МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Партеногенез - факт

11/25/2001 | Пані
Извиняюсь за явный оффтопик (пускай админы сотрут, если что), но это фундаментальный прорыв экспериментальной науки имеет все шансы окончательно и бесповоротно изменить наше будущее. По крайней мере заслуживает на статус новости.

Я думаю, что эта статья будет переведена завтра на многих сайтах, поэтому даю только линк на английский текст в Scientific American

http://www.sciam.com/explorations/2001/112401ezzell/

Перевожу только подзаголовок

Успешное клонирование человеческого эмбриона, генерированного из яйцеклетки путем процесса под названием партеногенез, открывает возможность применения клонирования с терапевтическими целями.

Відповіді

 • 2001.11.25 | технолог

  Re: Партеногенез - факт

  Добрый вечер, Пани!
  Два оффтопиковых момента: во-первых, как-то привычнее традиционный способ размножения...
  Как вспомнил бы Не-Доктор поручика Ржевского: "Поручик, вы любите детей? Нет, но сам процесс..."
  Во-вторых, далеко не все понимают американский язык и поэтому лучше давать переводной вариант сообщения.
  Успехов в поддержании традиций!
 • 2001.11.25 | romulus

  супер! люба Панi, це справдi цiкаво i важливо

  принаймнi нiмцi про це цiлий день "жужжат"

  думаю, це - квiнтесенцiя:

  WE ARE EAGER FOR THE DAY when we will be able to offer therapeutic cloning or cell therapy arising from parthenogenesis to sick patients. Currently our efforts are focused on diseases of the nervous and cardiovascular systems and on diabetes, autoimmune disorders, and diseases involving the blood and bone marrow.

  "ми з нетерпiнням очiкуемо того дня, коли ми зможемо запропонувати методи терапевтичного клонування або клiтинноi терапii за допомогою партеногенезу хворим пацiентам. зараз ми фокусуемо нашi зусилля на нервовiй та кардiовакулярнiй (кровоноснiй? - прим. моя r) системах i дiабетi, автоiмунних порушеннях i недугах, що кровi i кiсткового мозку."

  перепрошую за якiсть перекладу
  нашвидкуруч
  r
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.25 | технолог

   На допомогу Пани

   На допомогу Пани - переклад: http://www.strana.ru/news/86856.html
   За якість перекладу несе відповідальність перекладач.
 • 2001.11.26 | Горицвіт

  Два факти ?

  Я так зрозумів, оголошено два окремих прориви: вперше клоновано людський ембріон і вперше здійснено партеногенез у людини і вищих тварин:

  "...The company also reported a second breakthrough in its paper, published in the online journal E-biomed: Journal of Regenerative Medicine. Researchers took a human egg cell and got it to progress to the embryo stage without any kind of fertilization, either by sperm or outside genetic material.

  The process is known as parthenogenesis, and occurs in insects and microbes but not naturally in higher animals..."

  http://dailynews.yahoo.com/h/nm/20011125/sc/science_clone_dc_3.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.26 | trick

   Oto she x***a! Dyvitsya, she odnogo Q. nam otak zaPartajGenossyat....

   .
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.26 | Пані

    Q. продукт разложения социума. Генетика тут бессильна (-)

  • 2001.11.26 | Пані

   ... и одно очень интересное следствие

   Предполагается, что таким образом, можно будет клонировать органы человека для имплантации самому себе (то есть без риска отторжения). В статье приводится пример с пересадкой сердечной мышцы. Авторы статьи делают упор именно на таком практическом применении, а не на замене традиционного метода размножения ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.28 | Мінор

    Я не зовсім впевнений, що розумію як вони будуть клонувати окремо серце.

    За повідомленнями, що були раніше, клонування дозволяє отримати ембріон. Однак, для того щоб серце було готове для пересадки потрібно виростити малюка. Хіба не так. А потім що - убити його для того щоб дістати серцевий м"яз? Може я помиляюсь?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.29 | Пані

     Да не сердце, а клетки...

     Никто живых доноров выращвать не собирается. Я сейчас переведу несколько абзацев из статьи, так как я вижу, что никаких переводов по нету не гуляет.

     http://www.sciam.com/explorations/2001/112401ezzell/

     Як тільки ми зможемо виділити нервові клітини з клонованих ембріонів, то зможемо сподіватися не тільки на успішне лікування ушкодженнь хребтових тканин, але ї лікувати мозкові розлади такі як хвороба Паркінсона, в якій загибель клітин головоного мозку створює речовину під назвою дофамін, що призводить до неконтрольованих судом та паралічу, також хвороба Альцгеймера та епілепсія може також лікуватися таким чином.

     З'єднувальна тканина з клітин клонованих ембріонів може бути використана для заміни серцевих м'язів при лікуванні серцевих хвороб, аритмії та пошкодженні серцевих тканин у результаті серцевих нападів.

     Навіть більш цікавою здається потенційна можливість розділення клонованих клітин на кров та кістковий мозок. Такі автоімунні розлади як розсіяний склероз та артирити трапляються, коли білокрівці імуної системи виділяються з кісткового мозоку та атакують інші клітини організму. Попередні студії показали, що ракові паціенти, що також страждають на автоімунні розлади, демонстрували значне поліпшення стану після трансплантації власного кісткового мозку, обробленого хіміотерпією. Інфузія клонованих кровотвірних клітин може "перезапустити" та таким чином вилікувати імунну систему людей з автоімунними захворюваннями.

     ---

     Пардон за термінологію, я майже її забула із студенських часів. І взагалі де Ф.Лис, коли його коментарі були б дуже доречні?
 • 2001.11.27 | Горицвіт

  Прогрес зупиниться?

  Пішла серйозна протидія. В Америці і в Євросоюзі готуються закони про заборону "подібних досліджень" (так пишуть в новинах).

  Якщо такі закони приймуть, тоді слід чекати боротьби не з терористами, а з ... (Як назвуть біологів, які будуть проводити таємні дослідження в горах?).

  Відкривається багате поле для антиутопійних фантазій.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.28 | Пані

   Wishful thinking или хрен им!

   Щас. Разбежится и остановится.

   Ну не в Штатах, так в Ираке, России или Китае исследования будут продолжаться. Да хоть у нас в Харькове (где имеется соответственная база и подготовка) И Штатах тоже будут, но в обстановке строгой сектретности (a la X-files).

   Лохи хотят остановить прогресс? Так он у них в восприятии и остановится. Ну может еще пару небоскребов рухнет в дальнем результате, но зато мораль останется крепка и непоколебима!

   История науки знает множество подобных примеров. И показывает, что подобные запреты бьют по голове больнее всего самих запрещающих.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.28 | ilia25

    Хрен может быть нам :(

    Пані писав(ла):
    > Щас. Разбежится и остановится.
    >
    > Ну не в Штатах, так в Ираке, России или Китае исследования будут продолжаться. Да хоть у нас в Харькове (где имеется соответственная база и подготовка) И Штатах тоже будут, но в обстановке строгой сектретности (a la X-files).

    К сожалению, у вас в Харькове нет и тысячной доли средств, которые могут выделить на эти исследования в Америке. Нет сомнения, что запрещение их США сильно затормозит их прогресс. В худшем случае это приведет к тому, что мы с вами умрем раньше, чем с этим научатся броться :)))

    Но есть и хорошие новости. Во-первых, в Англии уже принят закон, регулирующий клонирование эмбрионов, и там эти исследования разрешены. В крайнем случае, переберутся туда.

    Во-вторых, в Америке подобный закон пока еще не принят -- а, значит, он может быть принят в хорошем варианте. В принципе, такое законодательство необходимо -- хотя бы для того, чтобы предотвратить клонирование людей. Другое дело, что клонирование клеток (т.е. эмбрионов, состоящих из небольшого количества клеток, < 100, к примеру) нужно разрешить.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.29 | юрко

     Re: Хрен может быть нам :(

     та незрозуміло, чого вони так бояться. Подібна історія була років 20 тому, коли робили дослідження з штучним заплідненням. Тепер до цього спокійно відносяться і це є досить звичайна процедура. Вони повинні визначитися з такими юридичними речами, як хто є батьками, а не забороняти це. Рано чи пізно хтось все одно утворить клоновану людину. Навіть їхній страх, що таким чином може пошкодитися генетика людини також не дуже має сенс з моральної точки зору, адже часто батьки з генетичними хворобами мають дітей, отже, ризикують відтворити в дітях це генетичне відхилення і нікому в голову не прийде їм це заборонити. Свого часу в Канаді пробували обмежувати відтворення психічно ненормальних тим, що примусово стерилізували жінок, але потім це було визнано, як порушення прав людини і їх родичі судили уряд і отримали компенсацію.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua