МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

інтерактивний індекс економічної свободи різних країн

11/27/2001 | юрко
http://www.heritage.org/index/

Може комусь буде цікаво, The Heritagel Foundation має на свойому сайті інтерактивний індекс економічної свободи різних країн. Для тих, що не знають англійської мови, то ось невеличке пояснення:
індекс складається з 3 головних частин, а четверта є для введення даних.

В першій частині, званій Country & Region (країни та регіони) зліва він дозволяє вибрати відповідні країни (можна кілька для порівняння через ctrl+click), тоді справа, щоб порівняти до якогось регіону, треба вибрати з таблички.

В другій частині, званій Sort by (сортовано за), є віконечко, де можна вибрати різні категорії - торгова політика (trade policy), фіскальні обтяження (fiscal burden), урядові втручання (government intervention), монетарна політика (monetary policy), чужоземні інвестиції (foreign investment), банкова справа (banking), зарплатні та ціни (wages and prices), права власності (property rights), регуляція (regulations), чорний ринок (black market).

З правого боку в цій частині можна вибрати, як сортувати результат - за порядком (by Rank - 1, 2 і т.д.), чи алфавітом (alphabetically )

В третій частині Limit Search встановлюються границі пошуку - рік, всі, перші 10, перші 25, перші 50, перші 100. Тоді з правого боку - як показати - лише цифри, чи з мапами країн.

Ну, а в четвертій частині тиснути на Submit, щоб отримати результати. Бавтеся!

А тут
http://www.fraserinstitute.ca/publications/books/efw_2001/2EFW01ch2.pdf
можна знайти подібний друковану версію з іншої, канадської дослідницької установи. Там є графіки, цікаво порівняти.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua