МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мороз: “КПУ – це політичний і кадровий резерв Адміністрації президента”

11/16/2001 | Спостерігач
http://postup.brama.com/011116/175_1_1.html
Мороз не піде з Тимошенко
Лідер Соцпартії заявив, що влада готується здобути 350 депутатських мандатів
ПОЛІТИКА
Остап ДРОЗДОВБатько "кучмагейту" обіцяє, що "на згарищах України будемо заламувати руки і шукатимемо винних"


Учора у Львові Олександр Мороз заявив про своє небажання входити до блоку Юлії Тимошенко. Він пояснив це різницею в ідеологічних поглядах. Очікувалося, що під час візиту Олександр Мороз зробить заяву про готовність Соцпартії самостійно брати участь у парламентських виборах, однак цього не сталося.

Після спільної участі “Батьківщини” та Соцпартії в численних протестах проти дій влади (наприкінці 2000 – на початку 2001 років) оглядачі певний час прогнозували створення блоку на чолі з Юлією Тимошенко й Олександром Морозом. Але з наближенням старту передвиборної кампанії про створення такого політичного дуету згадували все менше. Доречно нагадати, що, як заявив недавно (теж у Львові) “блоковий” соратник Тимошенко Анатолій Матвієнко, соціалісти повинні працювати на лівому фланзі, тим самим відбиваючи електорат у комуністів. Схоже, так воно, врешті-решт, і буде, адже сам Мороз учора однозначно відкинув імовірність об’єднання з комуністами. “КПУ – це політичний і кадровий резерв Адміністрації президента”, – заявив лідер соціалістів. А стосовно фігури Ющенка, який задекларував своє бажання згуртувати у блоці “Наша Україна” якомога більше різнопланових політичних гравців, Олександр Мороз висловив жаль, що екс-прем’єр сперся на ті сили, які потрібні передусім владному режимові.

Найімовірніше, що Соцпартія готується йти на вибори у складі блоку, в якому ця організація, безперечно, перебуватиме в статусі лідера. Олександр Мороз нагадав, що він звернувся до всіх без винятку партій із декларацією єдності, однак зазначив, що наразі ці зусилля марні.

“Що ми повинні зробити обов’язково, то це скоординуватися задля забезпечення “чистих” виборів, – вважає Мороз. – Для цього мусимо серйозно розгойдати адмінресурс, інакше на згарищах України будемо заламувати руки і шукатимемо винних”. Водночас лідер соціалістів усвідомлює, що не всі партії можна поєднати. “Ми розуміємо, що об’єднати НРУ і КПУ неможливо, тому пропонували розписати очікувані квоти проходження в парламент усіх партій, – пояснює Мороз. – Це нам потрібно для того, щоби парламент був справді політичним органом, а не бізнесово-кримінальним, що потрібно Кучмі”. Він також повідомив про плани влади здобути для своїх союзників 200 депутатських мандатів у мажоритарних округах і 150 – за партійними списками.

Символічно, що Олександр Мороз завітав на Львівщину напередодні річниці “касетного скандалу” (28 листопада). На думку батька “кучмагейту”, оприлюднення сенсаційних аудіозаписів майора Мельниченка з парламентської трибуни спрацювали: вдалося зняти декількох посадовців і, що головне, прорвати інформаційну блокаду в державі, а світові показати реальну Україну. “Хто б рік тому міг наважитися сказати те, про що сьогодні говорять 86 % українців? – запитує Мороз. – Не думайте, що це вже забута справа, бо завдяки їй усі відчули потребу змінити систему влади”.

Заодно гість поділився своєю стурбованістю тим, що суспільство мляво відгукнулося на заклик про перетворення. “Не я повинен знімати Кучму з посади, – переконаний Мороз. – Але в той же час розумію, що злиденні та затуркані люди потрібні диктаторській владі, аби вона мала над ким безперешкодно панувати”. Окремо пан Олександр докоряв партіям, яким забракнуло духу змінити систему влади (це словосполучення Мороз уживав із десяток разів). Відзначивши принципову позицію лише наших земляків Т. Чорновола і Т. Стецьківа, лідер СПУ вкрай негативно відгукнувся про голову УНР Юрія Костенка – через його консервативність і безликість, а також про лідера НРУ Геннадія Удовенка – за відверте угодовство Кучмі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua