МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УП: На "Інтері" ненавидять Медведчука

11/19/2001 | Спостерігач
На "Інтері" ненавидять Медведчука

Микита Геродот, УП, 19.11.2001, 13:23
Ні, більше Медведчуку вірити не треба. Він, перший віце-спікер, людина з президентськими амбіціями, лідер третьої за чисельністю партії України, регулярний учасник зборів Соцінтерну – і при такому послужному списку він не виконує свої обіцянки. Вимовлені, до того ж, не в приватних апартаментах, а публічно.

Два місяці тому перший віце-спікер дав ну не менше, ніж слово "пацана". Він сказав на радіо "Свобода": "Телеканал "Інтер", який має відношення до об‘єднаних соціал-демократів, повинен об‘єктивно подавати інформацію. Я особисто, як людина, що має відношення до тих, хто сьогодні впливає на цей телеканал ["Інтер"], буду робити так, щоб він висвітлював об‘єктивно цю виборчу кампанію, як і інші канали".

Слово "об'єктивно" Медведчук вимовив тоді двічі. Можна сказати, дуже конкретно звернув увагу співробітників телекомпанії, що з неупередженістю у них є якась проблема. Але цих слів на каналі, "який має відношення до об‘єднаних соціал-демократів", не почули. Хіба, може, зараз на "Інтері" модно підставляти шефа.

Які б там причини не були, можна констатувати: вже дві неділі поспіль аналітична служба каналу дискредитує керівництво партії. Воно ігнорує побажання Медведчука, тим самим девальвує ціну слову, яке дав перший віце-спікер. Дії "Інтера" невиправно псують імідж лідера СДПУ(О).

Вже два тижні підсумкові "Подробиці" розповідають, як Ющенко зрадив національним інтересам України, коли погодився на приватизацію обленерго і дозволив підвищити тарифи. За цей час "Інтер" так і не спромігся знайти Ющенка і взяти коментар безпосередньо у об'єкта звинувачень.

Може, на "Інтері" є якийсь інший рецепт об'єктивного телебачення, але у цивілізованому світі у це поняття вкладалося б одна дуже проста умова: подання інформації з коментарем іншої сторони. "Інтерівці" це знають не гірше за інших – канал у них багатий, журналістів розкидали по всьому світу, де вони і могли познайомитися з правила гарного тону в журналістиці. Тобто на свій захист нехай нічого не вигадують, що не знають, що таке "об'єктивність". Щодо Ющенка, то він зараз жаліється на інформаційну блокаду, і його не довелось би довго вмовляти, щоб він пояснив "маленькому українцеві", чому уряд ухвалив тоді саме таке рішення.

Історія ж девальвації слова лідера соціал-демократів виглядає так.

У "Подробицях тижня" за 11 листопада Ющенка вбивали вустами Медведчука: "Я думаю, що це рішення [згода підвищити тарифи на електроенергію], - і тоді ми давали йому оцінку, і сьогодні, - є злочинним для України. І я впевнений в такій категоричній оцінці. Підвищення тарифів на електроенергію навіть у всіх шести регіонах буде означати підвищення цін, власне кажучи, на життя".

Ви уявляєте, так і сказав: "злочинними для України"! Адвокат Медведчук без судового процесу вже виніс вердикт. Після такого звинувачення "Інтер" мусив під вікнами Ющенка чергувати, аби взяти у нього коментар і виправдати сподівання лідера ес-деків про "об'єктивність" не телеканалі.

Однак минуло сім днів, і аналогічну пісню "про тарифи" заспівав прем'єр, який любить розповідати про прозорі правила, та не дуже – про членство Григорія Суркіса у правлінні УСПП. "При формуванні умов приватизації першої групи обленерго попередній уряд зробив крок, який не відповідає економічним соціальним законам і не відповідає інтересам нашої економіки, нашого суспільства", - сказав Кінах.

Це, звичайно, не так сильно, як "злочинне рішення", але теж серйозно. Ну, думаю, зараз, після репліки Кінаха, "Подробиці" дадуть інтерв'ю з Ющенком, який нарешті пояснить, що і до чого. Інакше ж бути не могло – не міг же "Інтер" набратися такого нахабства і вдруге поспіль послати куди подалі обіцянку Медведчука про об'єктивність.

І що ви думаєте. Таки наважився. Може, це бунт на каналі. Чи, може, Медведчук, коли вимовив у ефірі радіо "Свобода" слово "об'єктивність", переплутав його зі словом "тенденційність". Вони трошки схожі. Закінченнями, принаймні. Але від цієї версії довелося відмовитися після невеликого аналізу: Медведчук – освічений юрист, слова не плутає. До того ж вимовив він його двічі.

Ви запитаєте: а як же об'єктивність УП, яка всіх звинувачує, а сама думки іншої сторони не має. А ось і ні. Минулого понеділка після прес-конференції у Верховній Раді наш кореспондент наздогнав першого віце-спікера біля ліфту і поцікавився, як йому рівень об'єктивності у "Подробицях". А той і відповів, що дуже ним задоволений. На запитання, яка ж це об'єктивність – ви звинувачуєте Ющенка у "злочинному рішенні", а він не отримав право для коментаря – Медведчук відповів: "Я ж не спеціаліст".

Так ось у чому річ! Ситуація дуже проста: Медведчук пообіцяв, але не відомо, що він мав на увазі під словом "об'єктивність" ("Я ж не спеціаліст"). А "Інтер", скориставшись необізнаністю патрона, його підставив. Бо, Віктор Володимирович, між тим, про що ви пообіцяли на "Свободі", і тим, що роблять на телеканалі, "який має відношення до об‘єднаних соціал-демократів" – є дуже велика різниця. З таким же успіхом можна було б сказати, що після поразки 1:4 Україна успішно виграла чемпіонат світу з футболу.

P.S. Це якась просто антиСДПУ(О)шна кампанія! Минулої п'ятниці були оприлюднені результати опитування "Телекритики" - "Рейтинг теленовин". Виявляється, що "Інтер" опинився фаворитом у номінаціях "оперативність" та "якість телекартинки". Але чомусь не представлений серед лідерів за показниками "об'єктивності", "довіри і незаангажованості", "компетентності" та "рівня професіоналізму".

Відповіді

 • 2001.11.19 | Мінор

  "ІНТЕР" - це надзвичайно потужна зброя на виборах.

  За даними AGB саме цей канал має найвищу популярність в Україні. Так мало того, саме "Подробности" є лідером по кількості глядачів серед інформаційних програм в українському телеефірі. Щоправда, шановане мною агентство, не може подати рейтингу довіри, бо цей показник технічно виміряти не можливо.
  Проти ІНТЕРу боротися надзвичайно важко. Моя порада, якщо Ющенко хоче щось вдіяти - він має "розкачувати" недовіру до новин ІНТЕРу на користь, скажімо, новин "Нового каналу". Перетворити ІНТЕР на УТ-1 суто PR методами можливо. От Долбанова також дехто ще дивиться, але на щастя це спрацьовує навпаки. Це ж саме слід зробити із іміджем ІНТЕРа його політичним опонентам, яких ІНТЕР мочить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.19 | -

   Re: "ІНТЕР" - це надзвичайно потужна зброя на виборах.


   У нас в Запорожье самый популярный канал - не Интер, а 1+1.
   А Интер смотрят только те, кому интересны новости из России.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua