МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виборча кампанія ще не почалася, але порушення вже зафіксовані.

11/05/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Комітет виборців України розпочав роботу над проектом довготермінового спостереження за виборами народних депутатів України 2002 року.

Як повідомив на прес-конференції речник КВУ Олександр Черненко, довготермінові спостерігачі КВУ відвідали 217 населених пунктів, 353 місцеві осередки політичних партій, 195 різноманітних заходів (мітинги, зустрічі, партійні конференції, тощо). При проведенні експертних опитувань були опитані 116 експертів із більшості областей України.

Основними порушеннями на думку КВУ у жовтні стали: розповсюдження анонімної та наклепницької інформації про політичних опонентів; безкоштовне або за зниженими цінами надання товарів та послуг; примусовий збір коштів на кампанію; примус до вступу в партії; непрозоре фінансування рекламних акцій політичних партій та об‘єднань; використання службового становища на підтримку певних політичних сил, втручання влади у передвиборчий процес; адміністративний тиск на опозицію та незалежні ЗМІ.

За даними Комітету виборців України, Партія зелених, "Яблуко", "Жінки за майбутнє", "Демократичний союз" та СДПУ(о), вже розгорнули потужнішу виборчу кампанію, а влада на це не реагує.

Також деякі губернатори, наприклад, голова Запорізької облдержадміністрації пан Карташов, протиправно заявляють про підтримку блоку "За єдину Україну!", не дотримуючись указу президента про чесні вибори.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua