МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До наступної річниці Майдану

11/13/2001 | технолог
Я не зміг точно визначитись у архіві, коли саме вини Майдан, тому орієнтуюсь на те, що отримав - це приблизно середина грудня минулого року.
Було б цікаво, якби отці-засновники подивились на Майдан трошки ширше, відірвавші очі і думки від клави.
Яким задумувався Майдан?
Яким він став?
Чого досягли і отці-засновники і та спільнота, що тут постійно перебуває?
Що здається потрібним для Майдану з боку спільноти, бо вже виникло цілком справедливе зауваження щодо скуки на Майдані?
І вибори тут ні до чого, життя йде, пройдуть вибори, а зміни в повсякденному житті будуть не такими вже й помітними, і боюсь, якби не на гірше.
Тому треба жити, а не зашпортуватись у повсякденних справах.
(до речі, Михайло - отаке крутіння у справах, коли не вистачає часу ні на що - професійна хвороба київських партфункціонерів).

Отакі от питання у совковому стилі - подвєдєм ітогі к ачередной гадавщінє...

То що будемо далі робити?

Відповіді

 • 2001.11.13 | Майдан-Інформ

  Re: До наступної річниці Майдану

  Сайт "Майдан" виник 20 грудня 2000 року. Перші постінги з"явилися 21 грудня. Його створення було спричинене інформаційною блокадою, яка утворилася після обвалу сайту gongadze.com.ua. Відверто кажучи, ніхто не думав, що цей сайт може перетворитися на щось інше.
  Перша річниця - подія важлива і варто б було до цього підготуватися. Будь-які ініціативи вітатимуться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.13 | Михайло Свистович

   Невеличке уточнення.

   Майдан-Інформ писав(ла):
   > Сайт "Майдан" виник 20 грудня 2000 року. Перші постінги з"явилися 21 грудня.

   Сайт Майдан виник 20 грудня і складався з однієї сторінки - стрічки новин. 21 грудня на сайті Майдан виник Форум, а перші постинги з"явилися у стрічці новин все ж 20 грудня. Але при зміні дизайну сайту і перенесенні його на закордонний сервер ми припустилися прикрої помилки, і стрічка новин старого сайту була безповоротно втрачена. Тому довести, що сайт виник 20 грудня ми не можемо. Але це вже не так важливо.
 • 2001.11.13 | Михайло Свистович

  Re: А що Ви порадите?

  технолог писав(ла):

  > Було б цікаво, якби отці-засновники подивились на Майдан трошки ширше, відірвавші очі і думки від клави.
  > Яким задумувався Майдан?
  > Яким він став?
  > Чого досягли і отці-засновники і та спільнота, що тут постійно перебуває?
  > Що здається потрібним для Майдану з боку спільноти, бо вже виникло цілком справедливе зауваження щодо скуки на Майдані?

  Я давно збираюся написати про це, бо це будуть не лише роздуми, а серйозна програма наступних дій. Але для цього мені потрібно вирішити деякі справи в реалі.

  > І вибори тут ні до чого, життя йде, пройдуть вибори, а зміни в повсякденному житті будуть не такими вже й помітними, і боюсь, якби не на гірше.

  Вибори тут дійсно ні до чого, і змін вони не принесуть. Просто потрібно мати у Верховній Раді хоча б кілька нормальних людей, здатних на самопожертву.

  > Тому треба жити, а не зашпортуватись у повсякденних справах.
  > (до речі, Михайло - отаке крутіння у справах, коли не вистачає часу ні на що - професійна хвороба київських партфункціонерів).

  А що Ви порадите? В нас ситуація зараз найгірша за всю історію. Доступ до Інтернету зменшився, ті люди, які могли б ставити новини, вже не мають такої можливості. Я можу, звичайно, покинути сайт на якийсь час і зайнятися роздумами, плануванням та іншими дуже необхідними речами, але що тоді стане з сайтом. Залишиться Форум, який і так погіршав за останній час. Допомоги від відвідувачів не дочекаєшся (я не про гроші, а про інше), всі борці з режимом не опускаються до того, щоб попрацювати, наприклад, пошуковою машиною, бо кожен вважає себе генератором ідей, які втілити самі з об"єктивних причин не можуть, тому перед нами виникає замкнене коло: покинути сайт і втілювати ідеї, що призведе до загибелі сайту як місця для ідей чи підтримувати сайт і назбирувати ідеї, яких стає дедалі менше, бо вони не втілюються в життя. Подивіться на стрічку новин. Вони з"являються лише під вечір, бо в першій половині дня я вирішую реальні справи, маючи змогу лише вийти іноді на Форум. Статті відвідувачі писати перестали також. Коротше, скоро будемо радитись, що далі робити з сайтом.

  Поки що маю до всіх, хто хоче нам допомогти, прохання: встановіть у себе PGP. Правда, я зараз не можу ним користуватись, бо єдиний комп"ютер, на якому воно встановлене, вже більше тижня як відключений від інтернету. Та й раніше там були проблеми. Але це все налагодиться, а я маю до декого з відвідувачів, в тому числі й до Вас, абсолютно конфіденційну інформацію. Також прохання до Вас особисто: якщо раптом доля закине у Київ, зателефонуйте до Ірпеня 8-297-54-676, бо в УРП телефон вже недійсний. Там відбулась технічна перетурбація, тому деякий час піде на усталення нашого нового місця в іншій кімнаті та на проведення туди телефону..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.13 | технолог

   Re: А що Ви порадите?

   Старі організатори радять таки відволіктись на годинку, сісти та скласти список тих справ та доручень, якими займаєтесь.
   Після цього поділити цей список на три частини:
   - найважливіші справи, якими неможливо не займатись,
   - справи, котрими можна займатись після вивільнення від перших,
   - справи, котрими не треба займатись ніколи.
   Після цього викиньте другу та третю частини списку та займайтесь тільки першою частиною.
   Звичайно, це все банально, але дієво.

   ЗІ. А щодо "пошукової машини" - я вже пропонував скинути мені милом - що потрібно, чим зможу - допоможу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.14 | Михайло Свистович

    Зробив за Вашою порадою (трохи оновлено в 19.25)

    технолог писав(ла):
    > Старі організатори радять таки відволіктись на годинку, сісти та скласти список тих справ та доручень, якими займаєтесь.
    > Після цього поділити цей список на три частини:
    > - найважливіші справи, якими неможливо не займатись,
    > - справи, котрими можна займатись після вивільнення від перших,
    > - справи, котрими не треба займатись ніколи.
    > Після цього викиньте другу та третю частини списку та займайтесь тільки першою частиною.
    > Звичайно, це все банально, але дієво.

    Вийшло, що потрібно займатися стрічкою новин Майдану (це перша частина). Друга частина - розвиток сайту (нові ідеї, матеріальне забезпечення, фінансування), третя частина - зв"язок з реальністю, четверта - реальні справи.

    Якщо йти за Вашою порадою, то потрібно займатися лише першим, чим я, в основному, на жаль, і займаюся. І спостерігати як повільно, але впевнена сайт загинається. А також змагатись з сайтом, хто раніше загнеться: я чи він.

    От, сьогодні цілий день я був в реалі і зараз знову туди відправляюсь. Подивіться на стрічку новин. Вона говорить сама за мене.

    >
    > ЗІ. А щодо "пошукової машини" - я вже пропонував скинути мені милом - що потрібно, чим зможу - допоможу.

    Навіщо мило? Адже ми час від часу виставляємо прохання на Форум. Якщо всім скидати милом (це не перше таке прохання), то де взяти час?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua