МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Білоруський молодіжний рух опору ЗУБР продовжує боротьбу

11/28/2001 | Майдан-ІНФОРМ
Холодна погода, білоруський ОМОН, суди над учасниками акцій, розгон жителів наметового містечка не стали на заваді захисникам. Як вже повідомляв "Майдан", білоруська влада під приводом побудування окружної дороги в Мінську намагалась зтерти з землі (а заодно і з пам"яті людей) місце поховання. Наразі захисники цілодобово охороняють місце поховання в Куропатах, що під Мінськом. Вони живуть в наметах, і встановлюють нові хрести, щоб захистити територію від вандалів. Їжу приносять друзі та люди з навколишніх домів. Вони вже домоглись того, що влада пішла на переговори і місце, по якому пройде траса, тепер проходить через Куропати лише частково. Вони повні рішучості перемогти остаточно.
Приклад, який вони демонструють, ще раз підтверджує що єдиною формою впливу на будь яку диктатуру є активні і скоординовані акції протесту.

Відповіді

 • 2001.11.28 | DevRand

  Може трохи офтопік...

  Спробую все таки сказати пару слів:
  IMHO, якщо хтось думає, що проголосувавши за когось (особливо за Ющенка) можна вирішити всі наші проблеми, то він помиляється. Більше того, голосування за Тимошенко або Мороза - це питання тактичне (але голосувати треба, хоча б для того щоб зберігти незалежність(хоча і умовну) парламента.
  При чому тут Ющенко до ЗУБРа?
  А при тому, що агітація за Ющенка - це трохи схоже на виправдання своєї слабкості а також на приклад з теорії Августо про "героїчну бездіяльність".
  "Ось ми проголосуємо (бо він ріал політік, або він щирий українець, або він файний хлоп)". І нічого не треба робити! Все магічним чином зміниться! :)))))))))))))))

  В мене чомусь росте впевненість, що поки не відбудеться довгої (можливо роки) співпраці якоїсь значної кількості населення проти існуючої системи, доки єдиною громадською активністю буде голо\сування за (не)улюбленого кандидата - одним словом, поки гасло "Якщо не ти для себе, то хто для тебе? Якщо ти тільки для себе, то хто ти? Якщо ти для себе, то коли?" не стане головним (а по одному нічого не вийде, все одно спільноти треба робити!) то скільки завгодно можна сперечатись, хто такий Ющенко, Тимошенко, Мороз. Сенсу нема. Поки людьми не буде побудовано механізму, при якому *не важливо* хто перемагає на виборах, бо все буде добре. А значна частина цього механізму - це пряма дія . А вибори - це лише один крок, важливий але не головний. Тож, беремо приклад з ЗУБРів, і згадуємо намети що стали на майдані рік назад. Тільки ефективніше це треба робити :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2001.11.29 | Пані

   Это как раз топик. Оффтопик - это все остальное...

   Мне почти нечего добавить.

   Кроме того, что это будут добровольные объединения граждан для защиты или приобретения гражданских свобод. Не партии и не фанклубы персоналий.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2001.11.29 | Алексей

    Re: Это как раз топик. Оффтопик - это все остальное...


    Это Вы про фан-клуб Ющенко?
    Мне он кажется или детской игрушкой или провокацией.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.12.01 | Пані

     Я имела в виду любой фан-клуб,...

     ...а про тот я с вами согласна, и даже писала об нем в другом месте.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua