МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Гвозди бы делать из этих людей”. Бо нічого іншого з них, твердочолих, не вийде.

11/07/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні українські ліві знову мірялись, хто з них самий правильний та прогресивний. Комуністи, як завжди, пройшлися демонстрацією від площі Слави до Європейської площі, прогресивні соціалісти надягли на шиї ярмо (мітингували під Аркою дружби народів), а соціалісти вперше в історії незалежної України вирішили не святкувати цей день, а провести наукову конференція "Уроки жовтня", в котрій візьмуть участь представники соціалістів і правих, з метою віднайти дотичні точки для правої і лівої опозиції. Символічно, що конференція проводиться в кафе “Остання барикада”, завішаному фотографіями з студентського голодування 1990 року, одного з найбільших протистоянь між правими та лівими.

Комерціалізація політичного життя за торкнула і комуністів. Наявність великої кількості молодих людей з обличчями, позбавленими інтелекту, у двотисячній колоні демонстрантів з червоними гаслами яскраво засвідчила, що ідейні прихильники вчення Маркса – Енгельса - Леніна- Сталіна вироджуються, бо, після спілкування з цими молодими людьми, важко було повірити, що вони дійсно вірять в ідеали комунізму, а не були найняті за гроші. Кореспондентам Майдану вдалось лише “вичавити” з них, що вчаться вони в ПТУ. На питання розповісти про свої ідейні погляди підлітки лише широко розкривали роти, як це роблять хворі на аденоїди (копірайт Подерев”янського).


Набагато щирішими виглядали діти у будьонівках, що несли попереду колони транспарант “Хай живе Велика жовтнева соціалістична революція!”. Виховані бабусями, вони дійсно ще вірять у доброту дідуся Леніна.

Пізніше у лавах демонстрантів з’явились воли, але не ті працелюбні тварини, які все життя тягнуть воза, а інші – члени Всеукраїнського об’єднання лівих (ВОЛ) “Справедливість”, які, вийшовши після президентських виборів 1999 року з Соцпартії, звинувативши її в опортунізмі, вже встигли плідно поспівпрацювати з олігархами у різних фракціях в парламенті, підтримати “буржуїв” кількома принциповими голосуваннями та затаврувати акцію “Україна без Кучми!”

В колоні також були помічені представники СелПУ та ПСПУ, які потім збочились до Арки дружби народів.

Всі ці акції охороняли 6 тисяч міліціонерів, але нападати на бабусь, що складали більшість демонстрантів, ніхто не збирався.

На мітингу пролунали про готовність Компартії витягнути Україну “з калюжі капіталізму”, про буржуазну експлуатацію, дружбу народів тощо, а також нове: про опортунізм і зраду інтересів трудящих Соціалістичною партією. На думку комуністів, гасла та дії СПУ правильні (йдеться про виступи проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги), а зрадою є неучасть у сьогоднішньому мітингу.

“Жити ми стали гірше, але у нас є віра, традиції, прапор і перемоги”, - заявив під час свого виступу на сьогоднішньому мітингу, присвяченому 84-й річниці Жовтневої революції голова Комуністичної партії України Петро Симоненко. Зауваження кореспондента Майдану про те, що сам Петро Миколайович жити став значно краще, оскільки ще років сім тому їздив на автобусі, а тепер пересів в автомобіль, лідер КПУ проігнорував, вдавши, що не почув його.

П. Симоненко чомусь назвав 7 листопада святом першої державності України, хоча цього дня в не була утворена навіть УРСР, але нікого не здивувало таке вільне поводження головного комуніста країни з історією.

Оригінально трактують українські комуністи і пролетарський інтернаціоналізм, виділяючи серед інших братніх народів особливо братні – російський та білоруський. Прямо як у Войновича: братнє кільце ворожості, дружнє кільце ворожості...

П. Симоненко також викрив підступні плани Банкової, яка, за допомогою блоків “Наша Україна” і “За єдину Україну” і далі хоче зберегти буржуазний режим. Дісталося також і А. Кінаху, який “продовжує злочинну політику В. Ющенка”. В цьому ми повністю підтримуємо Петра Миколайовича: адже виплатити людям заборгованість по пенсіях і зарплатах – це дійсно злочин в очах комуністів, бо популярність цієї партії прямо пропорційна кількості знедолених у країні.

Закликав П. Симоненко також до об’єднання, забувши, що не так давно відкинув подібну пропозицію О. Мороза.

Наприкінці, як здавалось, мітингу під звуки "Інтернаціоналу" у небо полетіли кількасот червоних повітряних кульок, мікрофони зібрали і партійне начальство поїхало кудись заливати свою ностальгію. Розійшлися й петеушники. Але близько тисячі бабусь вирішили стояти твердо. З’явився мегафон та оратори, які до 17.30 продовжували мітингувати під дощем, хоча слабенькі їхні голоси було чути лише у перших рядах. Нарешті, о 17.30 (через сім з половиною годин після початку святкових для комуністів заходів!) прихильники світлої ідеї розійшлись, показавши всім зразок твердості та несхитності. Якби з цих людей дісно можна було б робити цвяхи, то виробництво цвяхів та було б найприбутковішою справою. Шкода, що нікому не потрібні комуністи на експорт.

Лідери ПСПУ Наталя Вітренко та Володимир Марченко провели свій мітинг кількістю у 1000 чоловік. Гасла і промови там звучали ідентичні.

Відзначило 7 листопада і посольства США, влаштувавши сьогодні санітарний день, присвячений навчанню протидії хімічним та біологічним атакам. В цьому є щось символічне: і комунізм і сибірська виразка мають одну батьківщину і одну природу – хвороба. Тому все приміщення посольство окропили розчином хлору.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua