МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Зустріч Торонтонської діаспори з Тарасюком

11/12/2001 | Mary
Сьогодні, 11 листопада в Торонто у приміщенні КУМФу (Канадсько-Українська Мистецька Фундація?) відбулася зустріч з Борисом Тарасюком, організована Канадським Товариством Приятелів України. На зустрічі було близько сотні присутніх (як на тутешні кількості свідомо-активних українців, це доволі багато) - вся українська "сметанка" Торонта.
Насамперед Тарасюк передав вітання і низький поклін від Віктора Ющенка, повідомивши присутніх, що той збирається невдовзі особисто завітати до Канади. Наголосив на тій важливій ролі, яку зіграла Українська діаспора у відновленні і становлені незалежності України. Хоч Тарасюк заявив, що не всі ми (маючи на увазі і громадян України, і особливо діаспору) задоволені тою Україною, яку зараз маємо, проте висловив сподівання, що вибори 31 березня наступного року зможуть стати подією, здатною змінити ситуацію в Україні на краще.
Описуючи політичні сили напередодні виборів він почав, звичайно ж, із НУ, повідомивши, що блок продовжує формуватися. За соціологічними даними, сказав Тарасюк, зараз блок бере 20-30% виборців. На сьогодні до нього входять 17 політичних партій, більше 20ти молодіжних організацій, 15-20 жіночих організацій. Потім Тарасюк перечислив інші політичні сили у такому порядку: ФНП, ЗаЄДУ, Соціалісти Мороза, Комуністи, СДПУ Суркіса з Медведчуком. Єдиним коментарем щодо всіх цих сил було твердження, що комуністи наберуть близько 20% голосів виборців. Закінчив доповідь на оптимістичній ноті, що якщо вдасться запобігти фальсифікації виборів, то вперше за історію незалежної України виникне можливість демократичної більшості у Верховній Раді.
На питання про можливість об'єднання НУ з ФНП або Морозов відповів, що об'єднання не буде з тої причини, що за даними соціологічних досліджень кожен з блоків самостійно бере набагато більше голосів, аніж за будь-яких комбінацій об'єднання. Інших причин не називав.
На питання про можливе партнерство з іншими блоками після виборів відповів, що, ЯКЩО НУ не вдасться забезпечити парламентської більшості своїм коштом, то він не виключає співпраці з блоком Тимошенко, чи з блоком Мороза, хоч у нього є сумніви щодо останнього, оскільки існують великі розходження між позиціями НУ та Мороза щодо приватної власності, економіки та міжнародних відносин.

Відповіді

  • 2001.11.12 | Михайло Свистович

    Дякуємо. Ставимо в новини (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua