МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Фонд “Відродження” дає телекомпаніям ще один шанс отримати гроші на “прозорі” передвиборчі теледебати

11/28/2001 | Спостерігач
Фонд “Відродження” дає телекомпаніям ще один шанс отримати гроші на “прозорі” передвиборчі теледебати

ForUm

Незважаючи на безрезультативність загальноукраїнського конкурсу проектів “Передвиборчі дебати на телебаченні”, який проводив Міжнародний фонд “Відродження”, фонд висунув повторну пропозицію на участь телекомпаній у цьому конкурсі. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції голова правління фонду Григорій Немиря.
Як повідомляв ForUm, в розповсюджено раніше в прес-релізі МФВ було зазначено, що конкурс на кращий проект “Передвиборчі дебати на телебаченні” закінчився безрезультатно, оскільки ніхто з учасників не зміг гарантувати у свої проектах об”єктивність теледебатів.
Г.Немиря відмовився називати телекомпанії, які брали участь в попередньому конкурсі, але додав, що умова, дотримання якої не зміг гарантувати жоден учасник попереднього конкурсу, і далі залишається основною. “Це -- спроможність гарантувати рівний доступ до участі в теледебатах усіх учасників політичного процесу”, наголосив Григорій Немиря. За словами голови правління МФВ, попередні учасники конкурсу аргументували свою “неспроможність” по-різному, але “називалося два прізвища – Мороз і Тимошенко”.
Якщо результат другого конкурсу теледебатів знову буде негативний, це, за словами директора МФВ Євгена Бистрицького, “дасть змогу зробити фонду більш конкретні висновки”. “Це будуть не просто висновки, які зробить правління фонду “Відродження”, але і підставою для висновків міжнародним організаціям, які будуть брати участь у моніторингу цих виборів”, -- сказав Бистрицький.
Він також зазначив, що примушувати приймати допомогу фонду ніхто не збирається. “Це особиста справа кожного каналу”, -- сказав Бистрицький.
Він висловив свою стурбованість тим, що жоден канал ще не оголосив про свою підготовку теледебатів в будь-якому іншому форматі. “У нас складається враження, що над цією надзвичайно серйозною проблемою відкритості виборів ніхто серйозно не думає”, -- додав директор фонду.
За словами Григорія Немирі, фонд розуміє атмосферу, в якій відбувається підготовка до виборів. “Єдине, що може робити фонд у цій ситуації – це підтримувати асоціації журналістів, які можуть протистояти тискові сил, які не зацікавлені в прозорих виборах. Ми ж не можемо звернутися до наших олігархів і попросити: будьте демократичними і прозорими. Їм матеріально це невигідно. Значить будемо підтримувати тиск”, -- сказав Немиря.
Серед журналістських асоціацій, які вже підтримав МФВ, голова правління назвав “Хартію-4” і “Консенсус”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua