МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політв’язні коментують закритий з’їзд УНА-УНСО.

11/19/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Андрій ШКІЛЬ:

Мені важко зараз говорити про якийсь переворот, поки я не ознайомлюсь з документами про рішення цього з’їзду і легітимність їх прийняття.

Мене дивує взагалі виникнення такої посади як голова партії. Я не знаю, що входить в коло його обов’язків, які в нього функції. Я не маю уявлення про те, які заради цього були внесені зміни до статутних документів. Я тільки сьогодні почув про з’їзд – постфактум. Зі мною ніяких питань, винесених на з’їзд, не обговорювалося, моєю думкою ніхто не цікавився. Мені взагалі незрозуміла необхідність проведення з’їзду з будь-яких інших питань, крім звільнення політв’язнів та підготовки до виборів. Я поки що утримаюсь від коментарів стосовно персоналій “нового керівництва” УНА – до з’ясування всіх обставин та легітимності проведення цього з’їзду.

Зміна символіки – це не просто підміна кольорів – це підміна тих ідейних стержнів, для яких ці кольори були символами. Звичайно, я передбачаю “новітню стратегію” – будуть діяти два види символів. Одні – старі, зрошені потом і кров’ю, які ми пронесли протягом 12 років нашої боротьби, і другі – нові, які мають символізувати щось інше. Ці “нові” не дратуватимуть існуючий режим, оскільки витримані в лояльних барвах. Загалом, коли політв’язні обговорювали це питання і дійшли єдиної думки: “Під якими прапорами нас посадили, під такими ми й маємо вийти”.

В нашій державі СБУ докладає руки до всього, до чого тільки може досягнути – замість того, щоб займатись основною своєю функцією – національною безпекою. Тому на СБУ досить часто “вішають” навіть те, до чого “контора” непричетна. Я не хотів би коментувати рішення влади про міру запобіжного заходу особам, які проходять разом зі мною по цій справі. З часом все стане на свої місця.

Я не знаю істинного стану речей в партії зараз, поза як про з’їзд нічого не знав. Мені невідомі мотиви прийнятих рішень стосовно керівництва та символіки і зовсім невідома суть статутних змін і рівень їх легітимності.


Руслан ЗАЙЧЕНКО:

Мій унсовський хрест був у мене вилучений при арешті і зараз зберігається в камері схову СІЗО СБУ. Перше, що я зроблю по звільненні – це одягну його.

Наша партія застрахована від переворотів і розколів, тому що це є ідеєю та змістом життя – як козацтво або перші християни. Навіть римські імператори не змогли впоратись з християнською ідеєю, а тут – якийсь парторг Кучма намагається “розібратися” з нами.

Якщо потужні спецслужби США “прокололись” з терактами, то потуги наших “контррозвідників” взагалі сміховинні. Захопившись політичними розправами, вони зараз нездатні навіть розкрити крадіжку трактора в колгоспі. В радянські часи КДБ гнобив дисидентів, а зараз його правонаступниця СБУ доводить до домовини наших матерів та жінок. В усі часи за Україну хтось сидів. Мені і дивно, і водночас приємно, що мою скромну діяльність так високо оцінили теперішні вороги держави.

Відносно міри запобіжного заходу Карп”юка – то це питання не до мене, а до СБУ. Це їх звичайні методи, націлені на розкол. Це свідчить, що ми уявляємо реальну небезпеку для тих, хто хоче бачити українця тупим лякливим хохлом, а не гордою, шляхетною людиною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua