра України Павла Лазаренка, який знаходиться з 1999 року в американській в'язниці за обвинуваченням у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом.

  Насправді, це не припущення, а факт. Лише адвокатів Лазаренка у цілій Америці цікавить спадщина майора М.


  Стаття Том Ворнер в FT - єдиний за останні пів року та абсолютно жалюгідний результат титаничнічних потуг "про-Мельниченківської" коаліції західних журналістів.
  І цьому є пояснення. Писати правду набагато легше, ніж вигадувати брехню.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.06 | Майдан

   І чого б так хвилюватися?

   А як все таки є ?

   За брехню взагалі незрозуміло - плівки брехливі, чи що? Так маса людей себе впізнала і визнала.

   А коаліція з "титанічним" зусиллями то круто. Але мені здається що західні журналісти не тужаться "титанічно". Вони просто швидко і легко пишуть. Так що коаліції просто не було. І змови також...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.07 | AST

    Я хвилююсь, бо Мельниченко втрачає дорогоцінний час. На плівках - страшні злочини, а Кучма досі на волі, при владі, та ще й Європою подорожує.


    Майдан писав(ла):
    > А як все таки є ?

    Канєшно є. Тільки не в Мельниченка. А в тих, хто їх має. І будуть їх надавти не тоді коли це Вам треба, а тоді, коли це Їм треба. Така ось "несуттєва" дрібниця.

    > За брехню взагалі незрозуміло - плівки брехливі, чи що? Так маса людей себе впізнала і визнала.

    Чорновіл себе впізнав та визнав.
    Але, якщо проаналізувати аудіофайл саме з його розмовою в кабінеті Кучми, то він просто рясніє склейками.
    Скачайте цей файл (файл 0008.wav на
    www.wcfia.harvard.edu/academy/melnychenko/records.htm ), розкрийте його, використовуючи Sound Forge і побачите все на власні очі.


    > А коаліція з "титанічним" зусиллями то круто. Але мені здається що західні журналісти не тужаться "титанічно". Вони просто швидко і легко пишуть. Так що коаліції просто не було. І змови також...

    Деякі дійсно "тужаться". :-)
    І коаліція була, і якщо вам зручніше оперувати таким терміном, змова теж була. І фінансування усього цього було, що вже не секрет.
    Вже потихеньку підходить час розповісти про усю цю кухню.
    Зачекайте ще трохи. Потім, при бажанні, побалакаєм на цю тему прикметно.
    Поки що призадумайтесь над одним простим запитанням. Чому 45 годин 25 хвилин (тут Том Ворнер трохи помиляється, називаючи цифру 35 год.) секретних записів Кучми досі НІКИМ і НІДЕ не розшифровано?
    Хоча серед тих, хто постійно верещить про їх надзвичайну важливість і злочинність, чимало цілком здатних профінансувати таку роботу. Чому це досі не зроблено?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.08 | AST

     Я все ж таки підніму цю тему до гори. Майдан, ау!


     Повторюю запитання.

     Чому 45 годин 25 хвилин секретних записів Кучми досі НІКИМ і НІДЕ не розшифровано?
     Хоча серед тих, хто постійно верещить про їх надзвичайну важливість і злочинність, чимало цілком здатних профінансувати таку роботу.
     Чому це досі не зроблено?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.08 | ilia25

      Відповідь: того, що вже розшифровано, цілком достатньо

      Цього цілком достатньо для порушення кримінального розлідування. Отже наступний крок повинна зробити українська влада. Доки цього не сталося, додання нового компромату до вже існуючого ні на що не впилине (хіба що це буде робитись в якості передвиборчої агітації).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.08 | AST

       Для чого цілком достатньо?

       Для усунення Кучми - ні. Для усунення від премьєрства вашого улюбленного політичного діяча - так.

       Щодо дій влади, то наскільки мені відомо, Прокуратура розшифровала усі записи ще в лютому минулого року.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2001.11.08 | ilia25

        Читати вміємо? Ще раз пишу -- для початку кримінального розлідування.

        Те, чим ваймався Потебенько зимою, розлідуванням назвати не можна -- це була його незгарбна та цинічна імітація. І ви це прекрасно знаєте.

        Сам факт доручення розлідування людині, яка сама, з огляду на зміст записаних розмов, має бути одним з обвинувачених -- є верхом цинізму. Українська влада повинна провести незалежне розлідування, з залученням представників опозиції, Ради Європи та зарубіжних експертів.
     • 2001.11.08 | НеДохтор

      Re: Я все ж таки підніму цю тему до гори. Майдан, ау!

      AST писав(ла):
      >
      > Повторюю запитання.
      >
      > Чому 45 годин 25 хвилин секретних записів Кучми досі НІКИМ і НІДЕ не розшифровано?
      > Хоча серед тих, хто постійно верещить про їх надзвичайну важливість і злочинність, чимало цілком здатних профінансувати таку роботу.
      > Чому це досі не зроблено?


      Якщо хтось розглядає записи як передвиборчий інструмент, то можливо такі дії вважаються несвоєчасними.

      Якщо провести паралель із подіями в Білорусі, то максимум компроматного тиску було застосовано в останній місяць перед виборами.
      Таким чином, для України це лютий-березень 2002 р.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.08 | AST

       Ви, можливо, маєте рацію. (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua