МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вересень пішов з 1+1 через цензуру!!

11/16/2001 | Мінор
Форум www.for-ua.com
Відомий український тележурналіст Микола Вересень пішов з українського телеканалу «Студія 1+1», оскільки стосовно його програм були введені елементи цензури. Про це заявив сам Микола Вересень в інтерв’ю ForUm’у. «Перед підготовкою зйомок будь-якої моєї програми я і моя знімальна група повинні були в письмовому вигляді давати інформацію відповідним особам зі «Студії» про тему програми, а також стисло описувати, що саме ми мали намір робити», - сказав Вересень. Він зазначив, що контролювали підготовку програм директор виробництва та програмний директор «Студії 1+1».

Вересень зазначив, що він би погодився з деяким контролем його програм. Однак, уточнив він, такі розгляди мали б відбуватися після зйомки програм і за присутності юристів. Він висловив думку, що «юрист повинен супроводжувати процес» підготовки матеріалів, оскільки самі журналісти далеко не завжди досконально розуміються на юридичних питаннях.

За словами Вересня, він та його колеги, «зі сміхом» написали для перевірки один зі сценаріїв. Вересень не уточнив, сценарій якої саме програми він написав, зазначивши, що він готував до зйомки три сценарії – «Транссексуали на Західній Україні», «Дідусеве кохання», «Доля спортсмена». Однак, за його словами, незабаром після цього, на знак протесту проти принципів цензури, він все ж вирішив піти з «1+1».

Вересень зазначив, що не володіє точними відомостями про те, чи була спроба ввести елементи цензури власне ініціативою «1+1» чи телеканал отримав відповідні вказівки ззовні. Він зазначив, що «на рівні чуток» до нього дійшли відомості, що ця практика є спільною для всієї студії «1+1».

Вересень також наголосив, що введення елементів цензури щодо його програм «співпало за часом із виходом однієї з програм, яка отримала великий суспільний резонанс». (Як уже повідомляв ForUm, днями низка ЗМІ передала інформацію про те, що М. Вересень був викликаний до прокуратури в зв’язку з однією із останніх програм, в якій була поставлена проблема взаємовідносин громадян та правоохоронних органів). Вересень підтвердив цю інформацію, але уточнив, що «його не викликали, а запросили в прокуратуру». Працівники прокуратури, за словами Вересня, висловили йому своїм міркування з приводу цієї програми.

Торкаючись своїх подальших планів, Вересень зазначив, що найближчим часом він планує працювати в громадській організації «Хартія-4» (організація займається сприянням становленню вільної, незалежної журналістики в Україні. - ForUm). У той же час, він заявив, що ще не вирішив, чи буде займатися політичною діяльністю, зокрема, висуватися, в народні депутати України. «Мені треба зробити паузу і з’їсти «Твікс», - пожартував журналіст.

Відповіді

 • 2001.11.18 | Кіно!!!

  Вересень пішов з 1+1 через цензуру!! А слідом за ним РОднянський звільнив усю його знімальну групу!

  Після всім відомої передачі генерального продюсера викликали у верхи і дали прочухана, якого він хотів потім влаштувати й Вересню. А коли той відповів (а він, як кажуть, за словом у кишеню не лазить), йому "чемно" запропонували піти зі студії. Разом зі знімальною групою.

  Спецкор Майдану зі студії 1+1
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2001.11.18 | Дмитро

  Re: Куди саме і за які гроші пішов багатенький нероба Вересень-Ситник

  Щодо цензури стосовно Вересня - це відверта пурга. Не може бути цензури стосовно того, хто нічого не робить. Натомість Микола отримував 7,5 тисячі штук баксів щомісяця тільки за те, що читав в ефір "Без табу" тести, які йому писала команда, котро отримувала по 100-200 дол. А пішов Коля у НЛО до Богословської, орієнтовно буде 3-м номером у списку й вестиме відповідні програми на Ай-Сі-Ті-Ві. Там, мабуть, цензури Вересень не боїться. Кажуть, тисяч сто "зелених" попросив. Дали.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.18 | Нестор Мазепа

   Угу, в ГУЛАГ єво, тунєядца!

   Люди он важко працюють -- гроші в чужій кишені рахують. Не те, що той нероба!
   А НЛО -- це ті, що москалів у іміджмейкери запрошують? Сумніваюсь, що вони з Вереснем знайдуть спільну мову.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.18 | romulus

    варто визнати - icторiя Назакет Кадацькоi заслуговуе на те, щоб бути розсiдуваною (+)

    а iнтерес в першу чергу мав би бути у нас з вами, а не в Назакет

    вона свого доб'еться

    тим бiльше що Дзеркало тижня написало, що вона збираеться податись до Мiжнародного суду з прав людинив Страсбурзi

    це дуже корисно

    i цю справу ватро постiйно описувати в пресi


    а щодо вересня - вiн зроив серйозний крок
    один, але серйозний

    а скiльки хто заробляе - це вже ближче до брудноi бiлизни
    на жаль...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.18 | Дмитро

     Re: гроші Вересня

     Брудну білизну і кишені Вересня треба розрізняти. Якщо людина нахабно паразитує на рабській (майже) праці інших і стрижк на цьому купони й популярність, то, справді, не так важливо, скільки вона заробляє. Важливо, що вона - поц, перепрошую. У випадку Миколи - нахабний позер. Хотів написати дешевий, але ж знаю, що ні. Попрацювали б ви на цю звєзду...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.18 | romulus

      та яка вiн "звезда" - говорити нормально не вмiе


      нагадаю Вам

      "кожен мае право на працю, що включае можливiст заробляти собм на життя працею, яку вiн вiльно обирае або на яку вiльно погоджуеться"

      а ще -

      "громадяни мають право на участь у професiйних спiлках..."

      Вам не здаеться, що дещо в цих словах стосуется ситуацii навколо вересня?

      а пропо
      як на мене - вiн просто позер (той хто любить пози)

      але така тема як правоохороннi органи - це вже щось
   • 2001.11.18 | Дмитро

    Re: Політична ценцура дідусевого кохання

    Знаєш, пане, не лише цим займаємося. А що знайдуть - факт. На грунті все тієї ж торгівлі ... обличчям. А щодо ценцури, то чимало пожна внести політичних купюр у таку Вересневу тему, як "Дідусеве кохання" чи про інших транссексуалів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.18 | Нестор Мазепа

     Що поробиш, совковість не лікується :( (-)

   • 2001.11.18 | Мінор

    Вересень завжди був найбагатшим журналістом в Україні.

    Але, наскільки я помічав, гроші свої він заробляв головою, а не жопою, як деякі його колеги на 1+1.
    Для мене він приклад і свого часу в мене була можливість в нього повчитися працювати на ББС. Оплата там була гонорарна. Так от поки я 2 репортажі за день встигав робити - він чотири. Я один раз премію за рік отримав, він - 3 рази. Я лише на українську службу працювати встигав, він і на російську регулярно передавав. Хлопці, враховуючи вимоги ББС, повірте, це дуже нелегка праця, яка щодня вичавлює тебе, як лимон. Так-що давайте не будемо про чужі гроші, якщо вони зароблені працею, а не вкрадені з бюджету країни, як це робить багато інших.
    Я також не вірю в байки про продаж душі Вересня ані за 100 000 зелених, ані за 1 000 000.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.19 | Метроном

     Re: Вересень завжди був найбагатшим журналістом в Україні.

     Побачимо. Недовго залишилося. І про Піховшека, і про інших дізнаємося.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2001.11.20 | Павло

      Вересень завжди був найНЕЗАЛЕЖНIШИМ журналістом в Україні.

      Незалежнiсть звичайно вiдносна, але iншi i цього не можуть собi дозволити. Завдяки неабиякiй працездатностi вiн i грошi заробляэ, а сьогоднi це теж не всяк вмiэ.
      Я пишаюся тим, що ми маэмо таких людей i абсолютно не згоден з тими, хто намагаэться свою нiкчемнiсть реабiлiтувати ганьблячи вереснiв.
      Усе просто чим бiльше веренiв - тим краще!
 • 2001.11.23 | Сергіо

  Вересень може і не пішов би, але після показу передачі про ментів - був змушений (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua