МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ФБР завершило експертизу. Мельниченко говорив правду

11/15/2001 | Спостерігач
ФБР завершило експертизу. Мельниченко говорив правду

Львів, УП, 15.11.2001, 15:40
Колишнього президентського охоронця Миколу Мельниченка днями перевiрили на "детекторi брехнi" працiвники Федерального бюро розслiдування США. Результати обстеження пiдтвердили, що майор Мельниченко казав правду, розповiдаючи, де i за яких обставин вiн здiйснював свої записи у кабiнетi Кучми. Про це повiдомив у Львовi лiдер Соцпартiї Олександр Мороз під час зустрічі в Центрі політичного прогнозування "Високого замку".

Вiн також заявив, що сьогоднi мав телефонну розмову з Мельниченком, пiд час якої останнiй повiдомив, що недавно проведена американцями експертиза пiдтвердила автентичнiсть усiх записiв розмов Кучми.

УП звернулася за коментарем щодо експертизи у ФБР до посольства США у Києві та розраховує отримати офіційну позицію дипломатичного представництва найближчим часом.

Мороз же у Львові не пiдтвердив можливостi включення колишнього президентського охоронця до першої п'ятiрки виборчого списку Соцпартiї, як про це повiдомили деякi ЗМI. "Поки що така можливiсть на нашiй Полiтрадi не розглядалася, не було про це розмови i з самим Миколою Мельниченком", - сказав голова СПУ.

Одна iз причин – необхiдно визначити правовий статус майора, який, як вiдомо, отримав полiтичний притулок у США. Цим питанням, за словами Мороза, зараз ретельно займаються юристи його партiї.

Мороз також заявив, що "не шкодує, що 28 листопада минулого року оприлюднив записи майора Мельниченка, бо, навiть, незважаючи на протидiю влади, це суттєво змiнило ситуацiю в нашiй державi".

Опозицiї вдалося зберегти Конституцiю, парламент, домогтися звiльнення найбiльш одiозних урядовцiв. Але найголовнiшим результатом "касетного скандалу", за словами лiдера СПУ, стало те, що громадяни України переконалися: державою керує людина, яку можна пiдозрювати у скоєннi важкого злочину. Як було заявлено, у правдивiсть записiв Мельниченка нинi вiрить 86 вiдсоткiв громадян України.

"На жаль, влада вiдмовилася давати вiдповiдi на питання, поставленi того дня пiд час виступу у Верховнiй Радi, а саме, хто i чому дав наказ знищити Георгiя Гонгадзе. Президент заблокував ухвалення законiв про iмпiчмент, про спецiального прокурора, слiдчого та спецiальнi депутатськi комiсiї, проте я вiрю, що i касетний скандал, i "справа Гонгадзе" врештi будуть доведенi до завершення", - сказав Мороз.

Водночас, за його словами, обидвi резонанснi справи змусили його змiнити своє ставлення до деяких полiтикiв та партiй. Зокрема, розчарувала Мороза угодівська позицiя керiвництва Компартiї, яка унеможливила усунення вiд влади Леонiда Кучми. З числа нацiонал-демократiв лiдера соцiалiстiв дуже здивувало "консервативне, сповнене стереотипiв минулого" ставлення до дiй
опозицiї голови УНР Юрiя Костенка та багатьох членiв Руху Удовенка. Проте є i винятки. У їхньому числi - голова УРП Левко Лук'яненко, народнi депутати Тарас Чорновiл, Тарас Стецькiв та Iгор Юхновський, якi пiдтримали акцiї опозицiйних сил.

Від УП

15 листопада - не просто дата. Цього дня рівно рік тому було знайдено тіло Георгія Гонгадзе. У маленькому, мало кому відомому до цього містечку Таращі. Тоді ще ніхто, крім Мороза і майора Мельниченка, не знав про існування плівок. Тоді ще ніхто не знав, чим продовжиться ця історія... Тоді ще ніхто не знав, що зимою на вулиці вийдуть тисячі людей, але вже весною розрізнена опозиція програє слабкому як ніколи Кучмі.

Але цього дня, рік тому, дехто з кучминого оточення вже сичав у відповідь на інформацію про знайдене тіло : "президенту свято зіпсували". Свято у президента тільки починається. Всього рік минув, а вже зрозуміло, що не бачити Кучмі спокійних ночей, не бачити йому спокійної пенсії - мусить переховуватися де-небудь за кордоном, і то, там, де йому дозволять - з такою історією не всякий носа на вулицю висуне!

Хотілося його ненавидіти, але стає тільки шкода. Жаль його, але соромно за себе - в країні такий лідер, якого особисто я не заслуговую. Якби то ж Ющенко (хай пробачить він нам таку часту згадку про себе) хоч раз спитав себе - чи гідний він цього правителя? Чи не соромно йому за країну, яку він так любить і не боляче за народ, який нічого толком не знає і толерантний до непристойності? Чи сказав він собі хоч раз: "я не буду брехати і не буду боятися?" Не в Ющенку справа. Так повинен сказати кожен, в кому ще не вмерла людина - раніше говорили Громадянин.

Почнемо з себе?

Олена Притула (щоб не дратувати "гаранта" безіменними статтями, які він все одно брудом назве)

Відповіді

 • 2001.11.15 | Augusto

  Мантра для Q-чміста.

  ФБР - брехня, США - брехня, Мороз - брехня,
  життя - хвальшивка, де докази, де, де, де, де, де, де, де?!!
  (повторювати до повного задоволення, при тому бажано тупотіти ногами, викочувати очі та пускати піну з рота).
 • 2001.11.15 | AST

  Це все - за словами Мороза. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.15 | Augusto

   Ех, любить АSТ ризик!

   Що робитимеш, швидкий, якщо тобі потім довідку на лоб пріліплять "Брехло"? Скажі чесно, що бажання звинувачувати в тебе є (і багато! багато!), але аргументацію та натхнення береш від Q-чма разом з платою!
   В тебе прямий зв'язок з FBІ? Ні? То твої слова після твоєї епопеї з СаундФоржем важать значно менше ніж будь-чиї!:):
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.16 | AST

    Це Мороз ризикує, не я. (-)

 • 2001.11.15 | Остап

  Для естетичної завершеності треба ще Морозу і Притулі перевіритись на "детекторі брехні" у ФБР.

  Спостерігач писав(ла):
  >
  > Львів, УП, 15.11.2001, 15:40
  > Колишнього президентського охоронця Миколу Мельниченка днями перевiрили на "детекторi брехнi" працiвники Федерального бюро розслiдування США. Результати обстеження пiдтвердили, що майор Мельниченко казав правду, розповiдаючи, де i за яких обставин вiн здiйснював свої записи у кабiнетi Кучми. Про це повiдомив у Львовi лiдер Соцпартiї Олександр Мороз під час зустрічі в Центрі політичного прогнозування "Високого замку".
  >

  Для того, щоб це статта УП сприймалась, як правда, треба ще Морозу і Притулі перевіритись на "детекторі брехні" у ФБР.

  Бо інакше маємо прогалини брехні у непреривному потоці пправди.

  УП надрукувало зі слів Притули.

  Притула почула це від Мороза.

  Мороз почув це від Мельниченка, який має сертифікат брехливості від ФБР.

  А де сертифікати брехливості від ФБР у Мороза і Притули?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.15 | Augusto

   Це шедевр!

   Додано до Остапіади, поруч з "Випадковий знайомий є небезпечнишим від старого ворога",
   та "я ніколи не помилявся, ні коли був секретарем ВЛКСМ, ні зараз, коли я - антикомуніст"
   П.М. А мантра добре працює, ні?:):
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.16 | Мартинюк

    Мантра таки працює !

    Дійсно працює. Слухай, а напиши ще мантру для ющенкофобів, морозоїдів та інших ділителів українського народу?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua