МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не такі вже страшні комуністи й москалі.

11/20/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Скільки було остраху та невтішних прогнозів, коли до влади в Молдові прийшли комуністи, а президентом став етнічний росіянин Володимир Воронін. Передрікали перетворення Молдови в нову Білорусію, її об’єднання з Росією, напруження у стосунках з Заходом.

Для цього були підстави. Адже саме такою була передвиборча риторика молдовських комуністів і самого В. Вороніна. Але, прийшовши до влади, вони, на щастя, не виконали своїх обіцянок (а скоріше за все і не збиралися їх виконувати). Російська мова державною не стала, а Молдова не об’єдналася не лише з Росією, але й навіть з бунтівним Придністров’ям, яким правлять такі ж ностальгуючі по радянських часах російські комуністи як і молдовські.

І з Європою все складається не те щоб дуже добре, але все ж всупереч передвиборчим прогнозам. Як повідомляє РИА «Новости», виступаючи на прес-конференції у Москві
президент Молдови зазначив, що його країна не збирається вступати до НАТО, але вжив при цьому слово “поки” (Молдова поки не збирається вступати до НАТО), водночас виклавши своє бачення НАТО, яке, на його думку, має змінити з урахуванням нових реалій після закінчення "холодної" війни.

В. Воронін також зазначив, що Молдова не стоятиме на узбіччі інтеграційних процесів, але говорив при цьому не про російсько-білорусько-молдовський союз чи СНД, а про те, що країна є членом багатьох міжнародних організацій і готує документи для вступу до Євросоюзу.

Така політика молдовських комуністів доводить, що існування “червоної загрози” та можливість “червоного реваншу” з усіма його проявами (репресії, конфіскації тощо) – це міф, який вигідно роздувати без ідеологічним мафіозно-бандитським кланам для того, щоб запровадити тоталітарний некомуністичний режим на кшталт лукашенківської Білорусі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua