МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Філарет просить захистити його від Кінаха.

11/07/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет звинуватив уряд Анатолія Кінаха у спробі адміністративним шляхом вирішити питання про автономію УПЦ. На його думку, це підкорить українську церкву Московському патріарху.

Прийняту 24 жовтня Постанову Кабінету міністрів про здійснення ряду заходів у релігійній сфері у межах Року України у Росії, в якій уряд збирається "працювати над подальшим вирішенням питання про автономію Української православної церкви, у тому числі ініціювати проведення архієрейського собору", Філарет назвав порушенням Конституції України, яка відділяє церкву від державу.

За словами Філарета, до 6 листопада голови обласних держадміністрацій повинні внести свої пропозиції з питання про автономію УПЦ, а 14 листопада уряд планує розглянути це питання на своєму засіданні й прийняти відповідне рішення.

Філарет вважає, що автономія є кроком назад, оскільки очолювана ним церква повністю незалежна від Московського патріархату.

Відповіді

 • 2001.11.08 | Чучхе

  Я так і не зрозумів, в чому там проблема...

  ...хоч і прочитав цілу оцю статтю у найбільш релігійно стурбованому часописі "Вечірній Київ" http://www.vechirniykyiv.com/


  Проштовхують церковну автономію
  У вівторок голова об'єднання "Україні - Помісну Православну Церкву" Павло Мовчан і Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет обнародували цікавий документ - доповідну записку Кабміну № 1537997/97 від 24 жовтня 2001 року, яка, безперечно, піділлє олії й у без того непросту ситуацію в українському православ'ї. Йдеться про цілком офіційне "послання" на ім'я А.Кінаха державного секретаря Кабміну В.Яцуби, де він у межах плану заходів Року України в Росії пропонує "працювати над подальшим просуванням питання про автономію УПЦ, в т.ч. ініціювати проведення архієрейського собору". Пан Яцуба вважає також за доцільне "ініціювати будівництво спільного українсько-російського храму".

  Отже, українські урядовці відверто ігнорують позицію Президента України Леоніда Кучми, який тричі з найвищих трибун заявляв про потребу створення в Україні помісної - тобто автокефальної, а не автономної! - православної церкви. Показово й те, що в останньому раунді переговорів з цього приводу в Цюриху (Швейцарія) не взяли участь найбільш зацікавлені сторони - УПЦ КП і УАПЦ, а митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел значився як делегат від РПЦ, а не УПЦ МП. Судячи з "пропозицій" В.Яцуби переговорний процес пішов у зовсім не тому напрямі. Учасники його добиваються не автокефалії УПЦ, як того хоче Президент України, а лише автономії, при чому в найгіршому - совковому - значенні цього слова. А на "архієрейському соборі", ініційованому в порушення Статті 35 Конституції України Кабміном, планується, вочевидь, обрати й відповідного "автономного патріарха", який би тільки й робив, що зазирав у рота Москві.

  На тлі домагань деяких сил підпорядкувати УАПЦ Константинополю і дивного ухиляння ієрархів цієї церкви від втілення в життя домовленостей і меморандумів між УАПЦ і УПЦ КП все це означає остаточний розкол православного українства на два табори - московський і константинопольський - і знищення української автокефалії як такої. Поза всяким сумнівом, офіційне оформлення промосковської автономії УПЦ стало б ударом не тільки по ідеї Помісної Церкви, а й по самій державній незалежності України. Адже нинішній стан у духовно-релігійному житті України, відсутність на її теренах єдиної національної православної церкви є головним гальмом остаточного і безповоротного утвердження суверенітету.

  Микола ЦИВІРКО
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.09 | vujko

   a Vy porivnyajte z dopysom "peregovory idut'" v forumi Ukryina-Rossija

   Tam je deshcho pro hudozhnij stuk, yak metod "uvrachevanija"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua